Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Řešení dotazu:
A nebylo by lepší tohle?
Jinak když jsem ještě používal Windows jako svůj primární systém, tak jsem taky někdy sdílel internet. V pc jsem na to měl app od výrobce síťové Wi-Fi karty (TP-Link), která byla na přiloženém CD. V nb jsem na to měl app od HP. Takže hledej app, která bude ve Windows sdílet internet.
Já jsem ty app nijak nezkoumal. Jen jsem vždy zapnul sdílení internetu a připojil zařízení, které jsem potřeboval. V obou případech to bylo na 2, nebo 3 kliknutí. Předpokládám ale, že sdílení souborů tam zapnout nešlo a bylo by to potřeba naklikat ve Windows (smb). Předpokládám, že by to fungovalo.
Takže tys chtěl mít jeden mobil zapojen do pc tak, aby fungoval jako router a druhým mobilem ses chtěl připojovat k signálu, který by vysílal ten první mobil, ano?
Možná by šlo, pokud máš tu možnost, připojit pomocí UTP kabelu a redukce mobil přímo k routeru. Já např. nemám ve svém nb port RJ45. Když se chci připojit kabelem, musím použít redukci. Kabel zapojím do samice RJ45 a samce USB 3.0 zapojím do nb a je to. Možná by to fungovalo i s mobilem. Otázkou je, jestli by DHCP přidělilo telefonu IP? Tohle je z mé strany jen takový nápad. Jistý si nejsem. Takže pokud máš přístup k routeru, tak se tady zeptej zkušenějších, jestli by to fungovalo, ať nevyhazuješ peníze za redukc(i|e) a uvidíš.
Na tvém místě bych to rozhodně zkusil.
Tiskni
Sdílej: