abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: MPlayer - Problem s video output

    18.10.2003 15:56 Tadeáš Banrnabáš | skóre: 5
    MPlayer - Problem s video output
    Přečteno: 734×
    Prijemny dobry den

    Prosim Vas, mam problem s MPlayerom... Pouzivam distribuciu Linux Mandrake 9.1 a zkompiloval som si MPlayer pomocou:

    ./configure --disable-runtime-cpudetection --enable-menu --enable-gui --enable-largefiles --enable-dynamic-plugins

    Problem je vsak v tom, ze ako vo mam k dispozicii iba xv, xv11 a xvidix. Pouzivam xv (xvidix mi nejde). Ale obraz vyzera dost biedne :o( Az privelmi, je obycajny, bez pouzivita nejakych Divx efektov. Pri kompilacii MPlayer som postupoval presne podla tutorialu na abclinuxu, na co se casto Ptame 2: Mplayer. Mam aj kniznice SDL a aj svgalib (samozrejme aj devel verzie) Napriek tomu nemozem pouzit iny video output! Prosim, pomozte, co mam este spravit a ako postupovat? Som skutocne zaciatocnik a snazim sa robit co sa da... Mam graficku kartu Nvidia GeForce 4 440 MX a mam ovladace od nvidia pod linuxom rozhodene (najnovsia verzia), takze akceleraciu mam (dokazuje to napr. tuxracer :o)) a logo nvidia pri starte.

    Tak som mplayer odinstaloval cez make uninstall a skusal znovu pomocou:

    --enable-vesa --enable-svga --enable-ggi --enable-directx --enable-dxr3 --enable-xvmc --enable-sdl --enable-gui --enable-largefiles --enable-linux-devfs --enable-lirc --enable-smb --enable-menu --enable-liblzo --enable-vorbis --enable-xmms --enable-gl

    Configure zbehne spravne ale make vyhlasi toto:

    gcc -c -O4 -march=athlon-xp -mcpu=athlon-xp -pipe -ffast-math -fomit-frame-pointer -D_REENTRANT -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -I../loader -I/usr/include/gtk-1.2 -I/usr/include/glib-1.2 -I/usr/lib/glib/include -I/usr/X11R6/include -o open.o open.c open.c:79:26: libsmbclient.h: No such file or directory open.c: In function `dvd_parse_chapter_range': open.c:549: warning: passing arg 2 of `strtol' from incompatible pointer type make[1]: *** [open.o] Error 1 make[1]: Leaving directory `/home/Install/MPlayer-1.0pre2/libmpdemux' make: *** [libmpdemux/libmpdemux.a] Error 2

    Prosim, vopred dakujem za rady.... Ja uz som na dne svojich zaciatocnickych moznosti :o(

    Odpovědi

    Pavel Dobeš avatar 18.10.2003 19:05 Pavel Dobeš | skóre: 21 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    A jaky ma vystup configure? Vetsina veci je autodetect, takze je dobre se divat na kazdou odpoved no ve vystupu mplayeru a pokusit se naistalovat k tomu devel knihovny. - teda ke kazdemu relevantnimu radku. Nebo druha moznost je zjistit si z jakeho baliku je libsmbclient.h a to doinstalovat. A to provest pro vsechny ostatni chybejici soubory. Pokud se neco povoli co prostrednictvim configure co je autodetekovano, tak to automaticky predpoklada, ze to v systemu je nainstalovane. Proto se take predava v parametru prikazove radky umisteni knihoven.
    Windows? A kdo to ještě používá?
    18.10.2003 19:13 Tadeáš Banrnabáš | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    Vystup configure je na http://www.zrebec.sk/vc.html Ja som to skusal, ale neporadil som si :o( Prosim, skuste sa na to pozriet odbornym okom a skusit poradit, ktore kniznicu su potrebne pre pekny vystup (vo winoch ten film vyzera skutocne dobre!) A to mam MPlayer 1.0pre2, teda s najnovsim Divxom. A tiez aby tam chodili DVD (prehravanie, enkodovanie). Skutocne chcem linux nahradit za windows v kazdom smere a viem, ze MPlayer mi odvedie kus prace s multimediami ale ako na to? Dakujem.....
    18.10.2003 19:23 buma | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output

    Obavam se, ze s zadnymi knihovnami, ktere se pokousite zakompilovat do mplayeru chteneho efektu nedosahnete.

    Co myslite tim "obraz vypada nejak divne"? Driver Xv je ve vetsine pripadu v prostredi X tim nejlepsim driverem, ktery muzete pouzit. Je to jeden z mala driveru, ktery podporuje plnou hardwarovou akceleraci. A pokud funguje, mel byste ho pouzit.

    18.10.2003 19:35 buma | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    Pokud vsak prece jenom chcete pouzit jiny driver, muzete zkusit x11, ovsem bez akcelerace. Video pak lze zvetsit pomoci parametru -zoom. Pokud mate rychly procesor, melo by to fungovat bez problemu.
    18.10.2003 21:48 skywalker
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    Presne tak, pre Matrox karty je sice k dispozicii xmga, ktory je o kusok lepsi, ale pre ostatne karty je Xv to najlepsie, pokial mate v X nainstalovany driver pre kartu, ktory podporuje akceleraciu. Pokial nie, vtedy si asi nijako nepomozete, ked chcete zobrazovat pod Xami. Co su podla Vas DivX efekty?
    18.10.2003 22:19 Tadeáš Banrnabáš | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    Mam nainstalovanu akceleraciu a mam graficku kartu Nvidia GeForce 4 440 MX. Akceleraciu mam, ako som spominal uvodom. DivX efekty? No, mozno je to spatne povedane, ale skusim to porovnat v dvoch pripadoch: 1) Windows - Scena s rychlymi prestrihmi a rychlou akciou. Obraz je stale ostry, zretelny a vizera v podstate ako z DVD (je robeny v biracii 1280kb/s co je dost na 1,5h film) 2) Mplayer - Ten isty film, ta ista scena: Obraz akoby zmenil rozlisenie a stane sa v tychto rychlis prestrihoch "kockaty". Obraz sa rozostrie a nie je dobre "citatelny" Iba o to mi v podstate slo. Ale na to snad nejako pridem. Mimochodom, neviete mi poradit ako dostat titulky pod film? (do cierneho pruhu - predpoklad, ze film je 16:9) Totiz video output, ktory to ma podporovat nemam vo volbach a neviem ako na to :o(
    18.10.2003 23:10 Lojza Chytil | skóre: 19 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    Ja bych nehledal chybu ve video vystupu, xv by mel byt fakt nejlepsi, ale v pouzitem kodeku pri dekodovani toho konkretniho filmu.
    18.10.2003 23:21 skywalker
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    No tento problem 'hranatych kociek' rozhodne nesuvisi s video driverom. Je to test na rovnako vykonnom HW? Za problemom moze byt nedostatocne vykonny dekoder, co ale v pripade mplayeru asi pripad nebude. Akym kodekom/verzia formatu mate presne zakodovane to video (mplayer to vypisuje velmi presne)? Aku verziu mate mplayera/respektive ffmpeg mate? Moze ist o to, ze je tam niektory z velmi novych formatov DivX5 s pouzitymi niektorymi features, ktore Vas sucasny dekoder nezvlada. A dalsi problem moze byt (keby islo o 'malicke kocecky'), ze program, ktory pouzivate vo Windows pouziva nejaky postprocessing, skuste ho zapnut u mplayera.
    19.10.2003 00:18 Tadeáš Banrnabáš | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    Dakujem za odpovede :o) Neskor som si aj ja uvedomil, ze to pravdepodobne bude tym.... Ale aby som to ujasnil: Verzia mplayera (MPlayer 1.0Pre2 - ta najnovsia ak neratam CVS). A tam je ak sa namylim pouzity kodem 5.0.2 co uz je vlastne 100 rokov za opicami. Vo windovsoch bol pouzity prehravac Mv2 player (kodek: Divx 5.1 co je najnovsi). Postprocessing nebol zapinany takzre predpokladam, ze je to kodekom.... No nevadi, snad tam MPlayer pouzije novsi kodek neskor (pevne dufam ze aspon rychlo poskytnu DivX 5.1 :o)) Narazil som pri pozerani na este jeden problem: Pri zvacsovani vyrezu filmu (tlaciko 'e') ak sa jedna o 16:9 sa obraz zvacsuje, to je OK.... ale pri spatnom zmensovani (tlacitko 'w') sa objavuju modre pruhy namiesto ciernych.... Mam dovod sa domnievat ze ide o bug MPlayera a upozornit na to, alebo je to opat iba moja neschopnost? Dakujem
    19.10.2003 12:46 skywalker
    Rozbalit Rozbalit vše MPlayer - Problem s video output
    No aby ste si overili, ze je to naozaj tym, ked spustite prehravanie mplayerom z konzoli, pozrite sa, v akom formate je ten film a aky kodek mplayer pouzije, teda napr. nieco taketo:
    VIDEO:  [DIV3]  320x240  24bpp  30.00 fps  594.6 kbps (72.6 kbyte/s)
    ---
    Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family
    Selected video codec: [ffdivx] vfm:ffmpeg (FFmpeg DivX ;-) (MS MPEG-4 v3))
    
    Tazko povedat, ked to budete reportovat, nic nepokazite.
    10.4.2006 19:05 knizmi | skóre: 27 | blog: Blog | Kosmonosy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer - Problem s video output
    Nez to reportujete, tak bych pouzil aktualni verzi, coz je v1.0pre7-try2 Preci jen v1.0pre2 uz nejaky ten patek neni aktualni.
    Zkuste zapnout postprocesing, ten ma na kvalitu hodne velky vliv a pro jistotu si pred kompilaci ze stranek MPlayeru stahnete jeste binarni win kodeky (i kdyz DivX stejne jede prez libavcodec).
    Titulky do ceneho pruhu dostanete, pokud jako vystup pouzijete gl. XV to neumi.
    10.4.2006 15:51 sir_viduka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer - Problem s video output
    sice to pisu trochu opozdene, ale nekomu by to mohlo pomoct, v ./configure si zadal ze chces zkompilovat podporu Samby (--enable-smb), ale to potrebuje knihovny ktery chybej. Staci nainstalovat balik libsmbclient-dev a uz by se to melo zkompilovat :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.