Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
avahi-daemon avahi-discover avahi-utils libnss-mdns mdns-scan
Coz v minulosti stacilo bez nutnosti jakehokoli konfiguracniho zasahu.
Vim ze Avahi je takovy problematicky SW a urco me od tohoto budete i odrazovat ale kdyz to dobre jelo a v nove verzi OS uz nikoliv tak mne to zlobi teda.
Diky za nakopnuti.
$ dpkg -l | grep -e avahi -e mdns ii avahi-autoipd 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi IPv4LL network address configuration daemon ii avahi-daemon 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi mDNS/DNS-SD daemon ii avahi-utils 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi browsing, publishing and discovery utilities ii libavahi-client3:amd64 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi client library ii libavahi-common-data:amd64 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi common data files ii libavahi-common3:amd64 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi common library ii libavahi-core7:amd64 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi's embeddable mDNS/DNS-SD library ii libavahi-glib1:amd64 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi GLib integration library ii libavahi-ui-gtk3-0:amd64 0.7-4ubuntu7 amd64 Avahi GTK+ User interface library for GTK3 ii libnss-mdns:amd64 0.14.1-1ubuntu1 amd64 NSS module for Multicast DNS name resolution
passwd: files systemd group: files systemd shadow: files gshadow: files hosts: files mdns4_minimal [NOTFOUND=return] dns networks: files protocols: db files services: db files ethers: db files rpc: db files netgroup: nisZkousel jsem menit radek hosts dle ruznych navodu na netu ale zcela bezuspesne. Patrne v aktual verzi *buntu ma tyto veci na starost neco jineho.
hosts: files mdns4_minimal [NOTFOUND=return] dns mymachinesto mymachines tam predpokladam pridal balicek libnss-mymachines a jestli mi neco neunika je to pro lokalni virtualy...
systemd-resolve --interface=virbr0 --set-dns=192.168.122.1 --set-domain=vmTým sa nastavilo v hypervízore že má používať DNS pribalené k libvirt/KVM. Zvyšok už zvládlo vstavané DHCP z libvirt/KVM. Ale s Avahi som sa zbytočne nehral. A nechelo sa mi ani hľadať kam dopr. to mám dokonfigurovať natvrdo. Mám to na hranie a testovanie.
Tiskni
Sdílej: