abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Komunita

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 00:22 | Zajímavý software

    Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.7. 20:22 | Komunita

    FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    15.7. 15:22 | IT novinky

    Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    15.7. 14:22 | Zajímavý software

    Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    15.7. 13:22 | Komunita

    První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 2152 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Lirc 0.10.1, kernel 5.4., nedetekuje spolehlive stisky kláves

    21.11.2020 13:19 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Lirc 0.10.1, kernel 5.4., nedetekuje spolehlive stisky kláves
    Přečteno: 341×
    Zdravím.

    Měl jsem Raspberry s Raspbianem stretch a nakonfigurovaný lirc tak, že přijímal povely z ovladače a jinými IR povely zase ovládal další zařízení.

    Lirc vždycky fungoval standartně nikdy nebyl extra problém to rozchodit ... takže se s tím rozhodně muselo něco udělat! Takže od jisté verze jádra a hlavně v Raspbianu buster bylo potřeba samozřejmě věci kolem lircu řádně překopat (čti roz?rdat), aby se náhodou tisíce lidí po celým světe nenudily.

    Místo modulu lirc-rpi, je ted potřeba použít jeden modul pro IR vysílání a jinej pro IR příjem. Jeden modul pak vytvoří zarízení /dev/lirc0 pro vysílání a další /dev/lirc1 pro příjem.

    Konfiguráky ovladačů bylo samozřejmě taky potřeba změnit, takže jsem nastartoval irrecord a vytvořil si konfigurák pro jeden z olvadačů. Irrecord se choval slušně, konfigurák vypadal rozumně (tlačítko, co mělo ve starým konf. říslo 0xE2 mělo v novým 0XEFFE2, a zbytek byl ve stejném duchu). Když ale konfigurák předhodím lircu a pustím pak irw, tak po stisku třeba deseti tlačítek na ovladači irw vyreportuje jedno a to ješte klidne uplně jiné, než se zmáčklo.

    Povedlo se to někomu s tímhle novým bordelem rozchodit?

    Lirc mám ve verzi 0.10.1 (balík 0.10.1-6.2~deb10u1+rpt1), neaplikoval jsem žádný patch (v několika návodech to bylo, ale byly z roku 2019, tak počítám, že už to není potřeba).

    Dík všem.
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!

    Odpovědi

    21.11.2020 22:29 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lirc 0.10.1, kernel 5.4., nedetekuje spolehlive stisky kláves
    Tak jsem to vyřešil.

    Chyba není v lircd, ale právě v irrecord. Ten ukládá špatně kody, takže nakonec pomohlo použít staré konfiguráky ovladačů (nahrát je do složky /etc/lirc/lircd.conf nebo tak nějak), protože v /etc/lircd.conf je ted nově jen includnutá tato složka.

    Na vysílání je pak potřeba rozjet novou instanci lircu pro jiný device, která vytvoří jinej socket file, na kterej se pak odkáže třeba irsend.

    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    pepe_ avatar 21.11.2020 23:44 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lirc 0.10.1, kernel 5.4., nedetekuje spolehlive stisky kláves

    To chtělo udělat návod na rozchození a i pastnout nějaké nastavení. Já to třeba nikdy nepoužil ale na testnutí podle návodu proč to nevyzkoušet.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.