OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Řešení dotazu:
Včera jsem hledal, ale taky nenašel. Jinak ten samý problém jsem už viděl vicekrát a jen mě to utvrzuje v tom, že jsem udělal dobře, když jsem Google zavrhl - Gmail, Android, vyhledávač, GApps, prostě vše kromě YT, na které chodím přes Tor a ne tak často.
gauneři asi jakoby chtěj tvý telefoní číslo který vytáhli z androidu si myslim :O :O voni ho teda jako maj už teďko ale nemužou s nim ofiko 'pracovat' dokavaď jim jako nevodklikněš podmínky nějaký asi :D :D ;D ;D
Jak vidíš, tak to nelogické není. Není problém si u jednoho provozovatele nastavit e-mail od druhého a naopak. O co jde? A hlavně, pokud u Google zůstaneš, tak si vygeneruj bezpečnostní kódy pro přihlášení. A popřemýšlej i o jejich apce do mobilu, která kódy pro přihlášení generuje.
Nemít na GMailu zapnutou dvoufaktorovou autentizaci je podle mne hazard.
Absolutně nechápu, jak to někdo nemůže mít zapnuto.
To by se Googlu nevyplatilo ...
?
-1
A jak to, že třeba Seznam to zvládá? Má podporu a generuje celkem solidní zisky.
-1
Tak já mám zaplacenou doménu a mail si taky platím. Neudělal jsem to ale proto, protože bych byl nespokojen s podporou Seznamu, který jsem kdysi využíval. S jejich podporou jsem byl vždy spokojen. O to ale nešlo. Šlo o to, jestli by to Google finančně utáhl, nebo ne. A já si stojím za tím, že by to Google finančně utáhl bez problémů, když to utáhne i nějaký Seznam.
Vnucovat to ale nikomu nehodlám a přít se taky ne.
Já ten email potřebuju. Chodí mi tam vše důležité, hlavně faktury, výpisy z účtu.Vieš aj sám, či ti na to každý povie, že?
Nebo by možná šlo změnit heslo z Androidu, pokud je tam přihlášený stejným účtem.
Kdysi jsem psal na podporu Google Play. Sice není určena pro řešení tvého problému, ale na tvém místě bych tam rozhodně napsal, vše jim popsal a poprosil je o pomoc. Možná z nich přece jenom nějaký kontakt vylomíš.
Ten den mi ještě fungovalo přihlášení nastavene v Thunderbirdu. Jenže druhý den mi Thunderbird ukázal "webovou" popup stránku k přihlášení na gmail. Zadal jsem tam jméno a heslo a dostal jsem hlášku, že mě zase Google nemůže ověřit.Nebude to tým, že Google zmenil podmienky používania jeho Google API v Open Source projektoch? Takže skús použiť (ako bolo spomenuté) priamo Google prehliadač Chrome či ťa to pustí. Nevylučujem možnosť že tá "webová" popup stránka bola podvrhnutá, ale to by v dnešných časoch podpisovania DNS záznamov už nemalo hroziť. Google to má podpísané.
Tiskni
Sdílej: