Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
Včera jsem hledal, ale taky nenašel. Jinak ten samý problém jsem už viděl vicekrát a jen mě to utvrzuje v tom, že jsem udělal dobře, když jsem Google zavrhl - Gmail, Android, vyhledávač, GApps, prostě vše kromě YT, na které chodím přes Tor a ne tak často.
gauneři asi jakoby chtěj tvý telefoní číslo který vytáhli z androidu si myslim :O :O voni ho teda jako maj už teďko ale nemužou s nim ofiko 'pracovat' dokavaď jim jako nevodklikněš podmínky nějaký asi :D :D ;D ;D
Jak vidíš, tak to nelogické není. Není problém si u jednoho provozovatele nastavit e-mail od druhého a naopak. O co jde? A hlavně, pokud u Google zůstaneš, tak si vygeneruj bezpečnostní kódy pro přihlášení. A popřemýšlej i o jejich apce do mobilu, která kódy pro přihlášení generuje.
Nemít na GMailu zapnutou dvoufaktorovou autentizaci je podle mne hazard.
Absolutně nechápu, jak to někdo nemůže mít zapnuto.
To by se Googlu nevyplatilo ...
?
-1
A jak to, že třeba Seznam to zvládá? Má podporu a generuje celkem solidní zisky.
-1
Tak já mám zaplacenou doménu a mail si taky platím. Neudělal jsem to ale proto, protože bych byl nespokojen s podporou Seznamu, který jsem kdysi využíval. S jejich podporou jsem byl vždy spokojen. O to ale nešlo. Šlo o to, jestli by to Google finančně utáhl, nebo ne. A já si stojím za tím, že by to Google finančně utáhl bez problémů, když to utáhne i nějaký Seznam.
Vnucovat to ale nikomu nehodlám a přít se taky ne.
Já ten email potřebuju. Chodí mi tam vše důležité, hlavně faktury, výpisy z účtu.Vieš aj sám, či ti na to každý povie, že?
Nebo by možná šlo změnit heslo z Androidu, pokud je tam přihlášený stejným účtem.
Kdysi jsem psal na podporu Google Play. Sice není určena pro řešení tvého problému, ale na tvém místě bych tam rozhodně napsal, vše jim popsal a poprosil je o pomoc. Možná z nich přece jenom nějaký kontakt vylomíš.
Ten den mi ještě fungovalo přihlášení nastavene v Thunderbirdu. Jenže druhý den mi Thunderbird ukázal "webovou" popup stránku k přihlášení na gmail. Zadal jsem tam jméno a heslo a dostal jsem hlášku, že mě zase Google nemůže ověřit.Nebude to tým, že Google zmenil podmienky používania jeho Google API v Open Source projektoch? Takže skús použiť (ako bolo spomenuté) priamo Google prehliadač Chrome či ťa to pustí. Nevylučujem možnosť že tá "webová" popup stránka bola podvrhnutá, ale to by v dnešných časoch podpisovania DNS záznamov už nemalo hroziť. Google to má podpísané.
Tiskni
Sdílej: