Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
dyť to jakoby máš nakonci toho kroku 7 v přidaným zdrojáčku pythoním ukázaný :O ;D
hele ;D
vtý funkci/callbacku on_message to máš pokaždý v msg.payload ;D
""" Python MQTT Subscription client Thomas Varnish (https://github.com/tvarnish), (https://www.instructables.com/member/Tango172) Written for my Instructable - "How to use MQTT with the Raspberry Pi and ESP8266" """ import paho.mqtt.client as mqtt # Don't forget to change the variables for the MQTT broker! mqtt_username = "MQTT Username" mqtt_password = "MQTT Password" mqtt_topic = "Your Topic" mqtt_broker_ip = "Your Broker IP" client = mqtt.Client() # Set the username and password for the MQTT client client.username_pw_set(mqtt_username, mqtt_password) # These functions handle what happens when the MQTT client connects # to the broker, and what happens then the topic receives a message def on_connect(client, userdata, flags, rc): # rc is the error code returned when connecting to the broker print "Connected!", str(rc) # Once the client has connected to the broker, subscribe to the topic client.subscribe(mqtt_topic) def on_message(client, userdata, msg): # This function is called everytime the topic is published to. # If you want to check each message, and do something depending on # the content, the code to do this should be run in this function print "Topic: ", msg.topic + "\nMessage: " + str(msg.payload) # The message itself is stored in the msg variable # and details about who sent it are stored in userdata # Here, we are telling the client which functions are to be run # on connecting, and on receiving a message client.on_connect = on_connect client.on_message = on_message # Once everything has been set up, we can (finally) connect to the broker # 1883 is the listener port that the MQTT broker is using client.connect(mqtt_broker_ip, 1883) # Once we have told the client to connect, let the client object run itself client.loop_forever() client.disconnect()
dotoho ti jako nechci kecat ale python mi příde vo moc jednoduší než bash ;D
jak jako ta nějaká zpráva má vypadat a do jaký podoby ji jakoby chceš naparsovat?? :O :O
koukám žeto je jakoby pro starej python2 :O :O :/ :/
víc novější ukázkovej kód je u dokumentace tý knihovny hele :O ;D
supr ;D
kdybys to eště jakoby chtěl pouštět přes systemd službu tak ve složšce /etc/systemd/system si mužeš vyrobit soubor 'nazev_sluzby.service' a do něj dát text
[Unit] Description=nejaky popis sluzby # vodhaduju ze jako mas primo na tom rpi nainstalovanyho mosquitto brokera # jestli ne tak to mosquitto.service skrtni na vobou radcich Requires=network.target mosquitto.service After=network.target mosquitto.service [Service] ExecStart=/cesta/ke/skriptu/skript.sh Restart=always # uzivatel pod kterym se tamten skript jakoze pousti User=pi [Install] WantedBy=multi-user.target
pak udělat
sudo systemctl daemon-reload sudo systemctl enable nazev_sluzby sudo systemctl start nazev_sluzby
a hotovo jako :D ;D
Tiskni
Sdílej: