abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Pomohl by někdo na dálku?

    28.9.2021 14:17 Maaroon
    Pomohl by někdo na dálku?
    Přečteno: 691×
    Ahoj, sestavil jsem si PC se 4 disky jako domácí NAS, nainstaloval jsem si Debian s OMV, rozchodil a vše OK, ale nejde mi nainstalovat Apache a VNC. S Linuxem běžně nepracuji a jak se vyskytne chyba, tak jsem v koncích. Zřejmě to bude jen otázka nějaké konfigurace. Našel by se někdo, kdo by se na dálku připojil a pomohl?

    Odpovědi

    28.9.2021 14:40 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Asi nie. Ale keď sem pastneš chybovú hlášku, alebo popíšeš podľa čoho vieš, že niečo nefunguje, tak máš celkom dobrú šancu, že dostaneš radu.
    vencour avatar 28.9.2021 15:00 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Já nenapsal jen tak pro nic tuhle zprávičku, nějaké obecné postupy tam jsou k mání a k inspiraci.
    Vy byste zřejmě postupoval podle toho kroku pro instalaci Apache.
    A ještě VNC.
    Když tak se ptejte konkrétněji ...
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    28.9.2021 16:13 Maaroon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Příloha:
    Tak u Apache2 mi to hlásí při spuštění chybu, že APACHE_RUN_DIR není definovaná a dále, že v apache.conf je chyba v syntaxi, že APACHE_RUNTIME_DIR není definovaná, nebo to má být relativní nebo pevná cesta. Jak jsem řekl, nejsem linuxář, ale měl jsem za to, že tyhle proměnné se nadefinují samy při instalaci.

    A VNC mi hlásí to co je na obrázku
    28.9.2021 16:17 jiwopene | skóre: 31 | blog: Od každého trochu…
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    VNC:

    Tak to je přeci ± v pořádku, ne? Píše to návod pro připojení. Co je na tom špatně?
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky.
    28.9.2021 16:18 jiwopene | skóre: 31 | blog: Od každého trochu…
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Upravoval jste apache.conf, popř. jakýkoliv jiný konfigurační soubor Apache?
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky.
    28.9.2021 16:43 Maaroon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    právě, že jsem nic neupravoval, tuhle chybu to píše hned po ukončení instalace.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 28.9.2021 20:40 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?

    to neni chybový hlášení :O :D vnc běží a radí jak se jakoby připojit ;D

    vencour avatar 28.9.2021 16:31 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Ohledně apache (aneb co tam máte Vy? To vypadá, že je to tam defaultně ... ?):
    # grep -ir runtime /etc/apache2/
    /etc/apache2/apache2.conf:# The directory where shm and other runtime files will be stored.
    /etc/apache2/apache2.conf:DefaultRuntimeDir ${APACHE_RUN_DIR}
    #
    # apache2ctl configtest
    Syntax OK
    #
    Ohledně VNC: to vypdá, že jste absolvoval kroky 1 a 2 z návodu. Tak dokončit zbytek?

    (Ve Fimfáru říká vypravěč když je hotovo ještě "že to nebolelo"? ...)
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    28.9.2021 16:47 Maaroon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Myslíte krok 3 jako spustit na jiném PC aplikaci VNC Viewer a zadat adresu toho linuxového stroje? To jsem udělal, ale nepřipojí se.
    vencour avatar 28.9.2021 16:55 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Nepřipojí? A na serveru máte naslouchající program?
    # netstat -tanpu | grep -i vnc
    tcp        0      0 0.0.0.0:5901            0.0.0.0:*               NASLOUCHÁ  29425/Xtigervnc
    tcp6       0      0 :::5901                 :::*                    NASLOUCHÁ  29425/Xtigervnc
    Proč Vás s tím trápíme: máte na to někoho lepšího než sebe? Tak to stejně jednou budete muset umět.
    Aneb musí naslouchat program a být "cesta po síti", skrze routery, firewally apod.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    28.9.2021 17:35 Maaroon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Xtigervnc se mi tam v nějakém balíčku instaloval, ale při spuštění hlásí fatal error, že nenalezl obrazovku. VNC chci zatím použít jen v lokální síti, firewall jsem neinstaloval a nezapínal.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 28.9.2021 20:44 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 28.9.2021 20:49 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?

    do terminálu napiš

    netstat -tanpu | grep -i vnc

    a koukni jestli to vypiše něco podobnýho jako vencouroj jakože asi jo a bude to teda znamenat že ti to běží/poslouchá :D ;D

    btw tamtu ||||||| čáru napišeš máčknutím pravýho altu a dvojitýho wéčka :D ;D

    28.9.2021 16:51 Maaroon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    ano, je tam hodne komentářů a mezi tím je řádek s

    DefaultRuntimeDir ${APACHE_RUN_DIR}

    vencour avatar 28.9.2021 17:02 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Hmm, když nesedí "zdroje", v gentoo si vyberu jinou verzi, případně hledám googlem - napoví tohle? Čili něco jako
    source /etc/apache2/envvars
    (Teď hledám a vařím z vody, nemám to jak nasimulovat)
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    28.9.2021 17:22 Maaroon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Vaříte dobře, přesně ten samý problém, co tam popisují mám. :-)
    28.9.2021 21:23 Radek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Když chceš něco pro blbé a nechceš se to zjevně ani učit, tak proč nestáhneš něco pro blbé? Například freenas.
    28.9.2021 21:35 Maaroon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Protože OVM se mi líbil víc. Navíc NASku jako takovou jsem nainstaloval a rozběhal bez větších problémů. Ty nastaly, když jsem si řekl, že bych to využil i pro něco jiného - VNC, abych k tomu nemusel pořád běhat a Apache2 pro nějaké svoje volnočasové webovky.
    28.9.2021 22:46 Radek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    A proč apache? Omv co vím, tak pouziva nginx. A vnc nevím k čemu, Teda pokud nechceš používat Linux jako jakousi vzdálenou plochu, nejen pro konfiguraci.
    vencour avatar 29.9.2021 10:38 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomohl by někdo na dálku?
    Je to Vaše volba.
    Jestli je problém v konfigu, hledejte doporučovaný konfig, třeba z nějaké wiki nebo jiné verze. Knoppix (live debian) má v sobě apache, lze nabootovat z usb a možná stáhnout nebo porovnat to zajímavé.
    Tak se snažte. Hinty jste dostal.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.