Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Řešení dotazu:
dočehožeto???? :O :O :D ;D
/etc/hosts
hele tutorial :D ;D ane že stim budeš zlobit dědečka s babičkou třeba :D :D ;D ;D
192.168.0.100 example.comjenže bych potřeboval přesměrovat všechno i to co je před example.com. Jde to nějak? Vím, že Windows to neumí, jak je to s Linuxem? Děkuji.
192.168.0.1 to_co_je_pred.example.comMozek to chce zapojit! Mozek!
Děkuji, tak jsem do /etc/hosts vložil192.168.0.100 example.com
Tohle^^^ je špatný nápad ještě z jiného důvodu, kromě již zmíněných důvodů: Máme rok 2022 a začínat jakoukoliv konfiguraci od IPv4 je chyba. Doporučuji to napřed zprovoznit normálně s IPv6 a s protokoly z muzea si zkoušet hrát až potom (nebo raději vůbec).
Někdo tady doporučoval vlastní DNS server, ale to taky není dobrý nápad, protože ta doména pak nebude mít nikdy v pořádku DNSSEC. Leda že by měl člověk vlastní globální zónu, což je ovšem voser, hlavně kvůli (ne)kompatibilitě s tou opravdovou.
Pokud nějaký učitel zadal takový domácí úkol — pokusit se podvrhnout doménové jméno —, je třeba mu taktně sdělit, že úkol je od začátku nesmysl, jehož řešení je možné jedině s rozbitým DNSSEC, což (opět) v roce 2022 nemá místo.
Pokud nějaký učitel zadal takový domácí úkol — pokusit se podvrhnout doménové jméno —, je třeba mu taktně sdělit, že úkol je od začátku nesmyslJá tohle (bez toho wildcardu, stačí mi jednotlivé domény) používám, když migruju web na jiný server. Přemigruju ho, nastavím si v /etc/hosts novou adresu, otestuju to/opravím problémy, a pokud všechno funguje, změním to v DNS. Bez toho bych musel prohlížeč a případně i různé API klienty (pokud má web API které je potřeba otestovat) nějak nastavovat, aby se připojili na adresu nějakou, ale v Host hlavičce poslali něco jiného.
Tiskni
Sdílej: