Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
dočehožeto???? :O :O :D ;D
/etc/hosts
hele tutorial :D ;D ane že stim budeš zlobit dědečka s babičkou třeba :D :D ;D ;D
192.168.0.100 example.comjenže bych potřeboval přesměrovat všechno i to co je před example.com. Jde to nějak? Vím, že Windows to neumí, jak je to s Linuxem? Děkuji.
192.168.0.1 to_co_je_pred.example.comMozek to chce zapojit! Mozek!
Děkuji, tak jsem do /etc/hosts vložil192.168.0.100 example.com
Tohle^^^ je špatný nápad ještě z jiného důvodu, kromě již zmíněných důvodů: Máme rok 2022 a začínat jakoukoliv konfiguraci od IPv4 je chyba. Doporučuji to napřed zprovoznit normálně s IPv6 a s protokoly z muzea si zkoušet hrát až potom (nebo raději vůbec).
Někdo tady doporučoval vlastní DNS server, ale to taky není dobrý nápad, protože ta doména pak nebude mít nikdy v pořádku DNSSEC. Leda že by měl člověk vlastní globální zónu, což je ovšem voser, hlavně kvůli (ne)kompatibilitě s tou opravdovou.
Pokud nějaký učitel zadal takový domácí úkol — pokusit se podvrhnout doménové jméno —, je třeba mu taktně sdělit, že úkol je od začátku nesmysl, jehož řešení je možné jedině s rozbitým DNSSEC, což (opět) v roce 2022 nemá místo.
Pokud nějaký učitel zadal takový domácí úkol — pokusit se podvrhnout doménové jméno —, je třeba mu taktně sdělit, že úkol je od začátku nesmyslJá tohle (bez toho wildcardu, stačí mi jednotlivé domény) používám, když migruju web na jiný server. Přemigruju ho, nastavím si v /etc/hosts novou adresu, otestuju to/opravím problémy, a pokud všechno funguje, změním to v DNS. Bez toho bych musel prohlížeč a případně i různé API klienty (pokud má web API které je potřeba otestovat) nějak nastavovat, aby se připojili na adresu nějakou, ale v Host hlavičce poslali něco jiného.
Tiskni
Sdílej: