Chris Kühl (CEO), Christian Brauner (CTO) a Lennart Poettering (Chief Engineer) představili svou společnost Amutable. Má přinést determinismus a ověřitelnou integritu do linuxových systémů.
Byla vydána (𝕏) nová verze 26.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.1 je Witty Woodpecker. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Deník TO spustil vlastní zpravodajský webový portál ToHledej.CZ s internetovým vyhledávačem a bezplatnou e-mailovou schránkou. Dle svého tvrzení nabízí 'Zprávy, komentáře, analýzy bez cenzury' a 'Mail bez šmírování a Velkého bratra'. Rozložením a vizuálním stylem se stránky nápadně podobají portálu Seznam.cz a nejspíše je cílem být jeho alternativou. Z podmínek platformy vyplývá, že portál využívá nespecifikovaný internetový vyhledávač třetí strany.
Computer History Museum (Muzeum historie počítačů) zpřístupnilo své sbírky veřejnosti formou online katalogu. Virtuálně si tak můžeme prohlédnout 'rozsáhlou sbírku archivních materiálů, předmětů a historek a seznámit se s vizionáři, inovacemi a neznámými příběhy, které revolučním způsobem změnily náš digitální svět'.
Ruský hacker VIK-on si sestavil vlastní 32GB DDR5 RAM modul z čipů získaných z notebookových 16GB SO-DIMM RAM pamětí. Modul běží na 6400 MT/s a celkové náklady byly přibližně 218 dolarů, což je zhruba třetina současné tržní ceny modulů srovnatelných parametrů.
Národní identitní autorita (NIA), která ovlivňuje přihlašování prostřednictvím NIA ID, MEP, eOP a externích identit (např. BankID), je částečně nedostupná.
Byla vydána nová verze 1.16.0 klienta a serveru VNC (Virtual Network Computing) s názvem TigerVNC (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový server w0vncserver pro sdílení Wayland desktopu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Binárky na SourceForge. TigerVNC je fork TightVNC.
Byla vydána nová verze 4.6 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Rozsáhlá modernizace hardwarové infrastruktury Základních registrů měla zabránit výpadkům digitálních služeb státu. Dnešnímu výpadku nezabránila.
Čínský startup Kimi představil open-source model umělé inteligence Kimi K2.5. Nová verze pracuje s textem i obrázky a poskytuje 'paradigma samosměřovaného roje agentů' pro rychlejší vykonávání úkolů. Kimi zdůrazňuje vylepšenou schopnost modelu vytvářet zdrojové kódy přímo z přirozeného jazyka. Natrénovaný model je dostupný na Hugging Face, trénovací skripty však ne. Model má 1 T (bilion) parametrů, 32 B (miliard) aktivních.
root@odroid-buster64:~# cat /etc/debian_version 11.2 root@odroid-buster64:~# dpkg -l | grep cups ii cups 2.3.3op2-3+deb11u1 arm64 Common UNIX Printing System(tm) - PPD/driver support, web interface ii cups-client 2.3.3op2-3+deb11u1 arm64 Common UNIX Printing System(tm) - client programs (SysV) ii cups-common 2.3.3op2-3+deb11u1 all Common UNIX Printing System(tm) - common files ii cups-core-drivers 2.3.3op2-3+deb11u1 arm64 Common UNIX Printing System(tm) - driverless printing ii cups-daemon 2.3.3op2-3+deb11u1 arm64 Common UNIX Printing System(tm) - daemon ii cups-filters 1.28.7-1 arm64 OpenPrinting CUPS Filters - Main Package ii cups-filters-core-drivers 1.28.7-1 arm64 OpenPrinting CUPS Filters - Driverless printing ii cups-ipp-utils 2.3.3op2-3+deb11u1 arm64 Common UNIX Printing System(tm) - IPP developer/admin utilities ii cups-ppdc 2.3.3op2-3+deb11u1 arm64 Common UNIX Printing System(tm) - PPD manipulation utilities ii cups-server-common 2.3.3op2-3+deb11u1 all Common UNIX Printing System(tm) - server common files ii libcups2:arm64 2.3.3op2-3+deb11u1 arm64 Common UNIX Printing System(tm) - Core library ii libcupsfilters1:arm64 1.28.7-1 arm64 OpenPrinting CUPS Filters - Shared library ii printer-driver-cups-pdf 3.0.1-9 arm64 printer driver for PDF writing via CUPS root@odroid-buster64:~#Neměl by někdo nápad, jak docílit trvalého stavu ?
[20/Jan/2022:11:19:29 +0100] [Job 125] Job held for authentication. Returning IPP client-error-not-authorized for Create-Job (ipp://10.30.0.100:631/printers/xcze8312) from 10.0.30.150.
co přesně tam připisuješ a jak se to jako potom změní samo :O :O
systemctl restart cups alebo systemctl force-reload cups.
Ako sa to bude chovať teraz?
Je aj po otočení cupsu v konfigu to čo si tam zapísal?
Neprepisuje ti tam niečo konfig pri reštarte kompu?
Aký tam máš subnet?
/8 ?
Tiskni
Sdílej: