abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:11 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Přináší například příkaz omarchy a celou řadu herních možností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:11 | Nová verze

    CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Zajímavý software

    Brush (Bo(u)rn(e) RUsty SHell) je v Rustu napsaný shell kompatibilní s Bash (Bourne Again SHell). Vydána byla verze 0.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:00 | Komunita

    Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.5. 03:44 | Nová verze

    Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    1.5. 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 42
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (32%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1495 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Touchpad + USB myš

    2.11.2003 19:36 Jiří Jiřinec | skóre: 8 | Příbram
    Touchpad + USB myš
    Přečteno: 282×
    Dobrý den,

    mám notebook Premio 5010nb a všechno funguje normálně.

    Ale mám problém s touchpadem. Často se mi stává, že se ho při psaní dotknu a označím si část textu, kterou v zápětí přepíši. Je to dost nepříjemné a hlavně zbytečné. Když jsem doma, touchpad nepoužívám, protože mám připojenou USB myš.

    Chtěl bych se zeptat, jestli je možné zařídit, aby touchpad byl aktivní pouze, když není přítomná USB myš? Jedná si mi hlavně o X-ka.

    Děkuji za pomoc
    JIRka

    Universe rebooting in 5 seconds. Please logout!

    Odpovědi

    blami avatar 2.11.2003 21:21 blami | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Touchpad + USB myš
    touchpad je u myho notebooku umax na /dev/psaux predpokladam totez u vas. ja mam doma notebook zavrenej a mam pripojenou klavesnici mys i monitor (pc muselo jit s koupi nb k segre), myslim ze to co chcete bude jen modifikace meho nastaveni. To cele spociva v tom ze mam v XF86Configu (/etc/X86R11/) nadefinovano mimo sekce Section "Input" pro touchpad i sekci pro usb mys (protokol je ImPS/2 a pokud ma kolesko tak pridejte Option "ZAxisMapping" "4 5". ta sekce musi! mit jiny identifikator nemusi posilat CoreEventy ve vasem pripade to musi asi byt rovnou CorePointer (tj. okopirujte celou sekci pro touchpad-funkcni a upravte identifier, protokol, pridejte kolecko, zmente mapovani zarizeni). Potom si uplne na spodku vytvorite novou sekci Section ServerLayout, ktera definuje jaka drive definovana zarizeni ma Xservr jak pouzit a do ni uvedte pouze USB mysku. ALE POZOR ! vase sekce pro touchpad i usbmys nesmi pouzivat zarizeni /dev/input/mice ale jine protoze tohle zarizeni je jakysi virtualni bordel do ktereho kernel posila data ze vsech mysi, a vy nechete touchpad odstavit uplne (blbost, naco dyz to de takhle), tudiz byste sice nepouzival touchpad ale informace od kernelu dorucene by vlastne byly i z nej ...
    kdyz sem videl na installfestu kamaraduv thinkpad tak me napada ze ty to maj nejlip ... maj na to ficuru v biosu kera rika ze pripojene zarizeni [nastaveny port USB/PS2] overriduje interni ps2 touchpad.
    blami avatar 2.11.2003 21:25 blami | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Touchpad + USB myš
    jo a to nejdulezitejsi nakonec ... ;) zapomenuto ;) ... udelejte si script ktery spusti xinit a rekne mu ze chcete vas layout u mej je to
    #!/bin/bash
    startx -- -layout perifonline
    
    kde "perifonline" je jmeno ktere jste uvedl v Section "ServerLayout". Tusim v klici identifier

    Ted mi to zpetne cely pripada naky zmateny ale funkcni. Dyztak se ozvete ;)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.