Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
autokey-gtk
, vyzkouším to s ní. Kdybyste věděli o něčem třeba vhodnějším, tak budu rád za tipy. Díky!
V prohlížeči dej F12 a podívej se, co se tam posílá za HTTP požadavky. Ty pak akorát zopakuješ pomocí příkazu wget
nebo curl
ve skriptu.
Pokud je ten scénář složitější, tak budeš muset udělat jedno volání, z odpovědi něco vyparsovat a následně to použít v druhém volání… Na to se případně dá použít JMeter, ale většinou bude stačit ten shell + wget/curl.
V tom případě bude asi nejpohodlnější cesta Selenium. Pokud bys chtěl něco minimalistického ručně psaného, tak stačí pustit tu virtuálku nebo třeba jen založit druhý uživatelský účet, pustit Xephyr (nebo jiný X11 server) a do něj si posílat X11 události (pohyb myši, stisky tlačítek a kláves). X11 mají rozšíření XTEST, přes které se ty události dají simulovat – buď z C, C++, nějakého skriptovacího jazyka nebo třeba relpipe-out-x11.
Tohle samozřejmě předpokládá, že se formát té stránky nemění. Buď se budeš trefovat na konkrétní pozici na obrazovce nebo (lépe) doskáčeš na příslušná políčka nebo tlačítka pomocí tabulátoru a dalších klávesových zkratek. Pokročilejší testovací nástroje můžou i rozpoznávat, co na té stránce vidí a podle toho měnit svoje chování… ale to už mi přijde jako dost velký kanón na vrabce v tomhle případě.
Další možnost by byla nějaké rozšíření do prohlížeče – možná iMacros for Firefox (nezkoušel jsem).
Tiskni
Sdílej: