Po 17 alfa verzích a 17 beta verzích byla vydána první Release Candidate verze nové major verze 4.0 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vznikl Fedora Asahi SIG se zaměřením na počítače Apple. Eric Curtin jej představil na konferenci FOSDEM.
Byla vydána nová verze 1.48 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 110. V platnost vstoupily změny v Odměnách Brave. Končí virtuální BAT (vBAT). Pro vydělávání na tokenech BAT je nutné propojit úschovný účet s profilem odměn aneb vytvořit si účet na Uphold.
Endless OS byl vydán ve verzi 5.0.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Google Chrome 110 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 110.0.5481.77 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 15 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.1 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 4.14, 4.19, 5.4, 5.10, 5.15 a 6.1.
Byla vydána nová major verze 4.0.0 multiplatformního BitTorrent klienta Transmission (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Do 13. února běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | únor 2023 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.
Byl vydán xorg-server 21.1.7. Mimo jiné je řešena zranitelnost CVE-2023-0494 zneužitelná k lokální eskalaci práv (pokud X server běží pod právy roota).
Fedora 38 nabídne celý Flathub. Od Fedory 35 platí, že pokud si v edici Workstation při úvodním nastavení povolíte zdroje třetích stran, nastaví se vám mezi těmito zdroji také Flathub. Ten k dnešnímu dni nabízí zhruba 2000 aplikací ve formátu Flatpak, mezi nimiž naleznete i ty proprietární, které ve Fedoře nejsou k dispozici. Doteď se ale Flathub nastavoval pouze ve filtrované podobě. Dokud si uživatel sám Flathub nepřidal, měl z tohoto
… více »autokey-gtk
, vyzkouším to s ní. Kdybyste věděli o něčem třeba vhodnějším, tak budu rád za tipy. Díky!
V prohlížeči dej F12 a podívej se, co se tam posílá za HTTP požadavky. Ty pak akorát zopakuješ pomocí příkazu wget
nebo curl
ve skriptu.
Pokud je ten scénář složitější, tak budeš muset udělat jedno volání, z odpovědi něco vyparsovat a následně to použít v druhém volání… Na to se případně dá použít JMeter, ale většinou bude stačit ten shell + wget/curl.
V tom případě bude asi nejpohodlnější cesta Selenium. Pokud bys chtěl něco minimalistického ručně psaného, tak stačí pustit tu virtuálku nebo třeba jen založit druhý uživatelský účet, pustit Xephyr (nebo jiný X11 server) a do něj si posílat X11 události (pohyb myši, stisky tlačítek a kláves). X11 mají rozšíření XTEST, přes které se ty události dají simulovat – buď z C, C++, nějakého skriptovacího jazyka nebo třeba relpipe-out-x11.
Tohle samozřejmě předpokládá, že se formát té stránky nemění. Buď se budeš trefovat na konkrétní pozici na obrazovce nebo (lépe) doskáčeš na příslušná políčka nebo tlačítka pomocí tabulátoru a dalších klávesových zkratek. Pokročilejší testovací nástroje můžou i rozpoznávat, co na té stránce vidí a podle toho měnit svoje chování… ale to už mi přijde jako dost velký kanón na vrabce v tomhle případě.
Další možnost by byla nějaké rozšíření do prohlížeče – možná iMacros for Firefox (nezkoušel jsem).
Tiskni
Sdílej: