Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Err http://security.debian.org jessie/updates InRelease
Err http://security.debian.org jessie/updates Release.gpg
Could not resolve 'proxy_server'
Reading package lists... Done
W: Failed to fetch http://security.debian.org/dists/jessie/updates/InRelease
W: Failed to fetch http://security.debian.org/dists/jessie/updates/Release.gpg Could not resolve 'proxy_server'
W: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
v sourcses.list mám
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
Poradite?
Druhy dotaz. Napadlo mě zda si neudělat vlastni verzi na zklade soucasného debinanu, ale jednak naprosto netušim jak začit a ani zda to ma cenu tedy zda to zprovoznim na 256 MB. Nejde mi o žádné graficke pakarny, jen grub, jadro, obsluha preriferi, gcc, možná lighttpd a tak.
Děkuji jak za nakopnuti tak zabržděni, pokud si myslite že by to byla ztráta času.
Proaktuliyovat se y Jesie na buster nepujde, jadro jesie je nějak upravene.
Kedysi som mal Geode GX, a nie som si istý či to bola plnohodnotná 686 alebo tomu niečo chýbalo.To je dobrá poznámka. Vyzkoušel bych prostě z flashky nabootovat Debian 12 (vlastně stačí kernel, ten ti hned při spouštění řekne jestli mi chybí nějaké instrukce -- takže stačí stáhnout linux-image-686 z packages.debian.org, rozbalit, dát vmlinuz na flashku s GRUBem, nabootovat), když nepojede, tak Debian 11.
Poradite?Po skončení podpory se repozitáře přesouvají z oficiálních mirrorů na archive.debian.org, mělo by stačit přepsat to v sources.list.
Napadlo mě zda si neudělat vlastni verzi na zklade soucasného debinanu, ale jednak naprosto netušim jak začit a ani zda to ma cenu tedy zda to zprovoznim na 256 MB.Proč je potřeba „vlastní verze“? Co přesně to vyžaduje za extra změny/moduly/ovladače, že tam nejde nainstalovat normální Debian tak jak je? Ano, 256 MB RAM není problém, osobně bych tam dal Xka s Fluxboxem. Výrazně limitující je ale ten 2GB storage, můžeš zkusit šetřit (pro začátek pomůže MODULES=dep v /etc/initramfs-tools/initramfs.conf a ručně promazat nepoužívané moduly z /lib/modules a používat localepurge, pro audit velikosti nainstalovaných balíčků
dpkg-query -W --showformat='${Installed-Size;10}\t${Package}\n' | sort -k1,1n
) ale spíš se nevyhneš připojení většího storage přes USB/síť.
Po skončení podpory se repozitáře přesouvají z oficiálních mirrorů na archive.debian.org, mělo by stačit přepsat to v sources.list.Hm, moment,
Could not resolve 'proxy_server'
, takže ses k tomuto problému ani nedostal.
Jak jsi to instaloval, že to skončilo v takovémto stavu (už ten první problém „neumělo přeložit IP6 na IP4“ (nedává smysl))? To je nějaký image od výrobce?
grep -r proxy_server /etc
Tiskni
Sdílej: