Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Err http://security.debian.org jessie/updates InRelease
Err http://security.debian.org jessie/updates Release.gpg
Could not resolve 'proxy_server'
Reading package lists... Done
W: Failed to fetch http://security.debian.org/dists/jessie/updates/InRelease
W: Failed to fetch http://security.debian.org/dists/jessie/updates/Release.gpg Could not resolve 'proxy_server'
W: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
v sourcses.list mám
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
Poradite?
Druhy dotaz. Napadlo mě zda si neudělat vlastni verzi na zklade soucasného debinanu, ale jednak naprosto netušim jak začit a ani zda to ma cenu tedy zda to zprovoznim na 256 MB. Nejde mi o žádné graficke pakarny, jen grub, jadro, obsluha preriferi, gcc, možná lighttpd a tak.
Děkuji jak za nakopnuti tak zabržděni, pokud si myslite že by to byla ztráta času.
Proaktuliyovat se y Jesie na buster nepujde, jadro jesie je nějak upravene.
Kedysi som mal Geode GX, a nie som si istý či to bola plnohodnotná 686 alebo tomu niečo chýbalo.To je dobrá poznámka. Vyzkoušel bych prostě z flashky nabootovat Debian 12 (vlastně stačí kernel, ten ti hned při spouštění řekne jestli mi chybí nějaké instrukce -- takže stačí stáhnout linux-image-686 z packages.debian.org, rozbalit, dát vmlinuz na flashku s GRUBem, nabootovat), když nepojede, tak Debian 11.
Poradite?Po skončení podpory se repozitáře přesouvají z oficiálních mirrorů na archive.debian.org, mělo by stačit přepsat to v sources.list.
Napadlo mě zda si neudělat vlastni verzi na zklade soucasného debinanu, ale jednak naprosto netušim jak začit a ani zda to ma cenu tedy zda to zprovoznim na 256 MB.Proč je potřeba „vlastní verze“? Co přesně to vyžaduje za extra změny/moduly/ovladače, že tam nejde nainstalovat normální Debian tak jak je? Ano, 256 MB RAM není problém, osobně bych tam dal Xka s Fluxboxem. Výrazně limitující je ale ten 2GB storage, můžeš zkusit šetřit (pro začátek pomůže MODULES=dep v /etc/initramfs-tools/initramfs.conf a ručně promazat nepoužívané moduly z /lib/modules a používat localepurge, pro audit velikosti nainstalovaných balíčků
dpkg-query -W --showformat='${Installed-Size;10}\t${Package}\n' | sort -k1,1n
) ale spíš se nevyhneš připojení většího storage přes USB/síť.
Po skončení podpory se repozitáře přesouvají z oficiálních mirrorů na archive.debian.org, mělo by stačit přepsat to v sources.list.Hm, moment,
Could not resolve 'proxy_server'
, takže ses k tomuto problému ani nedostal.
Jak jsi to instaloval, že to skončilo v takovémto stavu (už ten první problém „neumělo přeložit IP6 na IP4“ (nedává smysl))? To je nějaký image od výrobce?
grep -r proxy_server /etc
Tiskni
Sdílej: