abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Neznama ISA sitovka (!ne)

    21.11.2003 14:29 shMoula2 | skóre: 9 | Brno a okoli
    Neznama ISA sitovka (!ne)
    Přečteno: 203×
    Zdravim vas! Dukladne jsem probrowsil fora, ale nikde jsem nenasel, kterak sprovoznit sitovku, o ktere nevim absolutne nic (zrejme neni ne2000 kompat - zkousel jsem moc IO i IRQ :-)). Neni na ni napsano vubec nic - zadny vyrobce a podle velikosti nekterych svabu bude asi hodne stara :-D. Je ciste BNC/AUI - je tam jumper. Fungovat by mela - ted uz si prave nevzpominam ktera, ale kdyz jsem pred casem pokusnicil s distribucemi, tak jsem narazil na jednu 1-2 disketovou, ktera ji bez problemu nasla a povedlo se mi ji rozchodit. Ale za boha si ted nemuzu vzpomenout, ktera to byla... Poradite, prosim, jak na to?
    Lide se deli do 10 skupin: na ty s poruchou osobnosti a na ty ostatni

    Odpovědi

    21.11.2003 14:37 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    Takovou odpověď asi nechceš, ale strávit weekend rozcházením neznámé ISA síťovky je při jejich cenách IMO naprostá ztráta času. Doma se mi někde pár ISA ne2k kompatibilních určitě válí, ale nemám je kam strčit, protože už nemám nikde ty ISA sloty...
    21.11.2003 16:20 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    a) metodou pokus omyl
    b) kupit druhu
    c)spomenut si
    d) pohladat podla FCC ID alebo nazvu integr. obvodov na internete.


    je piatok a krystalove gule su odparkovane, zacinaju sa lestit pipy.
    CIJOML avatar 21.11.2003 21:30 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    Jestli je ISA PnP kompatibilni, tak potom zakompiluj do jadra ISA PnP a ona ti o sobe mnoho povi :)
    22.11.2003 11:09 vtipny_nick
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    no niektore su v jumperless mode, takze treba zistit aku ma mac adresu podla nej zistit vyrobcu od neho stiahnut dosovsky program ktory dokaze prepisovat eepromku a prepisat ju do PNP rezimu (v jumperless mode je irq a base natvrdo dana skusat ktora to je je dost namahave a dlhe a neviem co vsetko). Ked to prepenes do PNP tu sietovku tak ti ju rozozna kazda distra.... Inak vacsinou byvaju isa sietovky na base 0x280 a irq 11 alebo blizko toho daco. IMHO ked uz nic nepomoze tak skus knoppix... (klaus rulez ;o) )
    24.11.2003 11:59 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    "zkus knoppix" je fakt vtipny... ale uplne mimo :-) Jinak jestli podle velikosti svabu je hodne stara a navic pokud ma jen AUI/BNC, tak jumperless rozhodne nebude. Jinak pokud chces zjistovat co je to za kartu tak se v prvni rade podivej na oznaceni svabu at vis co je to zac. Pak se da najit nejaky ovladac. Pripadne sem to oznaceni posli...
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    24.11.2003 16:30 vtipny_nick
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    pocuj david pisal som to lebo som som mal jednu AUI/BNC bola v jumperless mode... to ale len na okraj chcel som povedat ze som mal aj BNC isa sietovku na (ne ovladac) ktoru ziadna distra nedetekovala vsade som musel rucne zaviest modul iba knoppix ju sam rozpoznal a zaviedol ne + 8390....
    24.11.2003 14:09 astar
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    muzes zkusit postupne zavadet do jadra vsechny moduly pro sitovky a sledovat co se deje. je to dost zdlouhava metoda, mne se ale pokazde osvedcila. no pokazde, delal jsem to dvakrat:-)
    24.11.2003 17:20 Jiří Dvořák | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    osobne bych se podival o co na ni za svaba ( chipset ) a od toho bych odvijel sve snazeni.....
    24.11.2003 17:45 vtipny_nick
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    Problem je ale ze na niektorych (aspon co ja som mal skusenost) nic take napisane nebolo. Proste nikde nic napisane iba takym velkym ze YES! a to je vsetko cize nie vzdy sa da identifikovat vyrobca pomocou eidoly ale niekedy to treba mac resolvingom urobit.
    26.11.2003 16:33 Marek Pasovsky | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    Kdyz sundas samolepku "Netware YES!" objevis oznaceni toho svaba - tj. chipset dane karty ;-) Marek
    If you don't understand or are scared by any of the above ask your parents or an adult to help you.
    25.11.2003 12:55 shMoula2 | skóre: 9 | Brno a okoli
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    ISAPNP nedetekuje nic.
    Knoppix tam spoustet by asi byla blbost - je to 486DX2, stejne tak prubovat vsechny moduly - i pro ruzny IO/IRQ - jeden jedinej trva celou vecnost. Vykaslal jsem se na to (podle napisu na cipech jsem postahoval hromadu konfiguraku pro DOS, ale nejel ani jeden :-) .
    Ted jsem schrastil dalsi tri sitovky, ale jsem tam, kde jsem byl... Mel jsem na to jenom pul hodky rano, tak snad na to kouknu pres den.
    Vypada to, ze ani ty NE2000 komp. nejedou. Dalsi jsem tam cpal RTL8019, ale taky nic (v /etc/rc.d/rc.modules je u radku s dvema typy RTLek uvedena tato jako ze ne :-( ).
    Jeste zkusim a uvidim, dam vedet, jak jsem na to vyzral!
    Lide se deli do 10 skupin: na ty s poruchou osobnosti a na ty ostatni
    25.11.2003 22:43 Dejv | skóre: 37 | blog: Jak ten blog nazvat ... ? | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    RTL8019 JE ne2k kompatible. Mam ji v jumperless modu, bez problemu jsem ji rozchodil v RH6.2, MDK9 a RH9. Pouzivam IO=0x280 a IRQ=9.

    V /etc/modules.conf mam:
    options ne io=0x280 irq=9
    alias eth0 ne
    
    Pokud bys chtel, mohu ti poslat mailem obraz original diskety, kterou jsem s tou kartou koupil.
    PS: Na net chodim jen vecer, tak eventuelne vydrz
    Dejv
    skoladavid at volny dot cz
    Pevně věřím, že zkušenější uživatelé mě s mými nápady usměrní a pošlou tam, kam tyto nápady patří...
    26.11.2003 19:35 Jan Martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    Vykasli se na to. Jestli chces funkcni sitovku na ISA, klidne ti ji venuju. Jsem z Brna. Muj mail je
    honza (at) dp (.) fce (.) vutbr (.) cz
    27.11.2003 08:09 vtipny_nick
    Rozbalit Rozbalit vše Neznama ISA sitovka (!ne)
    Marek Pasovsky> bohuzial pod tym YES! uz nic neni a neni tam napisane 'netware yes' ale iba 'yes' takym divnym (circus-like) pismom. No inak ten knoppix by sa !mozno! (este som to neskusal) dal spustit aj na 486, ale fakt neviem, pri boote napisat mozno daco ako 'knoppix lang=us 2' ale vravim neviem ako sa to zachova...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.