abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.1. 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    5.1. 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.1. 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    5.1. 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (11%)
     (24%)
     (5%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (51%)
    Celkem 238 hlasů
     Komentářů: 5, poslední dnes 10:35
    Rozcestník

    Dotaz: Ubuntu 24.04 LTS a powershell

    8.5.2024 08:03 Stan. | skóre: 25 | blog: musil
    Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    Přečteno: 610×
    Zdravim,

    nemate nekdo info kdy by mohl byt funkcni/podporovan powershell v Ubuntu 24.04 LTS klasickou cestou primo od MS a ne pres 3rd party.

    Microsoft zatim nove Ubuntu 24.04 nepodporuje viz. https://learn.microsoft.com/en-us/powershell/scripting/install/install-ubuntu?view=powershell-7.4

    na githubu je na to otevrene issue, ale prijde mi ze se vubec nehybe :( https://github.com/PowerShell/PowerShell/issues/21385

    Dekuji

    Stan.

    Odpovědi

    8.5.2024 10:36 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    Mozna "debian style" cesta => navod + balik.
    8.5.2024 15:05 baron
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    muzu se zeptat na co tuhle silenost na tuxovi pouzivas? ovladas s tim win bo neco jineho?
    Max avatar 8.5.2024 15:23 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    Na správu MS věciček? Třeba MS Exchange, Office 365 a milion dalších věcí se spravuje přes powershell. Klikátka má MS omezená a i blbý sdílený mailbox, když člověk chce rozumnou funkčnost, tak mu musí v Office 365 nastavit oprávnění přes powerrshell.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    8.5.2024 16:07 baron
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    ja vim k cemu se PS pouziva (pouzivam ho bohuzel celkem casto), spis me zajimal konkretni use case na tuxovi. Ty pouzivas PS z tuxe? Ma to nejakou killer featuru oproti widlim?
    Max avatar 8.5.2024 17:04 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    killer feature je, že nemusíš mít ty widle spuštěný.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    8.5.2024 23:38 baron
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    mno, to IMHO plati jen pokud zadne widle v siti nemas... zbytek radeji remote rdp/ssh

    pouzivas to teda nekde? je pro to treba nejakej lepsi balickovac nez nuget (bo jak se ta blbost jmenuje) nebo neco podobneho?

    ja bych to mozna pouzil na blbosti, jako zalozeni uctu, ale na neco kritickeho (federace pro exchange, vmware powercli, atp...) bych si netrouf (ale mozna to funguje ok, nevim, proto se ptam)
    10.5.2024 06:52 hmmmw | skóre: 3 | blog: hmmmw
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 24.04 LTS a powershell
    Ovládáš s tím win, protože něco jiného?
    Divná věta.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.