abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Komunita

    Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Zajímavý software

    Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:11 | IT novinky

    Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Zajímavý software

    AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 20:44 | IT novinky

    Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    8.1. 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 14:11 | IT novinky

    Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    8.1. 02:11 | Komunita

    Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (3%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (53%)
    Celkem 320 hlasů
     Komentářů: 7, poslední 8.1. 15:35
    Rozcestník

    Dotaz: OpenOffice mrzne

    10.12.2003 14:11 peter
    OpenOffice mrzne
    Přečteno: 152×
    Zdravim,

    Neviem, ako dalej. Nainstaloval som si OpenOffice.org 1.1.0 cesku verziu na mandrake9.1,KDE, kernel 2.4.21-0.25mdk. Ma to par much pri otvarani .doc, .xls suborov, ale ziadny podstatny problem nevidim, az na to, ze mi scalc zamrza. Stava sa to len obcas a vacsinou pri editacii stlpcou, pri ich oznacovani, zmene velkosti buniek a pri zmene pisma v oznacenej oblasti. Aj to nie vzdy. Niekedy len kliknem do ineho okna a pri kliknuti naspat do OOo mi OOo zamrzne. Ostatne aplikacie bezia normalne, ale k dokumentu v openoffice sa uz nemozem dostat(zobrazi sa len ram okna a to je vsetko). Cely linux je asi o 50% pomalsi. Pomoze len kill-nut openoffice, alebo restartnut KDE. Stava sa mi to na kompoch s grafikou nvidia, ale aj ATI 3d Rage. Pocul som nieco o nvidii a problem s OOo, ale neviem presne, co treba kde vypnut. Ma niekto podobny problem aj s inymi grafickymy kartami? Nie som si isty, ci je to sposobene gr. kartou, mozno su to programy, ktore bezia sucasne s OOo. Vo /var/log/messages neni nic. Programy, ktore vacsinou bezia s OOo: MozillaFirebird0.7(alebo Mozilla1.5), Evolution, Win4Lin (na niektorych kompoch ako ssh k terminal serveru, na inych priamo s Win4Lin desktop).

    Ak mam niekto podobny problem, napiste, prosim. Dost nam to otravuje zivot a nemam chut sa vratit k M$ ofis.

    Vdaka. Peter

    Odpovědi

    10.12.2003 15:14 peter
    Rozbalit Rozbalit vše OpenOffice mrzne
    v diskusiach som nasiel iba podobny problem s nvidiou. Ja pouzivam ale aj kartu ATI. Vie niekto poradit? Peter
    15.10.2005 23:53 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice mrzne
    Po skoro dvou letech, ale přece ;-)
    Teď jsem řešil podobnou věc. Mám ATI RagePro3D a SuSE 9.0. Najednou mi nechtěl naběhnout OpenOffice. Jako naschvál jsem ho zrovna nutně potřeboval. Spouštění z konzole hlásilo sigkill a spadlo to. Zkusil jsem (po zlozvyku z w95) restart, ale pořád to samé. Zkusil jsem (ještě neodinstalovaný) StarOffice 5.2, také sigkill. Nakonec jsem se dobral toho, že můj poslední zásah do systému byl (absolutně naivní) pokus rozchodit grafiku ve 3D s originál ovladačem. Předtím ten office fungoval. Odinstaloval jsem tedy stejně nefunkční ati driver fglrx_4_2_0-8.14.13-1.i386.rpm a světe div se, všechny oppice v mém počítači opět fungují. Tak si říkám, originál (uzavřené) drivery raději nikdy více. Člověk pak neví, co to proč dělá. A když budu chtít do nového compu 3D, tak maximálně radeon 9200 s přímou podporou X.org...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.