abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2448 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: Mala cestina jen v konzoli, Debian

    blami avatar 11.12.2003 14:38 blami | skóre: 29 | Praha
    Mala cestina jen v konzoli, Debian
    Přečteno: 383×
    Mam problem s cestinou. Posledni dobou (resp. od okamziku kdy sem se zacal zabyvat eximem a zacal mi chodit) pouzivam jako mailklient mutt. Vadilo mi, ze ceske znaky se nezobrazovaly cesky (jak v konzoli, tak v X). Mam Debian SID a dneska sem si neco nasel tady na Abicku, tak sem si pridal ty dva radky (consolechars a loadkeys) do ~/.bash_profile a zacala mi chodit cestina s tim ze klavesnice se prepina pres pause. Tak sem byl stastnej a pustil sem mutt, jenze tam byly znaky furt zobrazeny jako otaznicky apod. Nepouzivam normalne ceske prostredi (locales). Nekde sem vyhrabal, ze staci exportovat LC_CTYPE=cs_CZ (cimz vlastne locales zapnu) ci tak neco, a prostredi zustane anglicke, jen bude dodrzena korektni znakova sada. Bohuzel mi po pridani tohoto radku sice zacala chodit cestina v elinks, muttu atp. to vse v konzoli, ale kdyz sem pustil Xka uplne se mi zdeformovaly fonty v aplikacich jako je gvim, gkrellm2 apod. Pouzivam 100dpi X corefonty (myslim ze ty maji definovano pro jakou znakovou sadu jsou ???), nektere proste jsou a nektere zas ne. Jak resit ceske prostredi na konzoli (cestina v X mi normalne chodila pres nastaveni v XF86Config-4 - vyhovuje mi pouze ceska klavesnice, proste mala cestina). Bez LC_CTYPE chodi vse ok, ale zase se mi spravne nekonvertuji ty znaky v aplikacich na konzoli (tusim ze se zobrazi proste znak ASCII odpovidajici).

    Odpovědi

    11.12.2003 23:16 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Mala cestina jen v konzoli, Debian
    Corefonts -- to jsou MS core fonts? (Nic jiného s podobným jménem v Debianu snad není). Ty se asi nebudou používat v gvimu. Máš nainstalované normální latin2 fonty do X? Můžeš nějak blíže specifikovat to ,úplně zdeformovaly`?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.