abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Integrovaná zvukovka AC97

    14.12.2003 03:24 Jan Němec | Chomutov
    Integrovaná zvukovka AC97
    Přečteno: 250×
    Zdravim vsechny, mam tento problem:
    XMMS mi najednou prestane hrat a hlasi ze nemuze najit audio. Vyzkousel jsem prenastavit vystup a nic. Nakonec jsem nekde vyhrabal nastaveni zvukoveho serveru a kdyz jsem ho vypnul tak vse fungovalo. Jenze za chvili se totez opakovalo znovu.
    Kdyz se zapne zvukovy server (muze byt i necinny) tak prestane fungovat zvuk kdekoliv jinde. Co s tim?

    hw:
    Celeron800 (8x100)
    MB DFI CS62TC (i845)
    256MB RAM,
    NV TNT2
    sw:
    RedHat9(stahnuty z netu)
    Pomuze nekdo? diky.

    Odpovědi

    14.12.2003 09:59 gaynius
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    Mam pocit, že de nastavit zvukový server tak, aby se po chvilce nečinosti automaticky vypnul (a uvolnil zvukové zařízení). Další možností je pouštět xmms pod "emulátorem OSS" daného zvukového serveru, např.: esddsp xmms artsdsp xmms
    15.12.2003 17:06 Dan
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    Mam taky RH 9 a stavalo se mi to same nez sem v nastaveni KDE vypnul artsd a od te doby mi to chodi dobre, zadne "vedlejsi ucinky" sem nenasel.Chodi i xmms i mplayer..vic k tomu ted nereknu, nejsem na svoji masine.. S pozdravem Dan
    14.12.2003 10:44 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97

    Mně to dělá ve Slackware 9.1 naprosto stejně, takže je to na distribuci asi nezávislé. Vždycky po určité době se přehrávání zastaví a přijde okénko s hlášením, abych zkontroloval, zda je zvuková karta správně nainstalovaná...

    Já mám zvukovou kartu integrovanou v chipsetu nVidia nForce a používám modul snd-intel8x0 (kromě jiných). A co ty?

    14.12.2003 11:42 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    Ve Slackwaru 9.1 se používá ALSA, která si nerozumí se zvukovým serverem artsd z KDE; resp. je to obráceně, ale ALSA je jenom "ovladač", kdežto artsd má přinášet cosi navíc. Takže zakázat start zvukového démona artsd a používat (např. v xmms) emulaci OSS, což je jedna z vlastností ALSA. Stala se standardem, OSS je odsunováno a IMHO není moc důvodů, proč ho používat. Jenom artsd to nikdo neřekl...;-) --vo
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    14.12.2003 14:04 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    Ja si myslim ze by si rozumeli, ale jde o to ze artsd nemuze najit libvorbis.0.neco. Bohuzel jsem tento soubor na inst. CD nenasel a na netu taky ne, asi jsem mel smulu. Neni potreba XMMS nastavovat na OSS, bezi normalne i pres ALSA driver, ale nebezi pres artsd coz je ponekud problem, jelikoz se pak o zvukovku nemuze podelit vic programu coz mi sakra vadi (icq..). Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    14.12.2003 14:19 palo
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    mne pri prehravani robi to iste a potom musim poklepat na dalsiu mp3jku aby prahraval dalej, deje sa to len pri preskakovani z jednej mp3 na druhu nikdy pocas prehravania. Inak mam mandrake 9.1
    15.12.2003 06:13 Hovadko
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    Zkus se mrknout nekam po balicku vorbistools nebo oggutils :-D ... Jinak se mi zda, ze ve Slacku (pouzivam 9.1) nejak ta ALSA hapruje - radsi si v XMMS zapnu OSS a je to v pohode :-D ...
    15.12.2003 16:31 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    Zdravim Tvuj nick je opravdu velmi trefny... Ve slacku9.1 se pouziva ALSA a OSS emualce tam je jen kvuli zpetne podpore (mpg123 napr.). Takze i kdyz si v XMMS nastavis OSS prehravas pres ALSA driver. Ale jiank dik za tip na vorbistools a oggutils. ja jsem hledal libvorbis, nasel jsem tisic balicku pro debian ale jinak nic. Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    15.12.2003 21:04 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Integrovaná zvukovka AC97
    Zdravim Sice uz OT, ale prece hlasim: artsd uz jede. Stacilo tomu jen libvorbis.o z balicku oggutils a libmad.o z balicku libmad. Sice ma ten artsd asi 2sec zpozdeni oproti zdroji zvuku, ale to se da prezit, aspon ze uz pipa icq. zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    10.4.2004 13:42 jajaapaja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrovaná zvukovka AC97
    mno ja mam slacka 9.1 instalnul sem alsu drivery,utils,i lib ale porad mi to hlasi /dev/dsp no such a device :/ uz sem zoufalej kdyby nekdo vedel tak bych byl vdecnej...dikes
    11.4.2004 12:30 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrovaná zvukovka AC97
    Zdravim

    /dev/dsp je OSS, takze ti pravdepodobne chybi OSS emaulace. skript rc.alsa je ponekud chaotickej, ja osobne ho vzdycky vypinam a do rc.local davam
    modprobe snd-ovladac
    modprobe snd-pcm-oss
    modprobe snd-mixer-oss
    alsactl restore
    
    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    13.4.2004 20:41 jajaapaja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrovaná zvukovka AC97
    /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol devfs_get_handle_R55a54d03 /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol devfs_unregister_chrdev_R77f3e0ce /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol devfs_register_Rde45e19c /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol __write_lock_failed /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol kernel_flag_cacheline /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol devfs_mk_dir_R11c4399a /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol devfs_unregister_Rc6e113be /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol unregister_sound_special_R99c95fa5 /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol xquad_portio /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol __read_lock_failed /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol register_sound_special_R7d45fa78 /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol devfs_register_chrdev_R7c619db0 /lib/modules/2.4.20/kernel/sound/acore/snd.o: unresolved symbol devfs_put_R6b561523 to je strucny vypis chyb :)
    13.4.2004 21:12 renocz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrovaná zvukovka AC97
    problemy s integrovanou zvukovkou sem resil taky, az sem se nakonec na oss a presel na alsu podle navodu na www.gentoo.org jsem ji nastavil a ted mi funguje perfektne

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.