Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Stáhnul jsem si celý adresář (resp. jeho obsah) cesta/slackware9.1/patches
.
Chtěl bych nainstalovat veškeré opravné (opravené?) balíky (z toho adresáře patches), ale právě na tom jsem se zasekl.
Jak poznám, že ten jistý balíček z adresáře patches
(A) modifikuje jenom určitou podmnožinu obsahu původního balíku (tzn. některé soubory aktualizuje a některé ponechá beze změny), nebo tento opravný balíček obsahuje vše, co ten původní, ale v aktualizované podobě?
Já se na to ptám proto, protože upgradepkg
nejdříve nainstaluje nový balíček a potom odstraní ten starý, aby se staré soubory nepovalovaly po systému.
To se mi zdá ale problém pro případ (A). On by totiž aktualizoval určitou část původního balíku a ta část, která se nezměnila by se potom odstranila?
A installpkg
by zase mohl způsobit, že bych mohl mít nainstalovány jakoby dva balíčky (původní balíček má jiný název než ten opravný), i když na HDD jim budou fyzicky odpovídat stejné soubory (nebo jenom část bude stejná)?
Mám v tom pěkný zmatek. Pomůže mi někdo udělat mi v hlavě jasno?
Slackware 9.1.
Tak mi na všechno stačilo upgradepkg old_package_name%new_package_name
.
Aktualizuji poprvé, a tak jsem to dělal trochu těžkopádně. Otevřel jsem si ChangeLog.txt
a nastavil se v něm nakonec. Pak už to bylo dokola to samé (mimo instalaci jádra, kde jsem navíc musel přeinstalovat lilo
).
Nalezení názvu aktualizovaného balíčku v ChangeLog.txt
(jdu odspoda nahoru) a nalezení jména balíčku, který jsem používal až doposud, v adresáři /var/log/packages
. Potom upgradepkg old_package_name%new_package_name
. A tak dokola, dokud jsem se nedostal na první řádek souboru ChangeLog.txt
.
Příště to nějak zautomatizuji. Dneska mi to dalo zabrat.
find -type f -name "*.tgz" | xargs upgradepkg --dry-run | grep "would upgrade"
(v adresari s balicky), pokud nemate k dispozici (treba) swaret.
Po te co si prohlidnete vystup a budete spokojeny, spustte to same bez parametru --dry-run.
Tiskni
Sdílej: