abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Dotaz: Odeslání emailu

    16.3. 18:33 Kovařík Petr
    Odeslání emailu
    Přečteno: 1822×
    Chtěl bych na email automaticky posílat výpisy logů třeba když se mi bude zaplňovat disk etc, použití by bylo asi víc. V Debianu jsem zkusil příkaz mail -s “Correo con archivo adjunto” nonaino@mail.com -A texto.txt co jsem našel na internetu ale i když jsem zkusil poslat zprávu na Gmail nebo Seznam nenašel jsem to nikde, hledal jsem i ve spamu. Můžete mě trochu popostrčit?

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    16.3. 18:47 Kovařík Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    cat sendmail.txt | mutt -s "Hello world" info@mail.com - taky nic.
    Řešení 1× (Max)
    16.3. 19:43 pavele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu

    1. Pokud chceš použít příkaz mail (asi balíček mailx), musíš mu říct, přes jaký smtp server má tu poštu posílat.

    Nastavuje se to v souboru /home/uživatel/.mailrc.

    Smtp by mělo být od poskytovatele internetového připojení.

    Soubor .mailrc by měl vypadat nějak takto:

    set smtp=smtp.od_tveho_poskytovatele_pripojeni.cz
    set smtp-auth=login
    set smtp-auth-user="karel.novak@poskytovatel_pripojeni.cz"
    set smtp-auth-password="heslo_k_uctu"
    set from="karel.novak@poskytovatel_pripojeni.cz"
    Příkaz:

    cat /home/uživatel/zprava | mail -r odkud@jeto.cz -s "Předmět e-mailu 1" kam@to_pujde.cz

     

    2. Pokud chceš použít příkaz mutt (asi balíček mutt, e-mailový klient), musíš mu říct, přes jaký smtp server má tu poštu posílat.

    Nastavuje se to v souboru /home/uživatel/.mutt/muttrc.

    Smtp by mělo být od poskytovatele internetového připojení.

    Soubor muttrc by měl vypadat nějak takto:

    #SMTP seznam.cz
    #set ssl_starttls = yes
    #set ssl_force_tls = yes
    #set smtp_url=smtp://tvuj_mail@seznam.cz:tvoje_heslo@smtp.seznam.cz

    #SMTP atlas.cz
    #set ssl_starttls = yes
    #set ssl_force_tls = yes
    #set smtp_url=smtp://tvuj_email@atlas.cz:tvoje_heslo@smtp.centrum.cz
    
                
    16.3. 23:38 Kovařík Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Moc děkuju, už to funguje.
    Petr Maleček avatar 17.3. 09:15 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Jen malá drobnost - smtp.od_tveho_poskytovatele_pripojeni.cz - určitě NE, musí to být SMTP server tvého poskytovatele e-mailové schránky. Pokud to bude SMTP server poskytovatele připojení, tak je dost pravděpodobné, že email vůbec nedorazí nebo padne rovnou do spamu. Navíc je nesmysl ISP předávat údaje ke schránce.
    LinMuck, WinFuck :-P
    17.3. 20:03 pavele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Jen malá drobnost - smtp.od_tveho_poskytovatele_pripojeni.cz - určitě NE, musí to být SMTP server tvého poskytovatele e-mailové schránky. Pokud to bude SMTP server poskytovatele připojení, tak je dost pravděpodobné, že email vůbec nedorazí nebo padne rovnou do spamu. Navíc je nesmysl ISP předávat údaje ke schránce.
    Tak zas tomu moc nerozumím, ale poskytovatel internetu může někdy blokovat odchozí smtp porty, pokud poskytuje i e-mailovou službu, ne?

    Ze zkušenosti, můžu nastavit smtp mého poskytovatele internetového připojení bez autorizace (bez už. jména + heslo) a e-mail projde.

    Jinak ano, SMTP server tvého poskytovatele e-mailové schránky je to pravé.

    Ještě drobnost, pokud mám poskytovatele e-mailové schránky třeba seznam.cz, tak do from musím dát něco@seznam.cz, jinak ten e-mail neprojde asi kvůli kontrole spamu.
    Petr Maleček avatar 20.3. 19:01 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    ISP rozhodně nemá co blokovat jakýkoli port. Pokud to dělá, okamžitě žádat odblokování.

    Zkušenost hezká, ale řešení je to extrémně nespolehlivé. Vaši poštu má/mají odesílat výhradně SMTP server/y poskytovatele e-mailové schránky už jen z toho důvodu, že ji pravděpodobně podepisuje DKIM klíčem a pravděpodobně jsou nastavené SPF záznamy na konkrétní SMTP server(y) poskytovatele e-mailu a DMARC pravidlech. Tím, že poštu odešlete přes obecný SMTP server poskytovatele 1. umožníte logování vašich zpráv poskytovatelem a 2. zprávy budou velice často končit ve SPAMu či budou zcela odmítnuty (záleží na SPF definici a politiách cílových domén / serverů). Nemluvě o reputaci obecných SMTP serverů, které často končí na blacklistech.

    Mimochodem i obecné e-mail schránky od Seznamu používají DKIM, SPF a DMARC. A odesíláním přes SMTP poskytovatele všechny tyto 3 položky chybí / jsou porušeny => končí ve SPAMu, nebo nejsou doručeny vůbec.

    Do správně nastavené e-mailové schránky by nic takového neprošlo.
    LinMuck, WinFuck :-P
    20.3. 20:34 pavele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    ISP rozhodně nemá co blokovat jakýkoli port. Pokud to dělá, okamžitě žádat odblokování.

    Zkušenost hezká, ale řešení je to extrémně nespolehlivé. Vaši poštu má/mají odesílat výhradně SMTP server/y poskytovatele e-mailové schránky už jen z toho důvodu, že ji pravděpodobně podepisuje DKIM klíčem a pravděpodobně jsou nastavené SPF záznamy na konkrétní SMTP server(y) poskytovatele e-mailu a DMARC pravidlech. Tím, že poštu odešlete přes obecný SMTP server poskytovatele 1. umožníte logování vašich zpráv poskytovatelem a 2. zprávy budou velice často končit ve SPAMu či budou zcela odmítnuty (záleží na SPF definici a politiách cílových domén / serverů). Nemluvě o reputaci obecných SMTP serverů, které často končí na blacklistech.

    Mimochodem i obecné e-mail schránky od Seznamu používají DKIM, SPF a DMARC. A odesíláním přes SMTP poskytovatele všechny tyto 3 položky chybí / jsou porušeny => končí ve SPAMu, nebo nejsou doručeny vůbec.

    Do správně nastavené e-mailové schránky by nic takového neprošlo.
    ISP rozhodně nemá co blokovat jakýkoli port. Šedivá je teorie, zelený strom života. :-)
    Petr Maleček avatar 20.3. 22:26 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    To souhlasím, no. Ale když si to zákazník nechá líbit, tak se není čemu divit. Sám pracuju pro ISP přes 12 let a vlastní SMTP servery pro zákazníky jsme rušili před 8 lety, protože to způsobovalo obrovské problémy s tím, že maily odeslané přes tyto servery prostě nebyly doručovány. V ten okamžik jakékoli blokování portů nepřipadalo v úvahu. Předpokládám, že pokud něco blokují, tak třeba port 25, ale pokud 587 by nikdo blokovat neměl (nikdo rozumný).
    LinMuck, WinFuck :-P
    21.3. 08:20 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    On ešte niekto nehodí do spamu email odoslaný zo servera umiestneného u niekoho doma a sediacom na segmente určeného pre prípojky domácich užívateľov s desktopmi, televízormi, mobilmi a tabletmi? Odtiaľ lozia len spamy z vírusov, a občas z nejakého pokusu kde si junior chce doma rozchodiť nejakú hračku a diví sa ...

    Namiesto použitia smart relay.

    Ale súhlasím s tým že blokovať čokoľvek je blbosť, ak o to koncový zákazník nepožiada. Ak chce človek zverejniť hoci aj svoje zamestnanecké meno a heslo napr. do firmy cez nekryptované FTP, je to jeho chyba. A ak firma alebo zamestnávateľ umožňuje používanie verejne odpočúvateľných kanálov, tak nech si znáša dôsledky. Predchádzanie takémuto hazardu je jedna vec, a úmyselné riziko je vec druhá.
    Petr Maleček avatar 29.3. 09:37 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Není problém segment sítě, který je určený koncovým uživatelům (když teda zrovna ta IP není na blacklistech - pokud máte například veřejnou dynamickou), ale je nutné nadefinovat přesné zásady pro konkrétní doménu a její distribuování mailů a ty pak do puntíku dodržovat. Čili mít nadefinováno, jaké SMTP servery jsou autorizované pro odesílání e-mailů dané domény (SPF), maily podepisovat platným DKIM klíčem, mít nejlépe platné SSL certifikáty. A pokud je to možné a máte statickou veřejku, tak mít i platné reverzní záznamy v DNS. Pak by mělo být vše v pořádku. A samozřejmě dobrou reputaci domény, která nerozesílá tuny spamu.
    LinMuck, WinFuck :-P
    29.3. 10:32 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    když teda zrovna ta IP není na blacklistech - pokud máte například veřejnou dynamickou)
    Odkedy sa nedávajú verejné dynamické IP adresy na spamový blacklist? Veď to sa robievalo už pred vyše 10 rokmi. Kto potreboval vlastnú doménu, ten využil služby poskytovateľa. Alebo si prenajal virtuálku a krvopotne zisťoval prečo mu napr. Google zahadzuje ním odoslanú poštu.
    Petr Maleček avatar 30.3. 13:03 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Všechny veřejné IP adresy se můžou objevit na blacklistech, ale každý listing má svou expiraci. Nikde přece nepíšu, jaká se na blacklist dává nebo nedává...
    LinMuck, WinFuck :-P
    30.3. 17:06 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    A u koho nie je verejná dynamická adresa na blackliste? Pýtam sa pre kamaráta.
    Petr Maleček avatar 31.3. 11:57 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Měl jsem dlouhá léta UPC / Vodafone (kabelovku) a budete se divit, s blacklistem jsem se setkal snad jen ve dvou případech a vše vyřešil požadavek na delisting. Konkrétní dynamickou IP jsem měl většinou do restartu modemu, takže někdy i rok.
    LinMuck, WinFuck :-P
    31.3. 18:05 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    A kto od vás z toho dynamického rozsahu domácich prípojok prijímal email?

    Teda aby sme sa pochopili, predpokladám že na danom segmente dynamického rozsahu určeného pre domáce prípojky nebol lokálny uzol ktorý to preposielal na Smart Relay ku poskytovateľovi ktorý držal doménu (a riešil aj všetku mágiu na svojej IPke aby sa to nezahadzovalo).
    2.4. 05:02 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    je videt, ze tomu jako obvykle rozumis... na blacklist se obvykle dostanes kvuli tomu ze posilas bordel a ne ze ho prijimas...
    2.4. 07:02 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Ten kto prijíma bordel ho aj veľmi často preposiela. A sám má ísť na blacklist ako spam gateway.
    Petr Maleček avatar 8.4. 13:21 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Reputace IP adresy není trvalá, na dané IP byl vždy můj osobní e-mail (vlastní doména) a další dva mnou provozované projekty. Čili ne - dynamická IP adresa na segmentu pro domácí přípojky není obvykle problém. Se "slušným chováním" reputace IP roste a pokud ji mám dostatečně dlouho, tak není prozdíl mezi IP pro domácí přípojky a IP pro datacentra. Nevím, kolem čeho se vlastně celou dobu točíš nebo čeho chceš konkrétně dosáhnout.
    LinMuck, WinFuck :-P
    8.4. 19:23 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    A kedy tie tri projekty skončili, keď sa začali masovo blokovať mailové servery umiestnené v IP segmentoch domácich prípojok ktoré neodosielali emaily cez smart relay poskytovateľa?
    Petr Maleček avatar 19.4. 10:59 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Běží do dnes, už 16 let, kamaráde ;-)
    LinMuck, WinFuck :-P
    19.4. 14:46 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Pokiaľ to má byť email na doménu pmalecek.cz, tak nie. Tá má MX cez zoho.eu a tie IPky nesedia u teba doma.
    Petr Maleček avatar 23.4. 11:27 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Můj web běží u mě doma, mail běží na Zoho. O tom nemluvím.
    LinMuck, WinFuck :-P
    23.4. 18:10 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Diskusia je o emailoch, nie o webíkoch.

    Ale chápem že tvoje php dokáže fungovať aj ako open relay webík ktorý zasiela spam na smart relay v ZOHO kde ti ho zahadzujú.
    2.4. 05:01 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    treba ja mam dynamickou ipv6 a na blackliste neni... :D radsi zduraznim pro Petrzalku ze ta ipv6 je public IP...
    2.4. 07:05 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    A už si na nej hosťoval samostatný email aj s doménou, alebo si si sa len opýtal pána spinku?
    Petr Maleček avatar 8.4. 13:23 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Viz moje předchozí odpověď - nevím, jak jste na takovou kravinu přišel. Obzvláště u IPv6 je ten problém ještě podstatně menší.
    LinMuck, WinFuck :-P
    19.4. 14:49 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Viď moju predchodziu odpoveď. MX záznamy pre tvoju doménu neukazujú na IP z dynamického segmentu domácich užívateľov. Pravdepodobne ti to tvoj poskytovateľ opravil nech ti to konečne funguje.
    Jendа avatar 21.3. 22:32 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Tak zas tomu moc nerozumím, ale poskytovatel internetu může někdy blokovat odchozí smtp porty, pokud poskytuje i e-mailovou službu, ne?
    Ale pro odesílání mailů z klienta se používá port 465 (nebo 587, TLS/STARTTLS). Takže zablokovaný 25 nevadí.
    Ze zkušenosti, můžu nastavit smtp mého poskytovatele internetového připojení bez autorizace (bez už. jména + heslo) a e-mail projde.
    Je možné, že emailová adresa, kterou používáš, nemá nastavené vyžadování DKIM (DMARC), a/nebo má dostatečně permisivní SPF. Nebo naopak tam, kde e-mail přijímáš, uvedené věci (DKIM/DMARC a SPF) nekontrolují. To není úplně best-practice a může to nefungovat.
    tak do from musím dát něco@seznam.cz, jinak ten e-mail neprojde asi kvůli kontrole spamu
    Hmm, koukám, že Seznam je zrovna dost permisivně nastavený (SPF s ?all a DMARC vypnutý), tak asi OK…
    Petr Maleček avatar 29.3. 09:41 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Tak zas tomu moc nerozumím, ale poskytovatel internetu může někdy blokovat odchozí smtp porty, pokud poskytuje i e-mailovou službu, ne?
    Ale pro odesílání mailů z klienta se používá port 465 (nebo 587, TLS/STARTTLS). Takže zablokovaný 25 nevadí.
    To není úplně tak pravda, my třeba i port 25 používáme pro odesílání mailů z klienta, jen vyžadujeme šifrování a autentizaci.
    tak do from musím dát něco@seznam.cz, jinak ten e-mail neprojde asi kvůli kontrole spamu
    Hmm, koukám, že Seznam je zrovna dost permisivně nastavený (SPF s ?all a DMARC vypnutý), tak asi OK…
    Tak zrovna seznam není úplně vhodný příklad pro ideální nastavení...
    LinMuck, WinFuck :-P
    6.4. 06:35 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu

    Jdi na internet.nl, zadej tam svou doménu ke kontrole, a dokud nebudeš mít přesně 100%, opravuj, nastavuj, hledej. Fakt sis myslel, že nějaký veřejný mail server přijme náhodný spam od náhodně IP adresy? Ne, to fakt ne.

    Než tady někdo (zase) plácne, že ale přece „velké“ mail servery taky nemají 100% na internet.nl: To proto, že si to mohou dovolit. Těžko zaćne někdo kvůli tomu filtrovat zprávy od nich. Malý mail server kdovíkde musí mít 100%. Základy:

    1. DNSSEC, doména ověřitelná od kořene
    2. TLS, certifikát ověřitelný od veřejného kořene (např. LetsEncrypt)
    3. DKIM funkční, ověřitelný skrz DNSSEC
    4. DANE potvrzující současné certifikáty skrz DNSSEC — pro prapodivné mail servery, které neuznávají LetsEncrypt bez DANE
    5. Svatá švédská trojice: SPF, ADSP, DMARC — vše opět závislé na DNSSEC
    6. Mail server schopný přijímat spojení a zprávy a doložit své jméno z NS záznamu ověřitelným TLS certifikátem — mnoho mail serverů tohle spojení rychle vyzkouší, když odesilatele ještě neznají
    7. Totéž pro odesílání: nabízet (nebo raději vyžadovat) TLS a prokázat se platným certifikátem na své NS jmeno

    Kdybys měl aspoň funkční mail server, dostal bys od cílového mail serveru bounce s vysvětlením, proč mail nepřijal a co musíš dát do pořádku. Když odešleš „mail“ ve stylu 80. let, ve 20. letech to nebude fungovat.

    Petr Maleček avatar 8.4. 13:27 Petr Maleček | skóre: 29 | Plzeň - Bolevec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Tos zase plácnul něco ty. 100% mít nemůže už jen ve chvíli, kdy nemá IPv6, což ani není (a nemůže být) povinnost a ani s tím nic neudělá. Zbytek víceméně souhlasí.
    LinMuck, WinFuck :-P
    21.4. 15:17 [Jooky]
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Teba spravit, co pisal Max ... vykaslat sa na nejaky server a nastavit si relay cez svojho poskytovatela (ci uz ISP, alebo email). Ja mam svoju domenu hostovanu u velkeho poskytovatela a notifikacie si posielam cez schranku, ktoru mam v tej istej domene. Tak mam istotu, ze to nechyti ziadny filter. Takto je to email od jedneho autorizovaneho uzivatela druhemu v ramci jednej domeny ...

    V dnesnej dobe je bohuzial situacia taka, ze stavat si individualne mail servre uz prakticky nejde. Tych veci, co treba udrziavat je enormne vela. To lepsie vazne zaplatit par centov za dalsiu schranku a cez to posielat emaile ...
    23.4. 12:26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Chce to mít vlastní poštovní server, který bude ty zprávy z jeho serverů přijímat. Na tom poštovním serveru si pak může nastavit taková pravidla pro přijímání mailů ze svých serverů, jaká se mu zamanou.
    Max avatar 23.4. 14:36 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odeslání emailu
    Já nic nepsal, to "pavele", já to jen označil za řešení.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.