abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | IT novinky

    ASUS má v nabídce komplexní řešení pro vývoj a nasazení AI: kompaktní stolní AI superpočítač ASUS Ascent GX10 poháněný superčipem NVIDIA GB10 Grace Blackwell a platformou NVIDIA DGX Spark. S operačním systémem NVIDIA DGX založeném na Ubuntu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:11 | Nová verze

    Desktopové prostredie Trinity Desktop vyšlo vo verzii R14.1.5. Je tu opravená chyba v tqt komponente spôsobujúca 100% vyťaženie cpu, dlaždice pre viac monitorov a nemenej dôležité su dizajnové zmeny v podobe ikon, pozadí atď. Pridaná bola podpora distribúcií Debian Trixie, Ubuntu Questing, RHEL 10 a OpenSUSE Leap 16.

    lukve | Komentářů: 0
    včera 22:11 | Nová verze

    Grafická aplikace Easy Effects (Flathub), původně PulseEffects, umožňující snadno povolovat a zakazovat různé audio efekty v aplikacích používajících multimediální server PipeWire, byla vydána ve verzi 8.0.0. Místo GTK 4 je nově postavená nad Qt, QML a Kirigami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Komunita

    Na YouTube lze zhlédnout Godot Engine – 2025 Showreel s ukázkami toho nejlepšího letos vytvořeného v multiplatformním open source herním enginu Godot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:00 | Humor

    Blíží se konec roku a tím i všemožná vyhlášení slov roku 2025. Dle Collins English Dictionary je slovem roku vibe coding, dle Dictionary.com je to 6-7, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 09:55 | IT novinky

    Cloudflare Radar: podíl Linuxu na desktopu dosáhl v listopadu 6,2 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    9.11. 19:22 | Pozvánky

    Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak doražte na listopadovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. Mezi nejvýznamnější novinky patří Průšovo oznámení Core One L, zavedení RFID na filamentech, tisk silikonu nebo nový slicer. Dozvíte se ale i

    … více »
    bkralik | Komentářů: 4
    9.11. 05:00 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.50.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.11. 23:11 | Zajímavý software

    Komunita kolem Linux Containers po roce vývoje představila (YouTube) neměnný operační systém IncusOS speciálně navržený pro běh Incusu, tj. komunitního forku nástroje pro správu kontejnerů LXD. IncusOS poskytuje atomické aktualizace prostřednictvím mechanismu A/B aktualizací s využitím samostatných oddílů a vynucuje zabezpečení bootování pomocí UEFI Secure Bootu a modulu TPM 2.0. Postaven je na Debianu 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    8.11. 22:44 | IT novinky

    Mozilla začne od ledna poskytovat komerční podporu Firefoxu pro firmy. Jedná se o podporu nad rámec stávající podpory, která je k dispozici pro všechny zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (22%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 340 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: ISDN TA + MDK 9.2

    3.1.2004 23:52 Matej
    ISDN TA + MDK 9.2
    Přečteno: 114×
    Zdravím !

    Mám MDK 9.2 a modem ISDN TA. Aký program použiť na pripojenie k netu ? Používam kppp, ale pri sťahovaní mi to ide iba okolo 4,2 kb/s čo je dosť málo. V nastavení KPPP musím mať 57600, pretože pri 64000 sa nepripojí. Sú aj nejaké iné programy pre pripojenie na net prostredníctvom ISDN ? poprípade ako ich nastaviť..

    moc díky, timm@stonline.sk

    Odpovědi

    4.1.2004 12:58 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše ISDN TA + MDK 9.2
    Ahoj, nejlepší program je pppd s nastavením v /etc/ppp/options, /etc/ppp/chap-secrets a /etc/ppp/pap-secrets. Tj. nepoužít grafické frontendy,pokud to korektně nefunguje... Jinak myslím, že si pleteš několik rychlostí dohromady ;-) U ISDN se nemůžeš spojit jinak než 64kpbs (resp. se spojením kanálů 128kbps). To o čem asi mluvíš, je rychlost na sériovém portu, ta by měl být nastavena na maximum, co ti podporuje PC a modem, typicky 115200bps. Ani nepíšeš, co za ISDN TA máš, asi nějaký externí, že jo?
    5.1.2004 13:06 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše ISDN TA + MDK 9.2
    mno, spojit sa clovek moze teoreticky aj na inej rychlosti. Ja som mal 3com us robotics terminal adapter (na com a usb) a vyzadoval ako prve korektne nastavenie liniek: smerovanie, rychlost a typ datoveho prenosu, pocet isdn kanalov na pripojenie do internetu. A tu bola sranda. Pokial som si (ja dement) nespravil upgrade firmware, tak mi povoloval aj pripiojenie sa cez info kanal (14kbps, na irc staci) ktory sa netarifikoval. Vtedy sa mi to zdalo aj zbytocne (v noci hodina za implulz - 2,5sk) ale teraz ....
    Inac ovladacia woknoze aplikacia sa sice dala nainstalovat, ale ovladace nie. takze som robil woodoo a nakoniec som si nasiel niekde na nete manual kt. mal cez 100 stran a mal kompletny zoznam at prikazov pre dany modem. ked sa mi ozves na mejl, tak ti ho poslem, ale musim ho najst. pokial mas ovsem ten (a nie iny) modem.


    ako datovy modem nemal konkurenciu. spojenie stabilne aj ked ma chceli zhodit telekomaci. nemal ovsem fax a nevyhovoval capi - nevedel mi povedat ze kto mi teraz zvoni, neuchovavalo ze ktora linka kolko volala, ale bolo tam ze kam a kedy (cena sa mala asi doplnat z tarifikacnych paketov, ale to som nemal), vedel posielat clip aj na analogovy tefelon (zevraj siemens 2015 s tym isiel, stal tak 1500skk) a tak. ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.