abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1960 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu

    5.1.2004 02:58 Bobby | skóre: 8
    rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Přečteno: 256×
    Zdravim filmove "tvurce".
    Nezlobte se na me - jsem absolutni novic v grabovani;-)
    Narazil jsem na jeden problem pri grabovani filmu z DVD.
    Timto prikazem:

    mencoder Nazev_filmu.dumpstream -aid 129 \
    -o Nazev_filmu.avi -oac mp3lame -lameopts cbr:br=128:aq=0 \
    -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=900:vhq:vme=1:vpass=1 \
    -vop scale=512:288

    a pak jeste jednou to same, ale s param. vpass=2

    jsem nagraboval DVD.

    Dale jsem nekde narazil na prikaz, ktery vypsal odhady bitrace v zavislosti na velikosti CD.
    Bohuzel odhad nebyl dobry a vysledny film ma 756MB.

    Mozna se odhad nepovedl proto, ze jsem nepouzil titulky, ale cesky dabing.
    Samozrejme bych radsi titulky, ale transcode mi nejde nainstalovat z techto "duvodu"

    linux:/home/bob/dvd/nastroje # rpm -ihv transcode-0.6.9-0.pm.3.i586.rpm
    chyba: chybné závislosti:
    a52dec je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libfame >= 0.9.0 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    lame >= 3.90 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libdvdread >= 0.9.4 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    lzo >= 1.08 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libpostproc je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libMagick.so.5 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    liba52.so.0 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libdvdread.so.3 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libfame-0.9.so.0 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    liblcms.so je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    liblzo.so.1 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libmp3lame.so.0 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    libpostproc.so.0 je nutné pro transcode-0.6.9-0.pm.3
    linux:/home/bob/dvd/nastroje #

    Diky sve mizerne angl. nejsem schopen na www.mplayer.hu, nebo man mplayer najit prikaz, kterym takto vytvorey film rozriznu na dve poloviny tak, abych ho pak mohl vypalit na 2.CD

    mencoder Zdroj.avi -ss 0:10:0 -endpos 1:20:0 -oac copy -ovc copy -forceidx -o Film.avi

    tento prikaz (z navodu) zjevne neni to co potrebuji

    nebo ho jen neumim pouzit...?

    Diky za jakoukoliv pomoc.
    Bob.

    Odpovědi

    5.1.2004 11:47 Roman
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Co přesně máš za problém s tím příkazem? Já to tak dělám a funguje to. Jen nepoužívám parametr forceidx. Menší zrada je v tom, že parametr endpos neudává pozici konce, ale délku. Takže ten tvůj příkaz vezme film od 0:10:00 do 1:30:00.
    5.1.2004 23:52 Bobby | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Moje predstava je takova, ze mam film.avi o velikosti dejme tomu
    771812MB (1260MB, 1092MB.....) a potrebuju 2. soubory o
    polovicni velikosti.
    Vysledek by mohl vypadat treba takto:
    blade2_cd1.avi.... 386 000MB
    blade2_cd2.avi.... 385812MB

    Co s tim?
    diky Bob
    6.1.2004 06:35 Lojza Chytil | skóre: 19 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Ahoj!
    Sice to neni co potrebujes vedet, ale proc 750MB nenapalis na vetsi CD - pokud to CD-R zvlada.
    6.1.2004 10:59 Bobby | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Protoze od tedka uz budu grabovat filmy pouze na 2.CDcka.
    Pokud jsem to grabnul na jedno,tak kvalita nic moc...
    Zdravi Bob
    6.1.2004 09:24 Roman
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Nejsem teď u svého počítače, takže bez záruky, ale dělám do asi takto:
    mencoder film.avi -oac copy -ovc copy -o cast1.avi -endpos 01:00:00 - první hodina
    mencoder film.avi -oac copy -ovc copy -o cast2.avi -ss 01:00:00 - od první hodiny do konce
    To platí pro dvouhodinový film, jinak tam samozřejmě dáš čas v půlce filmu. Na začátku smaž z adresáře soubor frameno.avi, jinak vzniknou problémy se zvukem.
    6.1.2004 11:54 Bobby | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Jasny ze to fungovalo,ale v tom navodu to nebylo popsany az do konce - myslim tim, ze se ten prikaz musi zadat dvakrat, prave s temi parametry o kterych pises, a vysledkem budou 2.soubory o polovicni delce.
    Toto bylo v navodu:

    Rozdělení/ořezání filmu:
    mencoder Zdroj.avi -ss 0:10:0 -endpos 1:20:0 -oac copy -ovc copy -forceidx -o Film.avi

    a z tohoto jsem to prave nepochopil...

    Jeste upresnim: soubor frameno.avi jsem v adr. musel nechat, protoze mi to jinak nejelo...

    Jinak diky moc
    Zdravi(y) Bob
    6.1.2004 12:52 Bobby | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Tak jeste jednou opravuji:
    frameno.avi tam skutecne byt nesmi,protoze se zvuk zkopiruje z celeho filmu.
    Pri prvnim zbeznem prohlizeni jsem si toho nevsiml;-)

    Zdravi(y) Bob
    9.1.2004 21:58 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše rozdeleni filmu na2.cd pomoci mencoderu
    Je to trošku off-topic, ale všiml jsem si, že v nastavení MPEG-4 kodeku používáte volbu vme=1. To je velmi špatné, tato volba by se zásadně neměla používat - špatná kvalita a mnohonásobně pomalejší kódování (doporučené je vme=4, což je výchozí nastavení, netřeba zadávat).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.