Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.
Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.
Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.
Český statistický úřad (ČSÚ): Průměrná hrubá měsíční mzda ICT specialistů v roce 2025 meziročně vzrostla o 6 % na téměř 100 tisíc korun. Nejlépe placeni byli vývojáři softwaru. Dlouhodobým trendem zůstává nízké zastoupení žen, a to jak mezi specialisty, tak studenty těchto oborů.
Ochranný svaz autorský (OSA) připravuje žalobu na společnost Suno, která umožňuje generování hudby pomocí umělé inteligence (AI). ČTK to sdělil předseda představenstva OSA Roman Strejček. Suno podle něj bez souhlasu využívá k trénování svých modelů hudbu autorů, které svaz zastupuje. Nedávný investigativní materiál magazínu The Atlantic ukázal, že firmy jako Suno nebo Udio k trénování modelů používají rozsáhlé databáze obsahující miliony skladeb. V databázích, které časopis zveřejnil, lze dohledat i písně řady českých a slovenských umělců.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vyřešen byl problém s macOS 27 Golden Gate. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
EU dnešním dnem zavedla clo ve výši 3 eur na balíky nízké hodnoty dovážené ze zemí mimo EU. To zahrnuje širokou škálu výrobků běžně nakupovaných on-line, jako jsou oděvy, hračky, elektronika a další spotřební zboží v hodnotě až 150 EUR.
Jednoduse zadam ifconfig plip0 192.168.0.1 pointtopoint 192.168.0.2 netmask 255.255.255.255 tak vysledkem je ona hlaska Host name .......
Mas pravdu,ma tam byt pointtopoint a byl to preklep
Ten /etc/hosts jsem editoval jen kvuli tomu,ze je to v HowTo.
..Ale to to tedy znamena,ze IP adresu nastavuje ifconfig a to jeste pouze zadanemu zarizeni ???
Tak bohuzel smazal jsem vsechno krome loopback a zadna zmena
V /etc/nsswitch.conf mam:
passwd: files nisplus nis
shadow: files nisplus nis
group: files nisplus nis
hosts: files nisplus nis
ethers: files
netmasks: files
networks: files
protocols: files
services: files
netgroup: nisplus
publickey: nisplus
automount: files nisplus
aliases: files nisplus
/etc/hosts.conf neexistuje....ze by ??
)
a je v nem:
order host,bind,nis
multi on
Tak snad to k necemu bude
Diky!
Tot vse,ping se kousne a musi jej zastavit pomoci ctrl+C
a je odeslano asi 9 paketu! bez odezvy
Ten odkaz je v podstate to co pouzivam,jen parametry modulu parport_pc zadavam primo s modulem.
Jeste mi neni uplne jasne pouziti route:
route add -host 192.168.0.2 dev plip0 prida do routovaci tabulky adresu,kam se ma smerovat veskery provoz,tedy i z eth0....(nebo jen odpoved?),ale co znamena to U , UH ,UG (to posledni bude asi GATEWAY ?)
Na notebooku nemam nastaveni paralelniho portu v BIOSu,tak si nejsem jisty jeho parametry a ani v /proc jsem paraport nenasel
Tam beha Suse 9
UFF! Uz na to prestavam videt,zatim dobrou noc,rano vstavam
Tiskni
Sdílej: