abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:33 | IT novinky

    Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    dnes 03:22 | IT novinky

    Apple představil iPhone Pocket pro stylové přenášení iPhonu. iPhone Pocket vzešel ze spolupráce značky ISSEY MIYAKE a Applu a jeho tělo tvoří jednolitý 3D úplet, který uschová všechny modely iPhonu. iPhone Pocket s krátkým popruhem se prodává za 149,95 dolarů (USA) a s dlouhým popruhem za 229,95 dolarů (USA).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 142. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.7 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:22 | Bezpečnostní upozornění

    Intel vydal 30 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20251111 mikrokódů pro své procesory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Nová verze

    Byla vydána říjnová aktualizace aneb nová verze 1.106 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.106 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Komunita

    Canonical pro své zákazníky, předplatitele Ubuntu Pro, prodloužil podporu Ubuntu LTS z 12 let na 15 let (Legacy add-on). Týká se verzí od 14.04 (Trusty Tahr).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 05:11 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 5.0.0. Nově je oficiálně podporován Linux ARM64/AArch64. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 00:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 10 dnes již multiplatformního open source frameworku .NET (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu Microsoftu. Další informace v poznámkách k vydání na GitHubu nebo v přednáškách na právě probíhající konferenci .NET Conf 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (23%)
     (15%)
     (16%)
    Celkem 350 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 12.11. 18:21
    Rozcestník

    Dotaz: zvuk chrčí

    9.1.2004 11:35 satori | skóre: 15
    zvuk chrčí
    Přečteno: 257×
    ahoj,nedávno jsem se tady ptal, proč mi šumí zvuk jako userovi. bylo to tak, že mi šuměl (nebylo nic rozeznatelnýho) a pak mi třeba na chvilku skočil jako v pohodě. poradili jste mi, že je to právy. děkuju, bylo to právy.

    teď mám trochu jinej problém - zvuk mi občas chrčí. nemůžu říct při jakejch příležitostech, ale poslouchám něco v xmms nebo mplayeru (zkoušel jsem oboje) a během písničky to několikrát chrčí. přijde mi, že je to i u wavu, jenže ty mám jenom hodně krátký, tak si tim nejsem úplně jistej. libmpg1.2.3 (myslim, že se to tak jmenuje) mám. taky jsem zkoušel jestli to neni tim, že se mi v xmms vůbec neobjevuje jako výstupní plugin alsa. nainstaloval jsem balíček xmms-alsa, ale i přes tenhle plugin to jede špatně. nevíte, kde by ještě mohl být problém? zkoušel jsem taky ty příkazy, co jsou uvedený v hardraku pro řešení problémů. nenašel jsem nic divnýho (ale to nic neznamená, protože jsem absolutní začátečník)

    konfigurace: mandrake 9.2 via vt8235 (integrovaná zvukovka na asus a7v8x-x) alsa (nevím jaká, protože nevím, jak to zjistit, všude ale bylo psáno, že by měla pro tuhle zvukovku být vyšší než 0.9 někde vyšší než 0.9.6 a to určitě mám)

    díky moc za odpovědí
    všechno, co říkám, je IMHO

    Odpovědi

    9.1.2004 12:29 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše zvuk chrčí

    Nemáš nastavenu příliš velkou hlasitost? Když se to přežene, tak to může "chrčet".

    9.1.2004 12:34 satori | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše zvuk chrčí
    mám jí v alsamixeru na 74 procent. a chrčí to jenom občas...
    všechno, co říkám, je IMHO
    9.1.2004 13:06 satori | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše zvuk chrčí
    tak se omlouvám, kouknul jsem se pořádně do alsamixeru, a zjistil jsem, že tam jsou nějaký položky jako VIA DXS a ty byly na plný pecky. zatim mám za sebou jenom jednu písničku, ale řekl bych, že dobrý. dokonce tomu nevadí nastavení pcm na maximum. jenom ty na konci musí bejt stažený. díky moc
    všechno, co říkám, je IMHO
    12.1.2004 12:08 Funki
    Rozbalit Rozbalit vše zvuk chrčí
    ...mel jsem mdk9.0 a vse slapalo ok, mam take zvuk na desce, akorat v hrach pod openGL sel zvuk strasne zpozdene, neslo to poslouchat.. ..upgradoval jsem na mdk9.2 a v hrach je zvuk ok, ovsem neprijemnym prekvapenim pro me bylo, kdyz jsem pustil xmms, misto hudby sum, praskani..obcas hudba nabehla, po te se to zas srolovalo..zkousel jsem menit vystupni pluginy OSS/ALSA..preinstaloval jsem na 1.2.8, tim to nebylo, nejak se mi podarilo to zprovoznit..nahodne :-)..zvuk neni nej, ale alespon nepozoruju nejaky sum, jen vyjimecne..jiny problem zas nastal..neni to pravidelne, ale nekdy nepreskoci na dalsi pisnicku v playlistu..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.