Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Jinak co se CSN tyce, to je veci nazoru. Osobne mi ta norma pripadne nepouzitelna, uchylna, perverzni az pitoma. A dokonce i s tim slovnikem a rejstrikem bych se hadal: kdyby byl slovnik podle te zminovane debilni normy tak bych ho asi zahodil, protoze norma napr. plete dohromady pismena s hackem s pismeny bez hacku. Napr. seradi slova cizi, cokolada, cukr, misto cizi, cukr, cokolada. Takze pokud bych hledal slovo zacinajici hackem tak ho asi nenajdu, protoze hledat mezi nehackovanym bordelem fakt odmitam. Nastesti mam slovniky ktere jsou razeny vpodstate podle ASCII bez tech nekolika pruchodovych vyjimek. Nehlede na to, ze napr. u cesko-francouzskeho slovniku by clovek ocekaval, ze bude serazen jednim algoritmem, ale ne ze by byla francouzska cast normalne a cesi opet budou mit neco extra... ne? Pak aby se v tom prase vyznalo...
Nejlepsi by bylo tridit podle ASCII s tim, ze hackovany a carkovany znak je mezi a ze neexistuje znak ch (dalsi silena kravina ), tedy cokoliv zacinajici ch bude clovek logicky hledat pod c. Pak by se takove trizeni dalo i uspesne pouzivat
. Coz se ceske neda a to je hlavni duvod proc kdyz uz musim mit ceske prostredi tak trizeni mam vzdy nastavene na C
-djz
***** příklad 1: 927 poznamky.txt 4234 popis.txt 12345 seznam.txt 123ab main() 9abe8 pokus() dead8 end() příklad 2: 123Z84 osa hřídele 33B4XY lak na nehty 9ZA456 sestavení příklad 3: Adam Cecil Cygwin Čenda David Dynamit Ďábel Eva
pepa přicházející pepa žárlící pepa z depa žeroucí párek s křenem(tj. de facto dva sloupce) chci třídit, jak je uvedeno, ale mám-li
pepa přicházející pepa z depa žeroucí párek s křenem pepa žárlícíchci opět třídit, jak je uvedeno, což je jinak než předtím... Ad ď, ť, ň: tato písmena se v uvedené podobě vyskytují zřídka. Obvykle jsou následována i, í či ě, takže se píšou bez háčku: di, tí, ně. Asi byste se dost divili, kdyby byl dědeček zařazen až po džemu...
Tiskni
Sdílej: