abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:33 | Pozvánky

    Protože je už po aprílu, můžou strahováci opět zveřejnit program další Virtuální Bastlírny, aniž by připravená témata působila dojmem, že jde o žert. Vězte tedy, že již v úterý 7. dubna od 20:00 proběhne VB, kde se setkají bastlíři, technici, učitelé i nadšenci do techniky a kde i vy se můžete zapojit do družného hovoru, jako by všichni seděli u pomyslného piva. Co mají bastlíři tento měsíc na srdci? Pravděpodobně by nás musel zasáhnout meteorit

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 23:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 26.1 aneb čtvrtletní aktualizace open source počítačového planetária Stellarium (Wikipedie, GitHub). Vyzkoušet lze webovou verzi Stellaria na Stellarium Web.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 23:00 | Zajímavý projekt

    VOID (Video Object and Interaction Deletion) je nový open-source VLM model pro editaci videa, který dokáže z videí odstraňovat objekty včetně všech jejich fyzikálních interakcí v rámci scény (pády, kolize, stíny...) pomocí quadmaskingu (čtyřhodnotová maska, která člení pixely scény do čtyř kategorií: objekt určený k odstranění, překrývající se oblasti, objektem ovlivněné oblasti a pozadí scény) a dvoufázového inpaintingu. Za projektem stojí výzkumníci ze společnosti Netflix.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 05:22 | Zajímavý software

    Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 04:11 | Zajímavý software

    Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.4. 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    3.4. 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.4. 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    3.4. 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1224 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Jak synchronizovat data na dvou discich?

    12.2.2004 14:19 Dendak
    Jak synchronizovat data na dvou discich?
    Přečteno: 745×
    Zdravim!

    Nejprve nastin situace: Doma pocitac (Linux+semtam i W98), v praci pocitac(W98). Rano vytrhavam doma ze suplicku disk (ReiserFS+FAT32), odnasim do prace, pracuji s nim (s daty na FAT32). Vecer disk vracim domu, zase s nim pracuji, rano vytrhavam ....

    Rad bych se trochu vice pojistil proti ztrate dat a poridil domu jeste jeden disk a rad bych data nejak elegantne synchronizoval = nikoliv rucne a pokud budu na stroji s dvema disky tak idealne "v realnem case". Menena data na drepi na FAT32. Muzete prosim nakopnout nejakym smerem ?

    Zcela bez zkusenosti: Napadlo me samozrejme RAID, ale to bych zrejme musel mit na obou strojich RAID radice? Dat si sice cenim, nicmene nejaky horentni sumy samozrejme investovat nechci :-( Softwareovy RAID asi bude zas problem kvuli W98 v praci? Proste zapeklita situace ;-) Za kazdou radu diky D.

    Odpovědi

    12.2.2004 14:45 Maude Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše Jak synchronizovat data na dvou discich?
    co zkusit poustet rsync nekdy v noci, kdyz clovek spi?
    12.2.2004 14:52 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Jak synchronizovat data na dvou discich?
    Zdravim

    Nejdrive bych si vyclenil samostatny disk na data ktere chces opravdu pouzivat na obou pocitacich. Kdyz se nad tim zamyslis, urcite jsou to porad stejna data, takze bych ti doporucil koupit na aukci nebo v bazaru 1~2GB disk a ten mit jenom na to prenaseni.

    V praci bych pouzival data co jsou na tom disku, ale doma bych si delal pravidelnou zalohu, bohate staci do komprimovaneho loopback filesystemu. I kdyztady je mozna problem jak zajistit aby se tam ta data vesla, kdyz u komprimovaneho filesystemu nelze urcit jeho maximalni kapacitu, zalezi to totiz na datech, jak dobre se nechaji zkomprimovat. Tak to kdyztak nech nekomprimovany, jestli mas dost mista. Ale doporucuju loopback, po zalohovani ho odpojis a budes mit zase jenom jeden disk.

    Takze data ktera chces prenaset presun na onen disk a ze zdrojoveho disku je smaz. Pak vytvor loopback device pro zalohovani a nejakou utilitkou ktera zvlada inkrementalni kopirovani (to jeste ze to co uz na cilovem disku je se kopirovat nebude) to zazalohuj do loopbacku. To ti tady urcite nekdo ochotne poradi, ja z hlavy nic nevim. Pak jeste udelej skript kterej ti pripoji loopback, provede to inkrementalni zalohovani a zase loopback odpoji. Ten dej treba do rc.local.

    Pouzivat budes data co jsou na prenosnym disku a kdyby se ti znicily, doma budes mit maximalne den starou zalohu. To inkrementalni zalohovani je docela rycha vec, prekopiruje jen tolik mega kolik na prenosnym disku zmenis.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    12.2.2004 15:19 Tomáš Oberhuber | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Jak synchronizovat data na dvou discich?
    Pri precteni tohoto dotazu me napadl podobny problem, jak synchronizovat data napr. s notebookem. Zapatral jsem v archivu Debianu a nalezl program unison a jeho gtk nadstavbu unison-gtk. Zadaji se mu pouze adresare, ktere je nutne synchronizovat a navic ma i podporu ssh. Je to jednoduche a myslim, ze by to slo i snadno automatizovat.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.