abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    1.6. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1809 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Zapis na HDD pres ramdisk

    17.2.2004 12:31 Kero | skóre: 2
    Zapis na HDD pres ramdisk
    Přečteno: 253×
    Ahojky, mam svuj maly router na Debianu s jednou XI-626. Problemek je, ze musi byt v obyvaku, coz znamena zadny hluk. Standartni operace jako CF, podtaktovane pentium s pasivem atd. jsou jasne. Jenomze se mi nechce nechavat spusteny hlavni komp jenom kvuli stahovani (huci). Chtel bych tedy pripojit HDD, vypnout ho (neco jako hdparm -y /dev/hda), stahovat do ramdisku (nebo neceho takoveho) a v okamziku urciteho zaplneni ramdisku to zapsat na HDD, uvolnit to v pameti a opet vypnout HDD. Vysledkem by melo byt obcasne 2min huceni HDD po hodine. Je to mozne bez meneni zdrojaku stahovacich programu?
    Jsem odpůrcem GPL, ale ne odpůrce svobodného softwaru. Jen software pod MIT licencí je opravdu svobodný.

    Odpovědi

    17.2.2004 13:25 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Zapis na HDD pres ramdisk
    Zdravim

    Ciste teoreticky. Za cil stahovani dej ten ramdisk. Nainstaluj program quota, kterym budes ten ramdisk sledovat a pri napr. 20MB volnyho mista se ti quota ozve, na tu udalost poves nejakej skript kterym presunes stazeny soubory na HDD. Otazkou je jak osetrit soubor ktery se prave stahuje. Navic je to nepouzitelne na soubory vetsi nez ramdisk, to bys musel osetrit na urovni ovladace filesystemu.

    Mozna by taky slo filesystem prinutit aby v maximalni mozne mire pouzival diskovou cache v RAMce a pri jejim zaplneni provest celkovy flush cache na disk.

    Jestli by mozna nebylo nejjednodussi poridit si USB dongly, dneska koupis dostatecne veliky i na jedno CD (napr 2ks 512MB). Pomoci SW raidu je spojis do jednoho 1GB disku a muzes ukladat. Pokud v tom kompu USB nemas, muzes koupit PCI kartu. Je to sice reseni za penize a nevydrzi to ukladat 14 dni na 20GB disk, ale IMHO je nejjednodussi.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    Josef Kufner avatar 17.2.2004 15:50 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Zapis na HDD pres ramdisk
    Sice jsem to nikdy nedelal, ale zkusil bych se kouknout, jak se to dela u noteboku, aby disk tolik nezral... nastavit mu hoooodne velikou vyrovnavaci pamet a nechavat ho usinat.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    17.2.2004 16:03 ivok
    Rozbalit Rozbalit vše Zapis na HDD pres ramdisk
    Třeba zkusit noflushd. Jestli to funguje, netuším...
    17.2.2004 17:56 jirka | skóre: 21 | blog: pepa
    Rozbalit Rozbalit vše Zapis na HDD pres ramdisk
    Já sem to vyřešil gigovou ramkou... :-) Pak už to může stahovat celou noc a hadr ani nehrábne.
    4.5.2005 19:40 jan.xxx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapis na HDD pres ramdisk
    do ramdisku anebo jak? nešlo by dát malou ukázku?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.