abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 19:11 | Zajímavý software

    Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    2.1. 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    2.1. 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 46
    2.1. 11:33 | Nová verze

    OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.1. 11:11 | Nová verze

    Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    2.1. 01:33 | Zajímavý projekt

    Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    1.1. 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    1.1. 14:33 | Nová verze

    K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    31.12. 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (5%)
     (1%)
     (14%)
     (38%)
     (9%)
     (9%)
     (7%)
     (16%)
     (29%)
    Celkem 103 hlasů
     Komentářů: 3, poslední dnes 16:22
    Rozcestník

    Dotaz: SMP server...

    27.2.2004 22:32 Jiri Tyr
    SMP server...
    Přečteno: 201×
    Dobry den,

    mam problem s dvouprocesorovym serverem. Procesory jsou 2x AMD MP 2000+. Nainstalovany OS je Fedora Core 1. Po nabootovani jadra s podporou SMP jsem obdrzel nasledujici: http://tyr.dts.cz/tyr/p1010043.jpg . Jedna se o standardni jadro (2.4.22) z distribuce, takze za normalnich podminek by melo alespon nabootovat. Zkousel jsem kompilovat i 2.4.24 a 2.6.2 a ani s jednim jadrem se stav nezlepsil. Povedlo se mi nekolikrat nabootovat, ale po chvilce system vytuhnul a kernel zobrazil debug hlasku s chybou USB, Ext3, IRQ, ... . Nezdalo se mi to a tak jsem desku (MSI K7D Master) s procesory a pameti poslal k reklamaci. Tam to vsechno sestavili a nainstalovali nejdrive Windows 2000 pro 2 CPU a pak i Windows XP a vse pry bez problemu. Nechali to bezet 24 hodin a poslali zpet jako bezchybne. Muzete mi nekdo prosim poradit co s tim, resp. nema nekdo podobnou zkusenost?

    S pozdravem Jiri Tyr jun.

    Odpovědi

    27.2.2004 23:47 Radim
    Rozbalit Rozbalit vše SMP server...
    Tohle asi moc nepomuze ale ... zkousel jste nainstalovat neco trochu stabilnejsiho Redhat9 nebo Mandrake 9.x. (Debian) Mozna bych se podival Hardware Compatibility Listu. Osobne bych na postaka zatim Fedoru nedaval.
    28.2.2004 13:34 Jiri Tyr
    Rozbalit Rozbalit vše SMP server...
    RH9 jsem tam zkousel take a problem byl ten samy.
    28.2.2004 15:24 B0biN | skóre: 21 | blog: B0biN bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše SMP server...
    Tak to je opravdu dost blby problem. Ja osobne po slozeni kazdeho noveho zeleza prvni otestuji pameti, sice to asi nevyresi tvuj problem, ale co kdyby!

    http://www.memtest86.com
    cd /pub | more beer

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.