abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: "No input signal" z DVI

    13.3.2004 21:00 capellen
    "No input signal" z DVI
    Přečteno: 273×
    Při instalaci linuxu vždy skončím na "NO INPUT SIGNAL" z ATI 9200 (zapojení přes DVI). Nevíte, v čem je problém? Zkoušel jsem FC1, Lindows, RedHat 9 ...

    Odpovědi

    13.3.2004 21:52 David Hauzar | skóre: 26 | Vimperk
    Rozbalit Rozbalit vše "No input signal" z DVI
    Ahoj,

    Mel jsem (resp. mam) stejny problem. Bohuzel se mi nepodarilo ho bezbolestne vyresit (a ani najit nekoho, kdo by ho vyresil).

    Problem tkvi v ovladacich graficke karty. Pri pouziti 3d akcelerace (ovladace fglrx) a pripojeni pres DVI graficka karta neposila do monitoru signal (nebo posila spatny). Ackoli XFree normalne nabehnou, nam je to platne jako mrtvemu zimnik.

    Resim to tak, ze pouzivam ovladac fbdev (bez 3d akcelerace) a kdyz si chce zahrat neco ve 3d, podivat na film apod., prepnu na analogovy signal a 3d akceleraci (fglrx).

    Delam to tedy takto: Prepnu na analogovy signal (v mem LCD mam strceny soucasne anologovy i DVI kabel, takze teoreticky staci stisknout tlacitko na monitoru a signal se prepne, prakticky ale musim DVI kabel z monitoru vystrcit - nevim proc, ale jinak se monitor tvari, ze jede pres analog, po prepnuti na ovladac fglrx se objevi NO INPUT SIGNAL), zmenim ovladac na fglrx (v souboru /etx/X11/XF86Config-4 sekce device, radka driver; jeste je nutno zmenit barevnou hloubku na 24 (v sekci Screen a radku Depth)) - tohle ale delam tak, ze mam vytvorene dva soubory XF86Config-4 - jeden s nakonfigurovanym fbdev a druhy s fglrx a do /etc/X11 je vzdy jen zkopiruju. A ted uz jen restartuji XFree (CTRL-ALT-BAKSPACE). Monitor mi ted bezi s 3d akceleraci pres analog.

    Je to mrzute, ale da se to prezit. Cela tahle operace trva po nacviku do 1 minuty (vlastne jen vytahnu kabel, zkopiruji analogove a 3d nakonfigurovany XF86Config-4 do /etc/X11 a zmacknu CTRL-ALT-BAKSPACE).

    Snad tenhle bug opravi co nejdrive. Nas, co maji DVI, uz neni zas tak malo.

    David
    Vašek Lorenc avatar 13.3.2004 22:06 Vašek Lorenc | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše "No input signal" z DVI
    Nevim, nakolik je to univerzalni, ale pokud se vypne DDC, tak mi to funguje pomerne spolehlive. Nevyhodou je, ze je nutne zjistit parametry monitoru (hsync, vrefresh) a napsat je rucne do konfiguracniho souboru do spravne sekce "Monitor". Do sekce "Device" pridat potom

    Option "NoDDC"

    a melo by to snad vsechno fungovat. Blizsi informace se daji sehnat na googlu, tohle reseni se tykalo LCD Acer a karty Radeon 9200, pripojene pres DVI.
    ...včetně majestátného loosa
    13.3.2004 22:18 capellen
    Rozbalit Rozbalit vše Ach jo...
    Díky za odpověď, i když je to zrovna to, čeho jsem se obával... Chci dual boot s XP (tam mám výhradně DVI) a přepínat vprostřed se mi dvakrát nechce...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.