HP ve spolupráci se System76 představil 14" notebook HP Dev One s procesorem AMD Ryzen 7 PRO a předinstalovaným Pop!_OS Linuxem.
Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
V /proc/isapnp jsem se dočetl, že zvukovka je na IRQ = 5, DMA = 1, DMA16 = 5 a IO = 0x220.
V případě potřeby zašlu i celý výpis z /proc/isapnp. Díky za pomoc (resp. díky i za to, že jste ochotni se vůbec tímto problémem zabývat .
Predpokladam,ze tak standardni zvukovka snad v jadre bude.
Co ti hlasi sndconfig ?? Zkousel jsi ho vubec ??? Jake mas jadro ??? To jsou celkem podstatne veci. Dopln.
Peter
/lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o: init_module: No such device /lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o: insmod /lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o failed /lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o: insmod sound-slot-0 failed
Peter
No do kompilace jádra se mi moc nechce - ona je to přeci jen práce minimálně na den (i s mými 256MB RAM a navíc s velmi nejistým výsledkem. Myslel jsem, že už tady někdo něco takového řešil. Dokonce jsem našel i v Hardware nějáký tip, ale ten je dost zmatený...
A už jsem dokonce rozhodil i televizi (a že to na kabelovce je radost, joj! , jenže bez zvuku je to taková němá groteska...
Jsem smutný...
Jak tak vzpominam, mel jsem podobny problem na starsi distribuci, kde jsem zkousel naroubovat 2.4 jadro misto puvodniho 2.2 - hadalo se mi to s isapnptools. Resil jsem to zakazem isapnp v konfiguraci kernelu, jinak to hazelo velice podobne hlasky jako mas ty...
Jinak si jeste myslim, ze by nebylo spatne predat ty parametry zvukovky kernelu, co mas v /etc/lilo.conf?
Na IRQ5 bylo nastaveno PCI/PNP, tak jsem to změnil na ISA/EISA a... nic
Nebo se tam toho dá měnit víc? Moc jsem ten BIOS nestudoval, to je pravda...
Jo v /etc/lilo.conf mám tohle:
prompt timeout=50 default=linux boot=/dev/hda map=/boot/map install=/boot/boot.b message=/boot/message linearimage=/boot/vmlinuz-2.4.18-3 label=linux initrd=/boot/initrd-2.4.18-3.img read-only root=/dev/hda3 append="mem=256M"
Takže nic světoborného...
Zvolil jsem řešení velice jednoduché a řekněme poněkud nákladné, ale za daných podmínek velmi výhodné -- koupil jsem novu zvukovku
SoundBlaster128 na PCI portu -- pánové ta hraje jak o dušu a s perfektním zvukem (zrovna poslouchám Oldfielda a docela mě sem tam zamrazí
. Jinak (můj osobní názor) myslím, že asi nejlepším řešením je skutečně nainstalovat ALSAu (ach to skloňování zkratek...) s patřičnými drivery.
Jinak všem zůčastněným děkuji za poskytnuté nápady, čas a mozkovou kapacitu Ještě jednou díky...
Tiskni
Sdílej: