Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
V /proc/isapnp jsem se dočetl, že zvukovka je na IRQ = 5, DMA = 1, DMA16 = 5 a IO = 0x220.
V případě potřeby zašlu i celý výpis z /proc/isapnp. Díky za pomoc (resp. díky i za to, že jste ochotni se vůbec tímto problémem zabývat .
Predpokladam,ze tak standardni zvukovka snad v jadre bude.
Co ti hlasi sndconfig ?? Zkousel jsi ho vubec ??? Jake mas jadro ??? To jsou celkem podstatne veci. Dopln.
Peter
/lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o: init_module: No such device /lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o: insmod /lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o failed /lib/modules/2.4.18-3/kernel/drivers/sound/sb.o: insmod sound-slot-0 failed
Peter
No do kompilace jádra se mi moc nechce - ona je to přeci jen práce minimálně na den (i s mými 256MB RAM a navíc s velmi nejistým výsledkem. Myslel jsem, že už tady někdo něco takového řešil. Dokonce jsem našel i v Hardware nějáký tip, ale ten je dost zmatený...
A už jsem dokonce rozhodil i televizi (a že to na kabelovce je radost, joj! , jenže bez zvuku je to taková němá groteska...
Jsem smutný...
Jak tak vzpominam, mel jsem podobny problem na starsi distribuci, kde jsem zkousel naroubovat 2.4 jadro misto puvodniho 2.2 - hadalo se mi to s isapnptools. Resil jsem to zakazem isapnp v konfiguraci kernelu, jinak to hazelo velice podobne hlasky jako mas ty...
Jinak si jeste myslim, ze by nebylo spatne predat ty parametry zvukovky kernelu, co mas v /etc/lilo.conf?
Na IRQ5 bylo nastaveno PCI/PNP, tak jsem to změnil na ISA/EISA a... nic
Nebo se tam toho dá měnit víc? Moc jsem ten BIOS nestudoval, to je pravda...
Jo v /etc/lilo.conf mám tohle:
prompt timeout=50 default=linux boot=/dev/hda map=/boot/map install=/boot/boot.b message=/boot/message linearimage=/boot/vmlinuz-2.4.18-3 label=linux initrd=/boot/initrd-2.4.18-3.img read-only root=/dev/hda3 append="mem=256M"
Takže nic světoborného...
Zvolil jsem řešení velice jednoduché a řekněme poněkud nákladné, ale za daných podmínek velmi výhodné -- koupil jsem novu zvukovku
SoundBlaster128 na PCI portu -- pánové ta hraje jak o dušu a s perfektním zvukem (zrovna poslouchám Oldfielda a docela mě sem tam zamrazí
. Jinak (můj osobní názor) myslím, že asi nejlepším řešením je skutečně nainstalovat ALSAu (ach to skloňování zkratek...) s patřičnými drivery.
Jinak všem zůčastněným děkuji za poskytnuté nápady, čas a mozkovou kapacitu Ještě jednou díky...
Tiskni
Sdílej: