abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400

    30.3.2004 21:20 Petr Stasiak
    Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Přečteno: 291×
    Zdravím, tak jsem se zase pokusil o přechod na linux, ale asi na to opravdu nemám! Po instalaci Mandrake linuxu 10.0 comunity se nespustí grafické prostředí. S tím jsem si ještě poradil (nastavil jsem grafickou kartu VESA). Moje grafická karta je Inno3D GeForce4 MX 440, linux ji "správně" detekuje jako NVidia Ge-Force4, ale bohužel nefunuje. Potom jsem se pustil do USB WIFI zařízení (BUFFALO WLI-USB-L11G), linux je sice vydetekuje, ale jako neznámé zařízení, našel jsem i ovladač (tedy zdrojáky v C) a dokonce i informace o tom, že má být součástí jádra... To jsem i zjistil - mám jádro 2.6.3, kdekoliv se dočtu: zapni ovladač, překompiluj jádro, ale JAK?! To už nenajdu, nebo jsem slepej! Jsem asi zpitomělej woknama, kde prostě kliknu, najdu ovladač a je to a funguje to! Našel jsem tam jakýsi make spustil jsem to, hrabalo to asi 10 minut a pak nic... Skusil jsem restart, ale zase nic, prostě to dál nezná! Pomozte mi prosííím! Předem děkuji!

    Odpovědi

    31.3.2004 07:13 Hovadko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Tak jedno po druhym :-D ...

    Grafarna: Z toho popisu se moc vycist neda - kdyz ti nabehne linux, tak kam se dostanes? Do prikazovyho radku? nainstaloval sisi XFree86? Nainstaloval sis KDE nebo Gnome nebo WindowMaker nebo Blackbox nebo nejaky jiny windowmanager? Jestli sis odpovedel na vsechny otazky ANO, tak zkus napsat startx a mely by se ti pustit "nejaky okynka" ...

    Wi-Fi: No linux tusim moc USB wi-fi nepodporuje (ale nejspis se pletu a situace je jina) ... S tim ti neporadim - to nejspis nekdo jiny ... Ja akorat vim, ze kdyz chce clovek pripojit USB modem, tak se objevuje jako /dev/ttyUSB0 ...

    No to jsem zase poradil jako ze jsem nepöradil :-( ...
    31.3.2004 11:54 Petr Stasiak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Dík, alespoň snaha... Co se týče grafárny, napíše to něco o chybě čehosi s kartou, asi neni Inno3D 100% kompatabilní s NVIDIÍ... a X se zase vrátí do konzoly. Proto jsem vybral grafickou kartu VESA a s ní to šlape v pohodě (ale asi pomaleji).... K WIFI - mám ovladač (zdrojáky v C), kterej je i obsaženej v (podle článků) jádru 2.6... , jako jakýsi Orinoko... ale nevím, jak mám linux donutit, aby ho používal....
    31.3.2004 12:04 Hovadko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Inno3D pouziva cipy od NVidie jako kazda jina grafarna vyrabena v licenci NVidie ... Problem bude v necem jinym ... Mas nainstalovany ovladace na tu grafarnu? Stahnes je z domovsky stranky NVidie a mel by to byt soubor s koncovkou *.run ... Jinak se mrkni do /var/log/XFree86.log nebo tak nejak ... Muzes ho sem treba hodit (alespon tu cast okolo ty chybky) - treba se z toho neco da vycist :-D ... Muzes treba prihodit i kousek /etc/X11/XFree86.conf - sekce nastaveni grafarny ...

    Jinak tu wi-fi zkus nekde vyhledavat - tusim, ze jsem to nekde videl, ale uz nevim kde :-( ...
    31.3.2004 12:14 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    ku grafike: treba pozriet subor /var/log/XFree86.?.log s uvedenou chybou a spristupnit ho na internet, totizto nie je iste ci sa pouzily ovladace od nvidie alebo priamo z XFree86 a ako je nakonfigurovane jadro (AGP||IGP,DRI)
    k wifi: treba rozbalit archiv s zdrojakmi a precitat readme
    k problemu: treba si precitat sekciu ako sa zadavaju problemy. jeden problem == jedna otazka.
    31.3.2004 12:21 Václav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Ahoj, jak se prida novy prispevek?
    31.3.2004 12:45 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Co??? :-(
    31.3.2004 12:48 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    na uvodnej stranke je Zobrazit diskusní fórum (položit dotaz) aj s kompletnym sprievodcom.
    31.3.2004 13:03 Václav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Dekuji
    31.3.2004 14:15 Petr Stasiak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    Děkuji za upozornění - samo jsem to četl, taky je psáno, že grafiku jsem "vyřešil" jako VESA.... Hlavně mě trápí, že se nedostanu na Internet (WIFI).. Spíš jsem o grafice psal proto, protože člověk při setkání s linuxem utrpí takový podle mě zbytečný škody na mínění o něm, nicméně děkuji všem za pokus o pomoc, samo se podívám do toho logu (zas vím o kousek víc :o)).
    31.3.2004 14:49 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    no, vesa. ta ide takmer vzdy. ale s tym wifi to uz bude tazsie. a nie koli linuxu, ale koli tomu ze si clovek musi nastavit parametre sietoveho (wifi) rozhrania podla svojho poskytovatela a poskytovatel musi akceptovat vyrobne cislo (ci ako sa to vola) karty. je to koli tomu, ze je internet plateny a keby to nemalo tieto ochrany, tak ho vyuziva kazdy zadarmo ;-) vynimkou su tzv free node napriklad czfree
    ps: problemy sa pisu oddelene koli ich kategorizacii. ked niekto potrebuje vyriesit problem, tak sa pozrie ci uz nahodou niekto ten problem nevyriesil. a a nie, tak poziada o pomoc pri rieseni (samozrejme ze po vycerpani rtfm://archiv.tar.gz/README a vyhladavacich sluzieb). no a ta pomoc sa potom zalozi do priehradky a pomoze ostatnym.
    31.3.2004 17:32 Petr Stasiak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění Wifi a Inno3D GeForce4 MX400
    ok vím, ale opravdu tu grafickou kartu nepovažuji za problém, protože to funguje, proto to tam je napsáno, ale jen jako zmínka! Veškeré parametry zařízení i sítě mám k dispozici. Jedná se o zařízení USB, nikoliv PCI

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.