Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
modem po restarte - vyzera, to ze sa nejaky HW nespravne nainicializuje. Mozes skusit vypnut-zapnut, odpojit-pripojit, skompilovat ovladace (roznych urovni (usbcore, usb-.hci, ...)) ako moduly. Lock subor treba pozriet, zvycajne obsahuje PID procesu pristupujuceho na zariadenie. Ak neexistuje skus cu -l /dev/ttyACM0 (ukoncuje sa ~.)
Pripojenie len pre niekoho - definovat skupinu a potom udelit prava na kppp, pppd, /dev/ttyACM0, ...
Kazda distribucia zvycajne prichadza s predkonfigurovanym MTA a MTU. Mozno to treba len niekde zapnut. Postu asi beries cez POP. Vid fetchmail (asi budes chciet multidrop). Mailboxy sa vytvaraju spravidla samy so spravnymi pravami. ...
Ked je tam lock subor, tak treba mrknut, co je v nom. Vacsina programov sa odmietne rozpravat s modemom, ked lock uz existuje. stdin not read/write by ma nevzrusovalo. stdin je standartny vstup a ze do neho nemozno pisat mi pripada normalne. $MODEM not set je trocha divne - vyzera to tak, ze niekto ocakava nastavenu premennu $MODEM ale ta nastavena nie je. Chcelo by to pozriet, skripty, ktore to robia (zvyvcajne sa instaluju spolu s pppd). neexistujuci device - moze byt, ze sa (este) nenahral driver. Skus pozriet vystup s lsmod v case, ked je ten modem funkcny. Ten ti povie, ake ovladace jadra boli dodatocne nahrane.
Tiskni
Sdílej: