Digg (Wikipedie), "místo, kde můžete sdílet a objevovat to nejlepší z internetu – a nejen to", je zpět. Ve veřejné betě.
Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.
Vývojové prostředí IntelliJ IDEA slaví 25. narozeniny (YouTube).
Vedení společnosti NVIDIA údajně povolilo použití milionů knih ze známého 'warez' archivu Anna's Archive k výcviku umělé inteligence, ačkoliv vědělo, že archiv tyto knihy nezískal legální cestou. Žaloba, ve které se objevují i citace interních dokumentů společnosti NVIDIA, tvrdí, že NVIDIA přímo kontaktovala Anna's Archive a požadovala vysokorychlostní přístup k datům knihovny.
Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.
Vývojáři se podařilo vytvořit patch pro Wine, díky kterému je možné na linuxovém stroji nainstalovat a spustit Adobe Photoshop (testováno s verzemi Photoshopu PS2021 a PS2025). Dalším patchem se podařilo umožnit dokonce instalaci téměř celého Adobe Creative Cloud Collection 2023, vyjma aplikací Adobe XD a Adobe Fresco. Patch řeší kompatibilitu s windowsovými subsystémy MSHTML - jádrem prohlížeče Internet exporer, a MSXML3 - parserem
… více »Hackeři zaútočili na portál veřejných zakázek a vyřadili ho z provozu. Systém, ve kterém musí být ze zákona sdíleny informace o veřejných zakázkách, se ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nyní pokouší co nejdříve zprovoznit. Úřad o tom informoval na svém webu a na sociálních sítích. Portál slouží pro sdílení informací mezi zadavateli a dodavateli veřejných zakázek.
Javascriptová knihovna jQuery (Wikipedie) oslavila 20. narozeniny, John Resig ji představil v lednu 2006 na newyorském BarCampu. Při této příležitosti byla vydána nová major verze 4.0.0.
Singularity je rootkit ve formě jaderného modulu (Linux Kernel Module), s otevřeným zdrojovým kódem dostupným pod licencí MIT. Tento rootkit je určený pro moderní linuxová jádra 6.x a poskytuje své 'komplexní skryté funkce' prostřednictvím hookingu systémových volání pomocí ftrace. Pro nadšence je k dispozici podrobnější popis rootkitu na blogu autora, případně v článku na LWN.net. Projekt je zamýšlen jako pomůcka pro bezpečnostní experty a výzkumníky, takže instalujte pouze na vlastní nebezpečí a raději pouze do vlastních strojů 😉.
Iconify je seznam a galerie kolekcí vektorových open-source ikon, ke stažení je přes 275000 ikon z více jak dvou set sad. Tento rovněž open-source projekt dává vývojářům k dispozici i API pro snadnou integraci svobodných ikon do jejich projektů.

:
(WW) ATI(0): DRI static buffer allocation failed -- need at least 7680 kB video memoryjenže zároveň lspci -v říká:
0000:01:00.0 VGA compatible controller:
ATI Technologies Inc Rage Mobility P/M AGP 2x (rev 64) (prog-if 00 [VGA])
Subsystem: IBM ThinkPad A20m
Flags: bus master, stepping, medium devsel, latency 66, IRQ 11
Memory at f5000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
I/O ports at 2000 [size=256]
Memory at f4200000 (32-bit, non-prefetchable) [size=4K]
Capabilities: [50] AGP version 1.0
Capabilities: [5c] Power Management version 1
a potvrzuje to i originální dokumentace. S parametrem VideoRam v příslušné sekci xorg.conf jsem zkoušel všelijak laborovat ale zdá se že nastavení nemá žádný vliv.
Nemáte někdo nějaký nápad?
Díky
Martin
Tak jsem si dnes pohrál se svým notebookem (HP Omnibook 6000) a podařilo se mi rozchodit 3D akceleraci na 01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Rage Mobility P/M AGP 2x (rev 64) (prog-if 00 [VGA]). Používám kernel 2.4.31 a Xorg 6.8.2.
Stačilo stáhout z http://dri.freedesktop.org/snapshots/archive/ common-20041212-linux.i386.tar.bz2 a mach64-20041212-linux.i386.tar.bz2. Tady je hlavní zrada, nefungují nejnovější ovladače ale je pořeba sáhnout trochu do historie. Já použil výše zmíněné ale možná fungují i o něco novější. Nikoliv však nejnovější.
Dále už jenom rozbalit mach64-..., spustit ./install.sh a to samé pro common-... Potom jenom nastartovat X server a glxgears běží kolem 180fps.
direct rendering: No) a pri tom mi glxgears ukazuje cca. 200fps, coz je podobne.
Opravdu to bezi pri zapnutem 3D jen 180fps ?
# File generated by XFdrake.
# **********************************************************************
# Refer to the XF86Config man page for details about the format of
# this file.
# **********************************************************************
Section "Files"
# Multiple FontPath entries are allowed (they are concatenated together)
# By default, Mandrake 6.0 and later now use a font server independent of
# the X server to render fonts.
FontPath "unix/:-1"
EndSection
Section "ServerFlags"
AllowMouseOpenFail # allows the server to start up even if the mouse does not work
EndSection
Section "Module"
Load "dbe" # Double-Buffering Extension
Load "v4l" # Video for Linux
Load "extmod"
Load "type1"
Load "freetype"
Load "glx" # 3D layer
Load "dri" # direct rendering
EndSection
Section "InputDevice"
Identifier "Keyboard1"
Driver "keyboard"
Option "XkbModel" "pc105"
Option "XkbLayout" "cz(qwerty)"
Option "XkbOptions" "compose:rwin"
EndSection
ection "InputDevice"
Identifier "Mouse1"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "ExplorerPS/2"
Option "Device" "/dev/mouse"
Option "ZAxisMapping" "6 7"
EndSection
Section "Monitor"
Identifier "monitor1"
VendorName "Generic"
ModelName "Flat Panel 1024x768"
HorizSync 31.5-55
VertRefresh 40-70
# TV fullscreen mode or DVD fullscreen output.
# 768x576 @ 79 Hz, 50 kHz hsync
ModeLine "768x576" 50.00 768 832 846 1000 576 590 595 630
# 768x576 @ 100 Hz, 61.6 kHz hsync
ModeLine "768x576" 63.07 768 800 960 1024 576 578 590 616
EndSection
Section "Device"
Identifier "device1"
BoardName "ATI Rage Mobility P"
Driver "ati"
Option "DPMS" "DMAMode"
EndSection
Section "Screen"
Identifier "screen1"
Device "device1"
Monitor "monitor1"
DefaultColorDepth 24
Subsection "Display"
Depth 8
Virtual 1024 768
EndSubsection
Subsection "Display"
Depth 15
Virtual 1024 768
EndSubsection
Subsection "Display"
Depth 16
Virtual 1024 768
EndSubsection
Subsection "Display"
Depth 24
Virtual 1024 768
EndSubsection
EndSection
Section "ServerLayout"
Identifier "layout1"
InputDevice "Keyboard1" "CoreKeyboard"
InputDevice "Mouse1" "CorePointer"
Screen "screen1"
EndSection
Section "Device"
Identifier "device1"
BoardName "ATI Rage Mobility P"
Driver "ati"
Option "DPMS"
Option "DMAMode" "async"
EndSection
"glxinfo by vám mal napísať "direct rendering: Yes" a glxgears po ustálení "130 FPS" (kolieska sa musia točiť plynule, nie trhane!)"Mě to píše tyto parametry bez jakéhokoliv nastavování a instalování i se to plynule otáčí. Pouze standartní instalace Mandrivy 2006. Ale nechápu jak je možné že např. Pavel1 má 200fps, nebo Honza měl až 390fps.
Tiskni
Sdílej: