SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
dd if=/boot/vmlinuz of=/dev/fd0ale někdo v diskuzi dříve říkal že to musí být vmlinuz.img(což je obraz jádra jestli jsem to pochopil) a dál příkazem
rdevzapsat informaci o zařízení které se má mountovat jako kořenový filesystém, ale tady si nevím přesně rady s nastavením parametrů(i když koukám do manu jak pako), a navíc se to pak prý na disketu dohromady nevleze, takže moje hlava roste... 2.loadlin - dosovský program, ten mi ale asi nepomůže když je compu jen linux... (navíc zde bych nevěděl jak napřed informace o kořenovém filesystému zapsat do obrazu jádra) 3.LILO- nechápu jak ho umístit na disketu Možná z toho dělám vědu, ale na to že chci jen bootovací disketu se mi to zdá nějak složité, takže předem díky za vysvětlení či návod_klávesa_po_klávese ...
[petr@soban ~]$ /sbin/mkbootdisk usage: mkbootdisk [--version] [--noprompt] [--device < devicefile >] [--verbose -v] [--iso] [--kernelargs < args >] [--size < size >] < kernel > (ex: mkbootdisk --device /dev/fd1 2.0.31)Jinak se dá nabotovat i z CD v rescue režimu a opravit distribuci - první CD. Takže pokud umí MB botovat z CD není disketa třeba.
Tiskni
Sdílej: