abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1838 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Firefox a pridani odkazu do KDE v MDK 10.0

    22.6.2004 20:46 Ales
    Firefox a pridani odkazu do KDE v MDK 10.0
    Přečteno: 147×
    Zdravim priznivce Linuxu, distribuce MDK 10.0 a prohlizece Firefox. Muj problem je celkem prosty - jak pridam odkaz na spusteni Firefoxe do menu. Zkousel jsem to tak ze jsem v nabidce Nastaveni a Menu pridal do Systemoveho Menu nazev a odkaz na spustitelny soubor (/home/user/Firefox 0.9/firefox) a kdyz na to kliknu pak v nabidce tak se nestane vubec nic. Pritom normalne ze souboroveho manazeru (Konqeror) na tento soubor kliknu a spusti se) ... Co s tim mam teda prosim udelat?

    Odpovědi

    19.12.2004 12:43 VladoPortos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox a pridani odkazu do KDE v MDK 10.0
    No tak dlho ma kamos presviecal ze aky je firefox super a ze ja bezim este na mozile z doby kamennej, ze som sa nastval a stiahol si ho.... Stiahol som verziu 1.0

    Normalne som spustil shell script s installom a nainstaloval do adresara ¨Documents/Programi/firefox¨ ale ejha kde je nejaka ikona ? lebo z prikazoveho riadka to samozrejme pustim ale to je tak.. najprv spustit prikazovy riadok, prejst do zlozky kde je firefox, napisat firefox a potom az sa to spusti... Ale ja chcem IKONU !!!

    Tak som zabrusil sem a nasiel tema, ale co cert nechcel nikto neodpoveda... Tak nic asi to budem musiet vyriesit sam.

    NAVOD: Kliknite si v vasom KDE na ikonku ¨startu¨ pravym tlacitkom mysi z ponuky vyberte ¨Editor nabitky¨ pockajte kym sa nahodi a potom chodte na Ikonku ¨Internet¨ > ¨Web browsers¨ alebo proste tam kde to chcete mat v tom menu..... Vyberte si danu skupinu, v mojom pripade je to ¨Web browsers¨ a z horneho menu kliknite na ¨Pridat aplikaci¨. Do nadpisu si napiste trebarz ¨firefox¨ a do prikazu napiste cestu tak ako by ste to zadavali v prikazovej riadke.... (/home/vlado/Documents/Programi/firefox/firefox) to v tej zatvorke je moj pripad... potom este si vyberte ikonu, kliknite na znak ikony dajte z horneho menu, tam jak je napisane ¨Cesta¨ ze uzivatelsky definovane.... Nalistujte si zlozku s ikonami ktora je v firefoxe , vyberte ikonu a jeto..... Nakonec dajte ¨ulozit¨ a mate to hotove, pokial sa vam to neukaze hned v starte tak restartujte pc a bude to tam potom (ja som musel restart) ... Tento postup zarucene funguje (teda aspon mne) pre Mandrake 10.0 a firefox 1.0

    Fuuu to som sa ale rozpisal.. :)) sak keby bol nejaky problem tak piste na ICQ: 286765889
    24.1.2005 23:08 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox a pridani odkazu do KDE v MDK 10.0
    ...super inspirace,funguje to tak i v SUSE 9.1!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.