abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: RDS z radio/tv karty?

    27.6.2004 14:45 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    RDS z radio/tv karty?
    Přečteno: 319×
    Dokaze nejakej program vytahnout z radio/tv karty vytahnout RDS data a nejak rozumne je vypsat ?

    Odpovědi

    27.6.2004 21:42 Pavel Kysilka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    zdravim,
    tak tohle by me taky zajimalo. predevsim rds na radio. teletext, ten je v pohode. ale rds to nevim, co se tyce aplikaci. par karet podporu ma.
    na jaky karte to chces provozovat ?
    bye gf
    10.7.2004 21:18 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    Na PV951 s radiem.
    11.7.2004 01:21 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    zdravim,
    ted jsem se koukal grepem do zdrojaku 2.6.7 kernelu. ze maji podporu RDS nektere radiokarty, to vim davno. co se tyce televiznich, tak zadna slava. nejaka podpora (nevim v jakem stavu) je na chipy cx88.
    neco se ted pred casem diskutovalo ohledne dvb karet, ale to nevim jak to dopadlo ci neco je.
    co se tyce tvy karty, tak to by chtelo dopsat. mozna by se to dalo nejak predelat z podpory radiokaret. muze to byt podobny kod. tohle si jeste poradne over. koukal jsem se do zdrojaku kernelu. neni vylouceno, ze jsem se prehledl.
    jako rds je hodne dobra vec. jenomze moc lidi to asi nepouziva. vetsina lidi chce koukat, nekdo obcas nahrat. i kdyz co by bylo super, stahnout treba z www stranek hitparadu, vyparsovat do nejakyho formatu, nejaky demon ti nasloucha a cte z /dev/v4l/rds a na zaklade toho nahrava. nevim, jak je to s casovou presnosti rds informaci a skladeb ci filmu, co stanice zasilaji. ale to by snad melo byt v pohode.
    mrknu se jeste po googlu nejak prubezne. tahle technologie me zajima. jenomze problem je v case.
    je tady moznost spolupracovat nejak s vyvojari a dat to do kupy. ale zalezi to na tom, jak maji vyvojari cas ci jak kdo posle patch. tohle muzes zkusit.
    par dost informaci najdes na http://bytesex.org/
    bye gf
    11.7.2004 10:49 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    nahravat z radia? to radsi vubec...
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    11.7.2004 12:00 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    dekuji. vase odpoved mi velice pomohla a dozvedel jsem se v ni hodne prinosneho.
    napriklad to resi perfektne situaci, kdy nemuzete poslouchat svoji oblibenou hitparadu a nejste v dosahu radia. anebo jeste lepe, ja budu diky teto skvele rade pres den nebo noc vzhuru, misto toho, abych si nahral dany porad.
    dekuji pavel kysilka
    11.7.2004 12:11 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    Poslyste, a vysilaji ceska radia vubec podobne informace? Ja nevim, ale par radii s RDS jsem videl a nic jineho nez nazev stanice jsem teda nezahledl...
    11.7.2004 12:28 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    urcite. minimalne vim o radiu fajn (byvala zlata praha) anebo bonton(jedno z techto dvou urcite), ktera dava i nazvy skladeb. ale bude jich asi urcite vice. dalo by se to urcite zjistit na netu http://www.radiotv.cz/ nebo prakticky(radio karta, vez s rds, autoradio s rds).
    bye gf
    11.7.2004 12:35 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    No prakticky jsem zadne podobne informace neoveril. Vsude pouze nazev stanice (nekoliv autoradii, a to nikoliv zrovna nejlevnejsich).
    13.7.2004 10:30 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    Muzu potvrdit, ze nazvy skladeb vysila brnensky Krokodyl a taky Kiss Hady.
    16.7.2004 07:44 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    já to znám jako: Z hlediska globálního aspektu je zcela irelevantní o tomto nadále polemizovat. :)
    13.7.2004 22:17 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    zdravim,
    jeste strelba od boku. co takhle zkusit nahrat nejaky modul na rds pro nejakou radiokartu ? mozna, ze by se neco chytilo, pokud to je postaveny na stejnym chipu. ale skutecne bez zaruky a moc tomu neverim, ze by to jelo. ale co kdyby ?
    vice: ls /usr/src/linux-2.6*/drivers/media/radio/*rds*.c
    by gf
    14.7.2004 11:57 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    Viděl jsem kdysi krabičku s displejemm která se dalal připojit k linkovému/sluchátkovému výstupu libovolného FM rádia a dekódovala z toho RDS.

    Z toho planye, že to musí jít dekódovat zcela obecně a nezávisle na čipsetu karty. Pokud se tedy ta RDS informace průchodem přes A/D nějak nezmrzačí.
    17.7.2004 18:16 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS ?
    zdravim,
    zkus se mrknout do konfery na news://news.gmane.org a je to diskusni skupina gmane.comp.video.video4linux
    a vcelku to tam zije.
    jinak zjisti poradne, co mas za typ karty. mrkni se na google://bttv gallery .ono tech karet typu PV951 je vice typu.
    bye gf
    16.7.2004 09:05 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RDS z radio/tv karty?
    Zdravim

    RDS data se ziskavaji z demodulovaneho signalu hned za demodulatorem. V radiokarte je demodulator (plechova krabicka, vec po hrichu analogova), k tomu tam je nejaky cipset, ktery ma na jedne strane sbernici pocitace a na druhe strane vyrabi frekvenci/kapacitu/odpor nebo tak neco cimz ridi ten demodulator. Ziskany demodulovany signal jde do stereo dekoderu kde se z jednoho signalu ziskaji dva stereo a to uz jde skrz nejaky zesilovac a korekce na vystup. Takze jak vidno, nejaky cipset radiokarty bud muze zaroven v sobe mit RDS dekoder a pak proste radiokarta ma RDS nebo ho v sobe nema.

    Tady http://users.pandora.be/hollie/picmicro/rds.htm je popsana stavba toho dekoderu s TDA7330 (RDS dekoder) a PIC16F84 (mikrokontroler).

    P.S.: Radio BONTON vysila aktualni nazvy pisnicek i na internetu, toho muzete vyuzit.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.