abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.12. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.12. 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (32%)
     (3%)
     (10%)
     (3%)
     (1%)
     (3%)
     (13%)
     (22%)
     (14%)
    Celkem 72 hlasů
     Komentářů: 17, poslední dnes 00:24
    Rozcestník

    Dotaz: Jakou Externí DVD vypalovačku

    23.7.2004 13:47 Zdenek Slama | skóre: 18
    Jakou Externí DVD vypalovačku
    Přečteno: 280×
    Hodlám koupit externí vypalovačku DVD a nerad bych pořídil něco Win-only. Mam Notebook Compaq nx9005 s USB(1) a FireWire porty. Radši bych koupil neco na USB,kvůli mému staršímu desktopu,ale absolutně netuším,podle čeho mám vybírat.

    Na obou strojích běži MDK 9.2 s K3b,a výhledově to bude asi Suse 9.0. Jde mi spíš o to abych tušil,co má Linux detekovat a jestli je třeba nějaké nastavování.

    Na obou strojích jsou interní vypalovací mechaniky,které běží bez problémů. Pokud uznám,že FireWire je lepší,tak jsem připraven jej koupit a starší desktop budu řešit jinak,třeba po síťovém kabelu:-)

    Takže jsem zvědav na postřehy a zkušenosti uživatelů,případně na nejaký ten link ...i Anglicky,i kdyz češtině dam přednost

    Díky

    Odpovědi

    23.7.2004 15:11 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou Externí DVD vypalovačku
    To bude asi nedorozumeni. Nejde o konkretni vypalovacku, ale o podporu USB/FireWire pod Linuxem. Vypalovacku si vyberte jakou chcete - recenze k nalezeni napr. na CD-R. Uprimne receno, vzhledem k tomu, jak jsou tyhle externi palirny predrazene oproti internim, bych si nevybral asi zadnou.
    23.7.2004 19:41 Zdenek Slama | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou Externí DVD vypalovačku
    Tak a je to! Mám externí DVD vypalovačku Freecom a samozřejmě je drahá. Nicméně až na rychlost,která je značně ovlivněna USB 1.1, je přesně to pravé ořechové.

    Můj MDK 9.2 ji zdetekoval na USB automaticky a K3b ji zařadil také bez mého zásahu. Další věc,kterou je třeba udělat,je vysvětlit K3b,že se jedná o vypalovačku DVD a tady zatím tápu. Vůbec netuším,jestli mám nainstalovány všechny potřebné balíčky a které to mají být,či je třeba pouze aktualizovat vypalovací software. Mám verzi 0.9 a kde 3.1.3

    Takže další dotaz zní...kde začít :-) ?

    Také si rád nechám poradit,který že ten vypalovací program je pro mne vhodnější (NO FLAME!)

    K mému předchozímu dotazu...spíš jsem stál o zkušenosti uživatelů s určitým železem :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.