abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1817 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: pomale pripojenie zo siete na port(y)

    15.9.2004 16:00 Martin
    pomale pripojenie zo siete na port(y)
    Přečteno: 134×
    Zdravim, chcem vas poprosit vsetkych o radu. Mam zaujimavy (aspon pre mna) problem s pripajanim sa na porty servera.Konkretne ide o nasledovnu situaciu: v LAN je server na ktorom bezia daemoni Postfix (port 25) a Cyrus (port 110).Problem mam taky, ze pokial sa pripajam lokalne tj. telnetom priamo na konzoli servera, pripojenie na dany port (25 resp.110) je okamzite.Avsak akonahle sa pripajam zo siete pripojenie na jednotlive porty trva cca 5 az 6 sekund!Neviem si vysvetlit preco tomu tak je.Skusal som aj prepojit server a 1 pracovnu stanicu priamo krizenym kablom resp. na switchi som mal iba tieto dva pc a stale to iste.Vadi mi to preto, ze je nepohodlne ked mam napr. Outlook Express 6 kont a tie sa mi stahuju cca 1min.Takto isto sa to sprava aj ked sa pripajam z internetu.Skusal som aj vymenit sietovu kartu ale nepomohlo (standardne je pouzita integrovana).Jadro mam 2.4.21. Stretol sa uz niekto s tymto problemom a pozna riesenie? Na inych serveroch kde som to skusal je odpoved okamzita.

    Dakujem

    Odpovědi

    15.9.2004 16:15 ivok
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pomale pripojenie zo siete na port(y)
    Problém je buď ve špatně nastaveném DNS nebo ve FW dropujete pakety na port 113 (identd).
    15.9.2004 17:06 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pomale pripojenie zo siete na port(y)
    FW som skusil aj vypnut resp. som pre istotu pouzil aj iptables flush.V DNS to zrejme asi nebude.V Outlook Express som server skusal zadat aj podla IP adresy ale nepomohlo to.Prave preto sa mi to zda zvlastne, ze sa to takto sprava.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.