abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    30.4. 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1469 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Problem s UPS a ttyS0

    24.9.2004 09:40 Marek
    Problem s UPS a ttyS0
    Přečteno: 267×
    Zdravim, mel bych jeden dotaz, jak zjistim na jakem portu je zapojena Smart-Ups? Pri instalaci instalator nemuze najit zadne zarizeni UPS tak tam dam na tvrdo ttyS0 a vypis lsoft | gre -i 'ttyS0' je potom, java 6581 root 6u CHR 4,64 37053 /dev/ttyS0.

    Seriaovy kabel mam zapojeny i USB.

    Diky

    Odpovědi

    24.9.2004 10:01 Marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s UPS a ttyS0
    No uz to snad jede ale mam dalsi problem pri instalaci powerchude mi to napise nakonci

    make backup copy of startup files... modifying startup files... ./INSTALL: line 391: /etc/rc.d/init.d/upsd.tmp: No such file or directory ./INSTALL: line 396: /etc/rc.d/init.d/upsd: No such file or directory chmod: cannot access `/etc/rc.d/init.d/upsd': No such file or directory

    ---------------------------------------------------------------------------- WARNING: Unable to create /etc/rc.d/init.d/upsd! PowerChute Plus for UNIX will not be able to start up when the system boots! ---------------------------------------------------------------------------- Press Enter to continue ln: `/etc/rc.d/rc2.d/S98upsd': File exists

    ---------------------------------------------------------------------------- WARNING: Unable to create /etc/rc.d/rc2.d/S98upsd! PowerChute Plus for UNIX will not be able to start up when the system boots in run level 2! ---------------------------------------------------------------------------- Press Enter to continue ln: `/etc/rc.d/rc3.d/S98upsd': File exists

    ---------------------------------------------------------------------------- WARNING: Unable to create /etc/rc.d/rc3.d/S98upsd! PowerChute Plus for UNIX will not be able to start up when the system boots in run level 3! ---------------------------------------------------------------------------- Press Enter to continue

    Diky za radu
    Josef Kufner avatar 24.9.2004 14:53 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše OT: Re: Problem s UPS a ttyS0
    lsof | grep -i 'ttyS0'
    by bylo lepe napsano
    lsof /dev/ttyS0
    Jinak mozna by se dalo detekovat zarizeni na seriovem portu pokusem o jeho otevreni.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.