abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 2
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 794 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: identifikace hudebnich souboru

    JiK avatar 4.10.2004 17:27 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    identifikace hudebnich souboru
    Přečteno: 498×
    Ahoj, rad bych se poradil o tom jak identifikovat hudebni soubory. Mam na disku od pritelkyne grabnutych asi 1.8 GB CDcek, jenze je to udelate prasacky ve nejakem WinMediaPlayeru, tedy s priponou WMA. Je to bez popisu a soubory se jmenujou "track1.wma" az "track(n).wma" ani v ID3 tagu nic neni. Kazde CD je ve zvlastnim adresari. Napada vas jak to identifikovat a pojmenovat???

    1/ Kdybych mel ty CDcka, grabnu je znova a pres internet a obenDB najdu autora a jmena skladeb.

    2/ melo by jit (snad) nejak urcit jake je to CD z toho, ze trebas prvni skladba ma 1:38 min, druha 2:46, treti 0:55, atd... nenapada nekoho jak??? To poradi a delka skladeb je snad dostatecne unikatni pro kazde CD, ne??

    3/ exituje soft ktery tohle udela?

    4/ ne, poslouchat se mi to fakt nechce, jsou to sracky jako Helena-Zlata helena s hity typu "Chytila jsem na pasece syfilis (teda zizalu)"

    Dikes

    Odpovědi

    4.10.2004 17:49 phax7 | skóre: 34 | blog: PhaX_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    4/ Opravdu, ale opravdu neposloucham Helenu, ale jako sracku neoznacuji zadnou hudbu. Mohl bys nam sdelit co poslouchas ze umelecno ty? Diky
    4.10.2004 18:04 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    Ad 2/ Ani nahodou, navic je to nepresne, protoze nekdy se pocita delka skladby s mezerama, nekdy bez, nekde se to jinak orizne, tu nekdo napali neco v jistem nejmenovanem popularnim softu pro Windows, ktery ke kazde skladbe pridava 2s mezery, atd. atd.

    No, ja myslim, ze by bylo nejlepsi to pritelkyni vratit, at to natahne v onom WPM a on si treba neco z internetu nebo z nejake knihovny medii na disku stahne.

    Ad 4/ 1,8 GB je cca 18 CDcek (pokud to neni v kvalite aspon 128 kpbs, to bych to rovnou smaznul cely) Takze bych asi z kazdeho CD pustil jeden kus a pripadne udelal totez. :-)

    Zadny software tohle rychle, automaticky a bezchybne neudela.
    4.10.2004 20:25 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    Já teda nevím, jak přesně funguje CDDB, ale prý to funguje, i když se to CD smahne třeba z mp3. Pokud je to pravda, tak to musí jít i z těch WMA. Pochopitelně namísto vypalování by se na to poštval nějakej skriptík co by z toho ty potřebné informace vyčetl (s pomocí mplayeru třeba) a poslal dotaz na CDDB.
    4.10.2004 20:44 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    No, kazdopadne good luck. Na alba typu The Best of Michal David zrovna CDDB nereaguje prilis vstricne, vetsinou nabizi mraky podobne "kvalitnich" zahranicnich kompilaci. :-D
    4.10.2004 22:10 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    Taky jsem neřekl, že to chci psát. Jenom, že by to bylo teoreticky možné ;)
    5.10.2004 00:17 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    Detekci celého CD jen podle délek skladeb umí EasyTAG. Překvapivě to opravdu funguje.

    Ale to ještě není nic proti Musicbrainz: metadata se přiřazují podle samotného zvuku, vytvoří se "Audio otisk" (acoustic fingerprint) - prostě nějaký hash zvuku (neptejte se mě jak to funguje).

    Určitě bude existovat i Linuxový klient.

    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.
    5.10.2004 10:19 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    Moc tam toho nepíšou, teda kromě neustálého zdůrazňování, že je to jejich uzavřená proprietární technologie. Nicméně, jestli to skutečně dokáže spolehlivě rozpoznat skladby podle otisku zvuku (tím pádem musejí mít vyřešené jak rozdíly při použití různých ztrátových algoritmů a offsety, které jsou při nagrabování různými mechanikami zpravidla několik (desítek) vzorků), tak to teda klobou dolu.
    6.10.2004 13:47 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    Kde se to píše? Já jsem naopak našel tohle: knihovnu pro přístup do databáze a počítání audio otisku vydanou pod LGPL.
    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.
    JiK avatar 5.10.2004 20:44 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    VYRESENO: K hodnoceni 'srackoidni helenka', musim rict, ze tam jsou i hity jako Michal David a Pijeme kolu ci Cecka. Je to fakt hnusny rudy popik....tfuj.

    Hledani dle poctu a delky tracku, jde to a podporuje to rada softu. Pod Linuxem napriklad ten zminovany dole, pod wokny shareware MP3tag. Problemem je, ze to bylo ve WMA.

    WMA je format naho**** no, vyhnete se mu jako cert krizi. Krome defaultni umyslne nekompatibility se zbytkem vesmiru (kterou lze resit binarnim kodekem v mplayeru ci pluginem do XMMS) je casto chranen/sifrovan. Je to defaultni volba a kdyz si ji nebohy uzivatel v oknech neodznaci nestaci se pri preinstalaci systemu divit. Pokud ovsem ma aspon 2 parititon a ty songy mu to prezijou,ze....

    Po delsim studiu jsme pochopil ze existuje nekolik verzi toho sifrovani. Na nejstarsi (v1 typnul bych WinMediaPlayer 7)staci program Unfuck.exe, dalsi verze ma snad nejake elipticke sifrovani (at uz je to cokoli zni to drsne) a resi ji programek freeme.exe (source je k dispozici na strankach autora) vyssi zasifrovane verze jsou asi neresitelne. Kazdopadne i normalni WMA je nesikovne a doporucuju ogg nebo mp3 prehrajete je kdykoli a cimkoli.
    5.10.2004 20:49 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    MP3 přehrajete čímkoliv. Ogg vorbis ... kéž by.
    Copak toho není dost?
    6.10.2004 01:04 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    No ano, ogg je dalsim z rady zcela zbytecnych hudebnich formatu. Ne, open source pro me opravdu neni dostatecny duvod k tomu, abych opet neco prekodoval do necoho jineho, s cim jsou jenom problemy.
    6.10.2004 04:10 Valoun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    Mne se ogg vyplati.

    1.) Moje sbirka ma diky tomu jen 15GB (v mp3 mela 40GB).

    2.) poslouchat streamovane radio v mp3@64kbps je utrpeni, v oggu je to naprosto v pohode a subjektivne i ogg@32kbps je lepsi nez ta prvni moznost.

    3.) je to kvalitnejsi, umi to libovolne & libovolne dlouhe (!!) tagy, narozdil od mp3, kam se mnohdy ani nevejde nazev pisnicky

    4.) nemusim kdejakej format pouzivat jen kvuli tomu ze je x let starej. to bych rovnou mohl mit vsechno ve wavech, ty jsou preci kvalitnejsi nez mp3, ze? ;-) z meho pohledu je zbytecny format mp3

    5.) srandicky propatentovany az na pudu typu wma ci mp3pro radsi ani nezminuju
    6.10.2004 10:07 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    No ano, na streamovani je to pouzitelne, ale nezlobte se na mne, tvrdit, ze komprese je cca 3x kvalitnejsi nez u MP3, to je docela odvaha. Pokud jste zredukoval velikost souboru na tretinu (40 -> 15 GB), tak teda dostala kvalita asi pekne nafrak.
    6.10.2004 12:07 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: identifikace hudebnich souboru
    1) fuj ;) Stálo Vám to za to ?

    2) Přesně. Vůbec nechápu, jak někdo může použít mp3 na bitrate nižší než cca 112kbps. Nehledě ma to, že mp3 je pro streamování naprosto nevhodný formát a funguje to jenom díky obézličkám. Totéž platí pro seekování ve streamu.

    3) Ano, kvalita je u ogg vorbis řádově jinde. A hlavně degradace zvuku má "analogový" charakter a ani na extrémně nízkých bitratech tam nejsou žádné pšoukací, cinkací a dejchací pazvuky jako u většiny ostatních kodeků. Zvuk je jenom plošší, s méně detaily a zůženým frekvenčním pásmem, ale nijak neprudí. A to nemluvím o podpoře multikanálu a vícebitového kvantování.

    4), 5) souhlas

    Přidám 6) Soubor v ogg vorbisu má identický počet vzorků jako zrojový nekomprimovaný soubor, zatímco u mp3 to musí být zaokrouhleno na celý frame, takže je tam vždycky nějaký offset. Z toho plyne, že u veškerých alb, kde mezi tracky není tichá pauza, bude u mp3 vždy rušivý dropout. A to je problém zásadní.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.