Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
mencoder -nosound -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg2video:vbitrate=6500: vrc_maxrate=7999:vrc_minrate=4: vrc_buf_size=1835:mbd=2:vpass=$PASS: v4mv:vb_strategy=1:last_pred=50:keyint=132 -vop lavcdeint -of mpeg input.avi -o output.m2vaudio:
mplayer input.avi -vo null -ao pcm -aofile audio.pcm mp2enc -r 48000 -b 128 -o audio.mp2 < audio.pcmslozeni zvuku a videa:
mplex -V -v 0 -f 8 -S 0 -o vysledek.mpg output.m2v audio.mp2pak uz jen dvdauthor, mkisofs a vypalit. Tahle vytvoreny DVD nedodrzuje normu, ale lepsi prehravace by to meli prehrat.
Prusvih je v tom, ze mencoder take pouziva kodek ffmpeg a ten naprosto ignoruje vyse uvedena nastaveni. Vysledkem je nestandardni, tj. nepouzitelny mpeg soubor. Pri pokusech se mi bezne stavalo, ze pri nastavenem bitrate 6000 a max. bitrate 6500 prelezl pouzity bitrate pres 20000. Takovy bitrate patrne zadny normalni DVD prehravac neskousne (maximum pro DVD video podle normy je 10000).vbitrate=6500: vrc_maxrate=7999:vrc_minrate=4:
Vsem zucastnenym dekuji za podporu a pomoc, ale patrne nezbyva nic jineho nez cekani.
Transcode je STEJNE pomale jako mjpegtools a to z duvodu VYSOKE kvality, ta se da ale vypnout a pak transcode enkoduje rychle ....
viz man transcode ... jinak nejlepsi je si udelat skripty a pak je to sranda ...
mplayer ma VYMAKANY prevod do MPEG4 (ffmpeg,divx) XviD nefunguje, respektive neni kompatibilni s Win kodekama, paklize chcete kvalitni XviD vystup (1.0.2) tak ZASE transcode ....
Jinak mam na video Win i Linux, ale pouzivam vyhradne Linux, transcode NEMA chybu ...
Jak zjistim pouzitou bitrate v mpeg2? Mencoder ji pri encodovani vypisuje, ale vzdycky je v zadanym rozsahu. Existuje nejakej program (nejlip pro linux), kterymu bych zadal rozsah (nebo maximum) a on by mi vratil kde to je mimo? IMHO ma mencoder nejlepsi obraz, tak se ho nechci vzdat, ale s poustenim na stolnich prehravacich to je horsi. BTW - maji stolni prehravace nejakej limit na minimalni bitrate?vbitrate=6500: vrc_maxrate=7999:vrc_minrate=4:Prusvih je v tom, ze mencoder take pouziva kodek ffmpeg a ten naprosto ignoruje vyse uvedena nastaveni.
Tiskni
Sdílej: