Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Byla vydána nová verze 1.54 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.54 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
open /dev/dsp: Zařízení nebo zdroj jsou používány
tak jsem zkusil, podle linux faq upravit ta pravidla pomocí esddsp skype
a tentokrát ta hláška zní:
open /dev/dsp: není souborem ani adresáøem
asi chápete, že /dev/dsp rozhodně souborem je. Zkusil jsem to i jako root, ale výsledek je úplně stejný.
nemáte s tím někdo zkušenosti?
Díky
Jáchym
fuser -v /dev/dspNicméně pokud píše, že není souborem ani adresářem (BTW, kdo tohle překládal...), tak bych se raději přesvědčil -- používáš udev či devfs?
Sound device is not defined
Ale nic bližšího.
Google mlčí.
Prosím, věděl byste někdo jak na to?
Jáchym
nejjednodusi je (pokud pouzivas KDE a arts) to presmerovat pres ten artsd
artsdsp skype
nekdy jeste zabere
artsdsp -m skype
dale musis mit arts nahozeny na fullduplex (da se nastavit v kontrol centru) a take musi fullduplex podporovat zarizeni pres ktere jede arts (napriklad alsa)
muj konfig pro alsu vypada nasledovne:
pcm.!default { type plug slave.pcm "kombinace" } pcm.!dsp0 { type plug slave.pcm "vystup" } pcm.vystup { type dmix ipc_key 1024 slave { pcm "hw:0,0" period_time 0 period_size 1024 buffer_size 4096 rate 44100 } } pcm.vstup { type dsnoop ipc_key 2048 slave { pcm "hw:0,0" channels 2 period_size 1024 buffer_size 4096 rate 44100 periods 0 period_time 0 } bindings { 0 0 0 1 } } pcm.kombinace { type asym playback.pcm "vystup" capture.pcm "vstup"
proc to je napsane zrovna takhle se dozvis v tomhle clanku
dale staci obycejnym KMixem nastavit hlasitosti jak potrebujes a povolit nahravani z mikrofonu
cat /dev/dsp >/tmp/zvuk.pcm
. Pak prehranim toho zaznamu se ujistis, ze jsi neco nahral. Prehrat jej muzes prikazem cat /tmp/zvuk.pcm >/dev/dsp
.
Az ti tohle bude fungovat, tak by mel fungovat i Skype.
Pak muzes resit problem mixovani. Co jsem slysel, tak Skype funguje pres esddsp
(OSS wrapper esoundu) a artsdsp
(wrapper arts systemu).
Tiskni
Sdílej: