abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:55 | Nová verze

    Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 02:55 | IT novinky

    Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | Nová verze

    Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | IT novinky

    Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:55 | Nová verze

    Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nová verze

    Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 12:44 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Zajímavý článek

    Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.

    Vlado99 | Komentářů: 5
    včera 03:00 | Zajímavý software

    Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 2043 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: squid - nektere soubory nechce cachovat

    24.10.2004 14:33 Paulie2
    squid - nektere soubory nechce cachovat
    Přečteno: 203×
    Ahoj vsem, mam mensi problem se squidem. Nevim proc, ale nektere soubory mi neuklada do cache. Soubory jako napr. *.gif, *.exe ... bez problemu uklada do sve cache, ale soubory typu *.bin, *.rpm a nektere dalsi proste neuklada. Nevim proc. Ma anglictina neni dokonala, ale kdyz byl cas, v prubehu nekolika tydnu jsem se snazil neco najit v manualovych strankach, vygooglit, ale problem se mi vyresit nepodarilo -ani jsem na podobny problem nikde nenarazil. Nemam tuseni v cem je zakopany pes. Napadlo me nastavit minimalni dobu ukladani souboru na XY hodin, ale pochybuju, ze by to muj problem resilo. Jde mi o to, ze casto nekam jezdim s notebookum a proste byla by pro me velka pomoc mit u sebe nacachovane ruzne on-line aktualizace ( at windows ci linux, tedy hlavne linux ) a ostatni klienti by to tahali ode me. Je preci jen rozdil, kdyz nekde prijedu, nastavim na pocitacich pripojeni pres mou proxy ( nebezi mi transparentne, ale na portu 3128 ).
    Napada-li vas nejaka volba, ktera by souvisela s mym problemem, nejak nastavit, aby cachovala vse a ukladala v pameti az do doby, kdy na netu nebude aktualnejsi soubor(y), poradte mi, prosim. Zatim zde nadavam svuj konfigurak squda, protoze jde mozna jen o jedno-dve nastaveni, ktere s tim presne souvisi... Moc se ve squidu jeste nevyznam. V pripade, ze se mylim a squid by mel ve vychozim stavu cachovat vse ( cili mam chybu v konfiguraku ), zkopiruju ho sem.
    Diky moc za jakoukoliv konstruktivni radu ci nakopnuti spravnym smerem.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.