Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
S MySQL nemám tolik praktických zkušeností (používám Firebird), ale persistentní spojení jsou obvykle problém hlavně proto, že při velkém počtu klientských instancí máte trvale otevřeno mnoho spojení s databází, což je náročné hlavně na paměť. Pokud je paměti dost, jsou ale persistentní spojení výhodnější, protože navázání spojení s databází může být často časově náročnější než vlastní dotazy. Jen musíte dávat pozor, aby spojení nebylo příliš mnoho a případně zvýšit limit na počet file deskriptorů (databázi i klientovi) pomocí ulimit -n
. V tom je jedna z výhod toho middleware, protože tam jsem si mohl vytvořit efektivní pool databázových spojení, a tak na jednu stranu nečekat pokaždé na nové spojení a na druhou nedržet extrémně mnoho spojení.
*_pconnect()
totéž co *_connect()
.
KeepAlive
má IMHO reálný smysl jen v případě, že má některý klient s keepalive spojeními problémy (a pak bych to dělal jen pro toho klienta) nebo pokud dochází k nasycení hodnoty MaxClients
(a nemůžete ji z výkonových nebo paměťových důvodů zvednout), protože pak může dlouhotrvající keepalive spojení na dlouhou dobou odblokovat další klienty.
MaxClients
). Ty failed requesty nemusejí nic znamenat, ab
považuje za failed i to, že odpověď má jinou délku než odpověď na první zkušební dotaz, takže při benchmarkování dynamických stránek se musíte dívat i na důvody těch failed requestů.
httpd
a ab
mezi sebou prát o výkon.
Tiskni
Sdílej: