3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Nejak nechapu smysl. Prece kdyz ty adresare nasdili uzivatele ve Windows, tak je vsichni v siti normalne uvidi a budou je moci pouzivat.No možná o něčem nevím, ale podle mých informací se na tohle potřebuje SAMBA (když je router na linuxu a klienti windows). Sambu ale nechci z výše zmíněných důvodů. Když tam bude FTP pak klient bude moct navázat přerušený přenos.
K routerům se připojují uživatelé - všichni Windows. Chtěl bych se zeptat jestli je možné (pokud ano jak) řešit sdílení souborů mezi uživateli...Dale radsi no comment.
FTP server a v něm by byly jenom "odkazy" na sdílené adresáře na jednotlivých uživatelských stanicích
Tím jiným řešením ale nemyslím SAMBU, nevyhovuje z důvodu nemožnosti navázat přerušený přenos velkého souboru.Nechce se mi zkoumat SMB protokol, ale lseek snad umí... Takže by snad stačilo najít nějaký klikací program, který se posune za naposled přečtenou pozici a zkopíruje zbytek.
Tiskni
Sdílej: