Vývoj programovacího jazyka Zig byl přesunut z GitHubu na Codeberg. Sponzoring na Every.
Stejně jako GNOME i KDE Plasma končí s X11. KDE Plasma 6.8 poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu vstupu na sociální sítě pro osoby mladší 16 let. Legislativně nezávazná zpráva, kterou dnes odsouhlasil Evropský parlament poměrem 493 hlasů pro ku 92 proti, kromě zavedení věkové hranice 16 let pro využívání sociálních sítí, platforem pro sdílení videí či společníků s umělou inteligencí (AI) vyzývá také k zákazu … více »
Doom v KiCadu nebo na osciloskopu? Žádný problém: KiDoom: Running DOOM on PCB Traces a ScopeDoom: DOOM on an Oscilloscope via Sound Card.
Po AlmaLinuxu byl v nové stabilní verzi 10.1 vydán také Rocky Linux. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source reimplementace počítačových her Tomb Raider I a Tomb Raider II spolu s dalšími vylepšeními a opravami chyb TRX byla vydána ve verzi 1.0. Jedná se o sloučení projektů / enginů TR1X a TR2X do jednoho TRX. Videoukázka na YouTube.
Společnost Seznam.cz spouští konverzační nástroj založený na umělé inteligenci Seznam Asistent. Asistent využívá vlastní jazykový model SeLLMa a dočasně i komerční modely od OpenAI provozované v evropských datacentrech prostřednictvím Microsoft Azure. Dlouhodobým cílem Seznamu je provozovat Asistenta výhradně na interních jazykových modelech a ve vlastních datových centrech.
Software LibrePods osvobozuje bezdrátová sluchátka AirPods z ekosystému Applu. Exkluzivní funkce AirPods umožňuje využívat na Androidu a Linuxu. Díky zdokumentování proprietárního protokolu AAP (Apple Accessory Protocol).
Byl vydán AlmaLinux OS 10.1 s kódovým názvem Heliotrope Lion. S podporou Btrfs. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Placená služba prohledávání zprostředkovatelů dat a automatického odstraňování uniklých osobních údajů Mozilla Monitor Plus bude 17. prosince ukončena. Bezplatná monitorovací služba Mozilla Monitor bude i nadále poskytovat okamžitá upozornění a podrobné pokyny k omezení rizik úniku dat. Služba Mozilla Monitor Plus byla představena v únoru loňského roku.
******
cdrecord: Chyba vstupu/výstupu. write_g1: scsi sendcmd: no error
CDB: 2A 00 00 05 53 84 00 00 1F 00
status: 0x2 (CHECK CONDITION)
Sense Bytes: 71 00 03 00 00 00 00 0A 00 00 00 00 0C 00 00 00
Sense Key: 0x3 Medium Error, deferred error, Segment 0
Sense Code: 0x0C Qual 0x00 (write error) Fru 0x0
Sense flags: Blk 0 (not valid)
cmd finished after 10.297s timeout 200s
write track data: error after 714874880 bytes
Sense Bytes: 70 00 00 00 00 00 00 0A 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
Writing time: 318.160s
Fixating...
WARNING: Some drives don't like fixation in dummy mode.
Fixating time: 0.000s
cdrecord: fifo had 11388 puts and 11261 gets.
cdrecord: fifo was 0 times empty and 9585 times full, min fill was 92%.
Jestli jsou to levne media, tak bych se nedivil, mozne to je, u nich clovek nikdy nevi.
Pokud to jsou nejake lepsi, tak se jeste stava, ze se s nima mechanika domluvit nemuze - napr. muj stary HP je alergicky na nove Imation (na starsi typy palil) a taky na RWcka od HP :)) A mel jsem i jednoho Plextora co odmital palit na media Samsung rychleji nez 4x, prestoze on umel 24x a media 20x - takze jeste zkus snizit rychlost. A na RWcka Teac mne nechtelo palit nic jineho nez Teacy ... no je to proste divoky. Bohuzel ani zaruka kvalitni palirny a media nemusi dat pozadovany vysledek, takove jsou me zkusenosti.
Zkratka jestli jsi zmenil typ media, muze to byt tim a zkus se podivat po jinych.
.Ale dik za odpoved.
Maik

Me se podobna chyba taky obcas objevi a podle me JE to vadnym kusem media.
Peter
Tiskni
Sdílej: