Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
WMaker umoznuje pouzivat 2 typy ikon(vlastne 3, kdy poslednim typem je dokovatelna aplikace). Jsou tu miniwindows a application icons.
Application icons umoznuji ovladat vsechna okna aplikace(napr. Gimp nebo i xtermy). Jednou klavesovou zkratkou(i pomoci mysi)se tak da cela aplikace skryt(hide). Velice vyhodne pro uklid plochy - i 1152x864 je nekdy malo. Application icon navic indikuje, v jakem stavu se aplikace, kterou ikona reprezentuje, nachazi. Pokud jsou v levem dolnim rohu ikony 3 bodky, aplikace nebezi a spusti se dvojklikem na ikonu. Pokud tam je bodka jedna, aplikace je skryta. Dvojklik pak aplikaci odkryje a zmeni workspace na ten s hlavnim oknem aplikace. No a pokud v levem dolnim rohu application ikony neni zadna tecka, aplikace bezi a neni skryta, okna ale muzou byt minimalizovana. Tyto ikony muzou byt prichycene do doku nebo na sponku. Rozdil je v tom, ze pokud jsou v doku, jsou viditelne vsude kde dok, na sponce se daji nastavit ikony pro jednotlive workspaces. Pokud je app. ikona pro nekterou aplikaci zbytecna da se pro tuto aplikaci zakazat. Takova aplikace potom nejde skryt. Na application ikony jsem si velice rychle zvykl a uz skoro vubec neminimalizuju .
Oproti tomu miniwindows reprezentuji jednotliva okna ovladana WMakerem. maji svuj nazev, takze se daji (skoro rychle a jednoduse) rozlisit. Miniwindows se umi sporadane rovnat na urcitou stranu obrazovky a da se nastavit, aby je maximalizovana okna nezakryla, takze jsou stale po ruce. Pokud pouzivame s WMakerem jeste nejaky jiny program pro spravu aplikaci v Xwindow(napr. Gnome), daji se miniwindows uplne zakazat.
Tiskni
Sdílej: