abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:33 | Zajímavý projekt

    Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | Pozvánky

    Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    3.5. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 22:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 19:11 | IT novinky

    Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    2.5. 11:22 | Zajímavý projekt

    Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 09:11 | Bezpečnostní upozornění

    Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.5. 20:00 | Komunita

    V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (8%)
     (21%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 524 hlasů
     Komentářů: 22, poslední dnes 10:06
    Rozcestník

    Dotaz: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech

    9.1.2005 15:15 magmus
    Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    Přečteno: 2073×
    Zajímalo by mě, zda je možné (a pokud ano, v jakých programech) v hudebních souborech (písničky) oddělit slova od hudby (nebo alespoň hlas potlačit)?

    Odpovědi

    9.1.2005 15:27 Pinky | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    byl čas kdy jsem přehrával v xmms a narazil jsem tam na plugin který hlas potlačoval, ale nic moc a ono to ani není dost jednoduše možné
    9.1.2005 15:56 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    Jo, takový tam je, ale je to dost bídné. Často to neodstraní hlas vůbec, mnohdy odstraní co nemá a skoro vždycky zbytek zkreslí k neposlouchatelnosti.
    Copak toho není dost?
    vlk avatar 9.1.2005 17:10 vlk | skóre: 23 | blog: u_vlka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    je to biedne preto lebo princip plaginov spociva v potlaceni MONO zlozky, v ktorej su najcastejsie okrem spevu aj bicie, preto to casto potlaci aj to co nema, a ak pesnicka ma iba v mono tak to funguje takmer spolahlivo, ale ak je spev (viac) v pravom alebo lavom kanali, alebo je na speve nejaky stereo efekt, tak potom sa to da uz tazko potlacit ..., skus myslim ze program "rezound" ma takuto funkciu, ak nie, tak xmms taku pluginu ma urcite, potom si to len nahras :)
    You don't exist, Go away !
    23.2.2005 12:51 Pavel Franta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    No mě by zajímalo, kolik jste ochotný za takový program zaplatit. Ani program, který vytvoří notový záznam, ze záznamu symfoňáku není nic triviálního. Zkuste prolistovat několik ročníků MUZIKUSu, o něčem takovém tam psali (ale určitě to nebylo pro LINUX). Nevím jestli si uvědomujete, co od takového programu požadujete, ale v podstatě tu jde o vektorový prostor s neortogonální bází, tyto bázové vektory musíte nejprve určit. Pro názornost třeba příklad z optiky: roengen vám zobrazí na 2D změnu amplitudy zaření po průchodu 3D objektem, pokud nepoužijete tomografii, tak získaný záznam můžete zpracovat pouze na základě zkušenosti a znalosti anatomie, aby jste rozlišil jednotlivé elementy obrazu. A podobně postupujete při zpracování zvuku. Protože znáte spektrální charakteristiky jednotlivých nástrojů a lidského hlasu, a jejich časový rozvoj (tak trochu analogie k tomografii při zpracování obrazu, jen to není tak jednoznačné). Možná něco najdete na universitách, provádějících výzkum v oblasti počítačové hudební fyziky a aplikacemi IT v hudbě. Občas tam poskytují i zdrojové kody, někdy i přímo pro LINUX.

    Že něco takového je v praxi možné ví každý, kdo používá DPL II a podobné, při zpracování analogového matrixového tříkanálového zvuku. Můžete tu získat čtvrtý kanál - CENTER, který vám matice použitá u DPL do sterea nijak nezakóduje (narozdíl od SQ kvadrofonie která měla čtyři rovnocené kanály), a z obyčejného sterea můžete zase oddělit prostorovou složku mnohem dokonaleji, než když vycházíte jen z toho, že byl záznam získán dvěma osmičkami.

    No pokud vás ale zajímá spíš karaoke, tak si radši ztáhněte MIDI verze svých oblíbených písniček, nejlépe ty s příponou .kar :-). No ale standarní GM zase není to pravé, ani GM2 a XG vše neřeší. Chtělo by to něco, co dokáže využít výkon dnešních počítačů a ty stovky MB pamětí pro samply (no už jsem viděl snad GB banky pro varhany).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.