abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    16.7. 15:33 | Upozornění

    Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapyAI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.

    bindiff | Komentářů: 8
    16.7. 13:33 | Bezpečnostní upozornění

    Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.7. 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    15.7. 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (0%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 410 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech

    9.1.2005 15:15 magmus
    Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    Přečteno: 2077×
    Zajímalo by mě, zda je možné (a pokud ano, v jakých programech) v hudebních souborech (písničky) oddělit slova od hudby (nebo alespoň hlas potlačit)?

    Odpovědi

    9.1.2005 15:27 Pinky | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    byl čas kdy jsem přehrával v xmms a narazil jsem tam na plugin který hlas potlačoval, ale nic moc a ono to ani není dost jednoduše možné
    9.1.2005 15:56 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    Jo, takový tam je, ale je to dost bídné. Často to neodstraní hlas vůbec, mnohdy odstraní co nemá a skoro vždycky zbytek zkreslí k neposlouchatelnosti.
    Copak toho není dost?
    vlk avatar 9.1.2005 17:10 vlk | skóre: 23 | blog: u_vlka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    je to biedne preto lebo princip plaginov spociva v potlaceni MONO zlozky, v ktorej su najcastejsie okrem spevu aj bicie, preto to casto potlaci aj to co nema, a ak pesnicka ma iba v mono tak to funguje takmer spolahlivo, ale ak je spev (viac) v pravom alebo lavom kanali, alebo je na speve nejaky stereo efekt, tak potom sa to da uz tazko potlacit ..., skus myslim ze program "rezound" ma takuto funkciu, ak nie, tak xmms taku pluginu ma urcite, potom si to len nahras :)
    You don't exist, Go away !
    23.2.2005 12:51 Pavel Franta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    No mě by zajímalo, kolik jste ochotný za takový program zaplatit. Ani program, který vytvoří notový záznam, ze záznamu symfoňáku není nic triviálního. Zkuste prolistovat několik ročníků MUZIKUSu, o něčem takovém tam psali (ale určitě to nebylo pro LINUX). Nevím jestli si uvědomujete, co od takového programu požadujete, ale v podstatě tu jde o vektorový prostor s neortogonální bází, tyto bázové vektory musíte nejprve určit. Pro názornost třeba příklad z optiky: roengen vám zobrazí na 2D změnu amplitudy zaření po průchodu 3D objektem, pokud nepoužijete tomografii, tak získaný záznam můžete zpracovat pouze na základě zkušenosti a znalosti anatomie, aby jste rozlišil jednotlivé elementy obrazu. A podobně postupujete při zpracování zvuku. Protože znáte spektrální charakteristiky jednotlivých nástrojů a lidského hlasu, a jejich časový rozvoj (tak trochu analogie k tomografii při zpracování obrazu, jen to není tak jednoznačné). Možná něco najdete na universitách, provádějících výzkum v oblasti počítačové hudební fyziky a aplikacemi IT v hudbě. Občas tam poskytují i zdrojové kody, někdy i přímo pro LINUX.

    Že něco takového je v praxi možné ví každý, kdo používá DPL II a podobné, při zpracování analogového matrixového tříkanálového zvuku. Můžete tu získat čtvrtý kanál - CENTER, který vám matice použitá u DPL do sterea nijak nezakóduje (narozdíl od SQ kvadrofonie která měla čtyři rovnocené kanály), a z obyčejného sterea můžete zase oddělit prostorovou složku mnohem dokonaleji, než když vycházíte jen z toho, že byl záznam získán dvěma osmičkami.

    No pokud vás ale zajímá spíš karaoke, tak si radši ztáhněte MIDI verze svých oblíbených písniček, nejlépe ty s příponou .kar :-). No ale standarní GM zase není to pravé, ani GM2 a XG vše neřeší. Chtělo by to něco, co dokáže využít výkon dnešních počítačů a ty stovky MB pamětí pro samply (no už jsem viděl snad GB banky pro varhany).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.