abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Samba pod RH7.3

    15.7.2002 14:09 Pavol Dovicovic | skóre: 2
    Samba pod RH7.3
    Přečteno: 96×
    Zdravim vas pani ... Mam problem s rozchodenim Samby pod RH 7.3. V com spociva ? Nakonfiguroval som rucne subor smb.conf , v podstate som nastavil iba workgroup a server string, ostatne veci som nechal tak ako boli. A vysledok bol nasledovny, z Windowsu vidim pri browsovani siete moju masinu s RH a Sambou, dokonca vidim aj description tak, ako som ho nastavil v smb.conf. Pri dvojkliknuti na masinu vyskoci prihlasovacie okno a nech do neho napisem cokolvek, alebo lepsie povedane akekolvek konto na cielovom RH, vratane roota, jednoducho ma neprihlasi, vypise iba Incorrect password or username. Co s tym, ako to nastavit aby to ( konecne ) fungovalo ? A druhy problem, ktory nie je az taky podstatny, je spojazdnenie swat-u. Skusal som ho rozbehat, ale nejak sa mi to nepodarilo. Ale to len tak na okraj, viac ma trapi ta Samba. A aby som nezabudol, mam full instalaciu RH7.3 a Sambu 2.2.5. Thanx ...

    Odpovědi

    15.7.2002 15:17 David Ruzicka | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Samba pod RH7.3
    Mozna by to chtelo si o smabe neco precist:o( Do adresaru Vas nepusti, dokud nezavedete daneho uzivatele na vasi linuxove masine viz man smbpasswd
    16.7.2002 14:57 ard
    Rozbalit Rozbalit vše Samba pod RH7.3
    Odporucam toto. ak si sambu Kompiloval, jednoduchy problem\ 1. spusti # /usr/local/samba/bin/smbpassw redhat # pricom "redhat" je uzivatel, slovo redhat nahrad konkretnym uzivatelom v tvojej masine # dvakrat potvrdis to iste heslo a fici to aj vo win 95,win98,win-XP. # ale problem vidim v tom, ze to vies, najlepsie sam.

    # rpm balik nainstaluje conf subory do /etc/samba a zdrojak do .. /usr/local/samba # takze vsetci uzivatelia a ich hesla musia byt v adresari /usr/local/samba/private/ t.j ten smbpasswd subor. # ti ho tam nemas a to je tvoj problem.

    www.dotcomgw.sk argon@inmail.sk

    17.7.2002 08:21 Pavol Dovicovic | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Samba pod RH7.3
    Spustil som prikaz smbpasswd a vysledok bol nasledovny :

    [root@palo root]# smbpasswd peso

    New SMB password:

    Retype new SMB password:

    unable to open passdb database.

    Failed to find entry for user peso.

    Failed to modify password entry for user peso

    [root@palo root]#

    Pritom user "peso" realne existuje v systeme. Ten subor, o ktorom pises ze by mal byt v ../samba/private/, ten si vytvori samba automaticky, alebo ho musim vytvorit ?

    17.7.2002 11:23 dodo pircak
    Rozbalit Rozbalit vše Samba pod RH7.3
    Tak to skus este raz, vytvor si uzivatela, napr. v Linuxconfe (vela ludi ho zatracuje, ale je "debilovzdorny") - vytvor napr. usera "celestin" over si v /home, ci si mu naozaj to konto vytvoril. Ak tam novovytvoreny uzivatel ma svoj adresar (/home/celestin), mas ho tam... (samozrejme da sa vytvorit konto aj bez domovskeho adresara a takisto bez shellu) Teraz zadaj smbpasswd -a celestin, zadaj heslo pre sambu (nemusi sa zhodovat s heslom do systemu), zopakuj to heslo. Predpokladam, ze si Sambu instaloval z RPM balicka a nie z binarnych suborov, takze cesta bz mala byt zhodna s tou, ktoru napisem. Teraz sa pozri do /etc/samba/smbpasswd, mal by si tam vidiet toho prave zadaneho uzivatela so zasifrovanym heslom za dvojbodkou. Ak ho tam vidis, vytvor si niekde adresar, ktory mu poskytnes na zdielanie, napr. /home/celestin (ten adresar je zarucene celestinov, cize sa nemusis babrat s pravami), alebo to skus takto (prikazy oddelim ciarkami) : mkdir /var/samba/celestin, chmod -Rv 770 /var/samba/celestin, chown -Rv dodo:dodo /var/samba/celestin. Takto mas vytvoreny adresar /var/samba/celestin s pravami, ktore ti umoznuju don pisat, aj citat ... teraz si v /etc/samba/smb.conf vytvor zdielanie takto (riadky oddelim ciarkami, ty tam tie ciarky samozrejme nenapises): [celestin], comment = celestinov adresar, path = /var/samba/celestin, read only = no, create mask = 0770, directory mask = 0770, browseable = yes, guest ok = no, valid users = celestin, Vo Windowse si musis takisto vytvorit uzivatela s meno celestin a s takym istym heslom ake ma celestin na pristup do samby. Odhlas sa z Win a opatovne sa prihlas ako celestin s platnym heslom a po poklepani na Pocitace v sieti by si sa mal bez problemov preklikat cez ikonu samba servra az do adresara celestin a cokolvek tam nakopirovat a naopak. Dufam, ze som sa nikde nezmylil, samozrejme postupov je omnoho viac. Ked to bude potrebne rad ti pomozem, mailuj na dodo.pircak@web.de Vela zdaru.
    17.7.2002 12:35 Pavol Dovicovic | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Samba pod RH7.3
    Dakujem, thanx, danke, grazie, spasibo !!! Funguje ako svajciarske hodinky !!!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.