Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.1. Přehled novinek v Changelogu. Přináší modernizovaný vzhled a ovládání. Přepínat se lze mezi základním a rozšířeným uživatelským rozhraním. NAT nově podporuje IPv6. Linuxový hostitel a host mohou sdílet schránku na Waylandu.
Organizátoři konference LinuxDays 2024 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 12. a 13. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta chytrých lidí. Vstup na akci je zdarma.
Blíží se vydání FreeCADu 1.0. Vydána byla první RC verze tohoto svobodného multiplatformního parametrického 3D CADu. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
#!/bin/sh GAME_BINARY="fallout2.exe" SUBDIR="." WINE_NAMES="cedega winex3 wine winex cvswinex" #---------------------------------------- script=$0 count=0 while [ -L "$script" ] do script=`perl -e "print readlink(\"$script\"), \"\n\""` count=`expr $count + 1` if [ $count -gt 100 ] then echo "Too many symbolic links" exit 1 fi done GAME_DIR=`dirname $script` if [ -z "$WINE_EXEC" ] then WINE_EXEC=`type -p $WINE_NAMES | head -1 ` fi if [ -e "$WINE_EXEC" ] then cd $GAME_DIR cd $SUBDIR $WINE_EXEC $GAME_BINARY $* & sleep 2 && renice 1 -p `pgrep wineserver` else echo "Wine(X) not in your PATH" exit 1 fiMuzete si ho prizpusobit k vlastnim potrebam . Doufam, ze jsem vas spravne pochopil :-/
int main(int argc, char *argv[]) { nice(19); execv("/.../wineserver", argv); }Dodatečné hledání a renicování procesu je IMHO metoda náchylná k chybám.
#!/bin/sh sudo /usr/bin/set_cedega cedega $* & sleep 2 && renice 19 -p `pgrep wineserver`.. a funguje to. Nicméně wrapper okolo wineserveru by možná byl lepší, a a kdyby Wine/Cedega zavedla jako volitelné nastavení prioritu procesů, bylo by to ještě lepší..
Tiskni Sdílej: