abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 398 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Pripojeni k webu MT Motorola C450s Live Distrem Knoppix

    J.Boy avatar 19.1.2005 13:17 J.Boy | skóre: 4 | blog: Live_Distribuce | Brno-venkov
    Pripojeni k webu MT Motorola C450s Live Distrem Knoppix
    Přečteno: 86×
    Jako kazdy novy uzivatel i ja jsem mel nejprve obavy,neposkodi-li Live Distro me PC.Na konec jsem se,ale rozhodl tyto Live Distra vyzkoset a k dispozici jsem mel:Knoppix,Danix,Slax,Sam a Damn Small Linux.Nejsem zadny minimalista,takze jsem chtel od techto distribuci vse,vcetne pripojeni k webu.K podrobnemu testovani jsem zvolil Knoppix 3.7 a Danix.Po pocatecnich problemech se mi povedlo nastavit bootovani z CD a tak jsem to "rozjel".Prekvapila mne grafika,detekce HW(Knoppix nasel vse) i rychlost s jakou se mi CD kompletne nacetlo.Vse trvalo asi 2min.Prvni co bylo jsem zkusil hry(v Knoppixu je jich celkem slusny vyber),nasledovala prace s kancelarskymi aplikacemi,prehravani multimedii,ruzna nastaveni,vcetne pocesteni Knoppixu s naslednym ulozenim konfigurace na Disketu.Nejvetsi orisek pro mne bylo,pripojit se s mym MT Motorola C450 k webu pres GPRS.Pouzivam datovy kabel USB>USBmini,neznackovy,bezne je k dostani asi za 169,-Kc nebo muzete pouzit USB kabel od dig.fotoaparatu.Precetl jsem toho zde i na jinych serverech o teto problematice hodne,vcetne ruznych navodu a tak jsem se rozhodl do toho pustit.Nejprve jsem zkousel nastaveni pro pripojeni pomoci KPPP,vyzkousel jsem snad vsechny mozne navody,menil v KPP ruzna nastaveni a nic,uz jsem to chtel vzdat.Potom jsem,ale nasel v Knoppixu pri listovani nabidkou polozku GPRS nastaveni,tak jsem na ni kliknul(co se taky mohlo stat).Vyplnil(zaskrtnul) jsem 3polozky a to pro USB kabel:operator other(jiny nez asi 6predvolenych),USBttyACM0(pro USB kabel) a doplnil inicializacni prikaz na AT+CGDCONT=1,"IP","ointernet";(oskarta).Vse trvalo az k memu pripojeni asi 1,5min.Potom jsem si nastavil ucty v Mozilla Mailu a stahnul sve 1.emaily,navstivil webove stranky Live distrem.Nakonec jsem si kompletni konfiguraci ulozil na disketu,abych vse nemusel zadavat stale dokola.Prakvapilo mne jak je to vse jednoduche,zadny ovladac ,nic po mne proste Knoppix nechtel,to stejne se mi povedlo nasledne i s Danixem.Ja osobne upradnostnuji Knoppix,ma lepsi detekci HW,lze kompletne pocestit(Danix je cesky) a prace s nim je kompaktnejsi.To je vsak muj nazor,ktery se muze od ostatnich lisit :) .Ted se pripravuji na Slax.Mam k dispozici 2verze Slax 4.2.0 a Slax-popcorn.Takze uvidime(-te).
    Software is like sex,it's better when it's free.

    Odpovědi

    19.1.2005 13:25 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k webu MT Motorola C450s Live Distrem Knoppix
    To asi patrilo do blogu, ne? :-D

    P.S. Zkuste pouzit odstavce!
    J.Boy avatar 19.1.2005 16:21 J.Boy | skóre: 4 | blog: Live_Distribuce | Brno-venkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k webu MT Motorola C450s Live Distrem Knoppix
    Omlouvám se,už je to v blogu i s "odstavci":-)
    Software is like sex,it's better when it's free.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.